Jump to content

Downtime Servere RPG


Kelton
 Share

Recommended Posts

@AIM iRazor zis DHeadba traiti-ar familia ta, fii atent la asta =)))))))))  

https://imgur.com/a/NUEbQV7 jucati-va pe b-zone baietii mei, data viitoare aduceti-mi aminte sa imi sterg toate logurile de la piscot de pe site ca e grava.. comunitatea asta chiar imi placea, nu ma joc de foarte mult timp pe ea, aproximativ 1 an jumate, si au fost momente frumoase petrecute pe aici, doar ca, adminii care baneaza pe motiv Cheats(v4), ca sa se dea mari in fata colegilor admini sau in fata prietenilor ca sa dovedeasca si ei ca au outele mai mari, se inseala amarnic, in fine, asta era tot ce aveam de zis... sper ca b-zone-ul sa revina la cum era el inainte..

 
Edited by South PlaTiNuM
Link to comment
Share on other sites

Opina mea despre acest server la ora actuala: 

1. ADMINII: Adminii actuali sunt exact cum a spus Kelton 90% nu stiu ce e ala cod. Eu inteleg ca ei nu stiu ce e ala cod dar daca nu au o treaba cu el de ce dracu mai raspund la posturi pe web pt aim sau de ce raspund la /reporturi daca nu sunt in stare sa vada un aim, sa ii lase pe aia care au o treaba.Un ex bun e Invison:Nu are o treaba vu mafiile dar el da banuri pe web, omu ala nu a fost in nici-o mafie dar el e mare expert in Silent sa nu mai zic de faptul ca noi astia din GSB NE-AM CHINUIT SA IL BANAM PE SQUIZ  am venit cu dovezi clare ca foloseste silent si in cele din urma am stat sa se raspunda la un post in care ni se zice: "A fost lag mare pe server" cand noi facusem posturi serveru mergea impecabil. Domnule Kelton adminii de acum 2-3 ani erau niste admini de nota 10 care stiau ce e ala cod si stiau pe ce ai cum sa dea ban, rpg3 era o frumusete de server, dar acum a ajuns o batjocura sau mai bine spus "Server de testat coduri". Deci eu va zic sincer am 2-3 colegi in mafie cu aim, dar acestia joaca la waruri de 2 luni cea ce nu mi se pare normal, nu mai zic de cei din Vtb care au 5 codati CLARI. Ma rog in cele din urma serverul va ramane o fantoma daca se continua cu niste admini total dezinteresati.

2. Daca chiar doriti sa mai existe o sansa pt serverul asta eu zic asa: Sa puneti naiba mana si sa scoateti economia asta de caco, de cand s-au introdus misiunile si craturile alea toti playeri fac ban de un infernus in 2 zile. Eu cand ma jucam ma chinuiam la job sa fac 100k pt un premier si sa dau un rob ca sa fac niste banuti si eram super fericit daca stangeam banii de o masina sau de o casa. Acum nici nu are sens sa faci un pt ca nu ai ce sa faci cu banii din ei. Cine vrea sa stea 1 ora la trucker sau alte joburi cand poate sa faca misiunile si sa ia banii aia in 10 min si in 2-3 zile mai deschide si un crate sa ia masinuta sau cont premiu. Acum pe bune, eu inteleg ca v-ati chinuit cu misiuniile alea si craturile dar pur ai simplu s-a distrus toata distractia de a face banii.Ma rog nu cred ca are vrun sens sa vb de asta acum deoatece faptul e consumat dar dupa parerea mea in loc sa bagati misiuniile mai bine bagati joburi noi si inovative care sa ii fii facut pe playerii sa petreaca mai mult timp pe server.

3.Serverele: 2 Dintre serverele voastre la momentul actual sunt moarte, vorbesc despre rpg3 si rpg4. Aceste servere erau o comoara dar din lipsa stafului capabil au ajuns niste gunoaie. Eu cand jucam pe rpg 3 la waruri acum 2-3 ani ma bateam cu 20 de playeri pe turf nu cu 5 si din aia 5 4 au silent. Cel mai bine ar fii sa faceti o fuziune intre ele si sa uniti cei mai buni din staff de pe 3 cu cei de pe 4, poate asa se poate ajunge la o performanta mai mare si la un numar de playeri mai ridicati nu sa  fie 200 pe ambele server doar atunci cand sunt waruri. O greseala mare a fost deschiderea celui de al 4-lea server care a facut soar sa ia playeri de pe 1 2 si 3 pe el nu sa aduca unii noi. Comunitatea B-Zone inca are potential si spun sa luati o miscare cat mai rapida si mai eficienta incurand deoarece s-ar putea sa nu se mai poate face nimic mai incolo daca nu se iau niste masuri importante acum.

 

Sper ca m-am facut inteles si ca nu va simtiti ofensati dim cauaza acestor afirmatii. Eu vreau sa fie totul cat mai bine pentru server si sa putem sa fim din nou ca acum 2-3 ani toti fericiti. Bafta la remedierea problemelor la server.

Link to comment
Share on other sites

On 16.06.2018 at 5:02 PM, RW AlexIoan said:

B-zone se duce pe râpă bai baieti. V-o zice unu care a jucat pe vremea buna a serverului. Toate deciziilile din ultimii 2 ani au fost dăunătoare serverului. Nu e de mirare cum unele personaje cu retard mintal grav cum ar fi Nicolae au ajuns admini 4 ;))) penibil. Daia va întrece awake cu un server pe voi cu 4 , că de pe b-zone toti aia vechi s au retras văzând cr specimene obțin funcțiile 

 

UyvSYKs.png

 

Eu nu știu cine e mai specimen aici, adminii curenți sau cei care comentează deși ei la rândul lor au avut admin și l-au pierdut pentru prostia de care au dat dovadă. Înțeleg că fiecăruia îi place să-și dea cu părerea, dar o persoană care și-a pierdut adminul nu ar trebui să comenteze la adresa adminilor actuali, care fac treabă :). Nu mă înțelege greșit, nu zic că toți adminii sunt perfecți, dar majoritatea își dau silința. Asta o să vezi pe orice server ai juca.

 

On 16.06.2018 at 5:19 PM, DocFather said:

Foarte mare dreptate în tot ce ai spus acolo. Și după ei se miră că de ce cade B-Zone-ul. Păi în puii mei, dacă faci update-uri inutile, fără nici un rost, bagi în STAFF toți plozii de 12 ani cu pretextul că au activitate lunară mare. Cu ce te ajută că ăla e un no lifer distrus și stă 20 de ore pe zi cu ochii în calculator și are o mentalitate mediocră, răsfățându-se după și să facă aroganțe că vezi Doamne, el are o funcție și tu ești un pârlit de rank 1. Bă mă lași?! Mai multă distracție îți face pe server unu care stă 2 ore pe zi și are o gândire ok, decât un plod de 12 ani care nu știe nici să scrie. Și nu mă refer la Nicolae cum a spus alexioan, el chiar e ok. Mă refer la unii helperi și lideri în special. Nu mai zic de pile, cum viața mea te aștepți tu să fie distracție și voie bună pe server când peste tot vezi numai pile? Și toate astea s-au spus în nenumarate rânduri, topicuri de la persoane diferite. Dar ghici ce, nimeni nu a luat în considerare că vor veni și zilele astea mai devreme sau mai târziu. Acum așa vă trebuie, să vă ia fața un server abia deschis. Asta ar trebui să fie o învățătură de minte pentru oricine. Când ești la putere, și nu ai nici o treabă cu ce se întâmplă pe server, nu te joci și nu participi la acea activitate, pentru că nu mă refer strict la ceva virtual, chiar și în realitate, trebuie să ții cont de toate sfaturile persoanelor care participă la acea activitate. PENTRU CĂ ACELE PERSOANE ȘTIU CE SE ÎNTÂMPLĂ, IAR ELE CHIAR ȘTIU, NU "CRED", NU "PRESUPUN". V-am pupat.

 

HYDgt4I.png

 

Oare o fi o coincidență faptul că cei care comentează aiurea sunt majoritari foști membri din staff care și-au pierdut funcțiile? Oare de ce nu vine niciodată ăla care a muncit pentru funcția sa, a reușit s-o țină ani de-a rândul să se plângă? O fi pupincureală sau o fi doar faptul că acea persoană e capabilă să gândească mai mult lucrurile decât la suprafață? Problema ta e că nu cred că înțelegi niște lucruri elementare. E imposibil să acorzi câte o șansă la o funcție fiecărui jucător care dorește asta. E imposibil să fii 100% obiectiv când încerci să acorzi cuiva șanse pentru că fiecare gândește diferit. Dacă eu mă pun să analizez o persoană sau o aplicație a acesteia o voi face total diferit față de tine. Dacă ai fi pus și tu în postura de a lua astfel de decizii îți garantez că n-ai mai comenta cum o faci acum. Ai primit șanse și ai dat cu piciorul în ele. Să știi că se ține cont inclusiv de ceea ce ai făcut cu șansele pe care le-ai avut deja, asta fiind unul dintre motivele pentru care „un plod de 12 ani” primește o șansă și tu nu. Nu suntem perfecți, nu o să fim vreodată, dar deciziile pe care le luăm (mă refer la adminii de mare) sunt cât putem noi de obiectiv să le facem să fie. Dacă un admin se cunoaște cu un candidat e normal să vrea să-i ofere ăluia o șansă pentru că-l știe deja. Și tu la rândul tău dintre un străin și un prieten ai alege să-i dai o șansă prietenului, iar dacă zici că nu atunci cu siguranță minți sau te minți tu pe tine. Așa funcționează lucrurile în lumea reală. Relațiile pe care le formezi cu alții există și se ține cont de ele. Nu le poți rupe ca un robot și să iei decizii total neutre ca și cum nici n-ai cunoaște acea persoană. Lucrurile astea le găsești pe orice comunitate ai juca tu acum, ai jucat în trecut sau vei juca peste 50 de ani de acum :)

 

13 hours ago, Misfit said:

Admini, helperi, leaderi nepotriviți au fost, sunt și vor mai fi! Aceste funcții se dau pe niște criterii de activitate, rank-uri in facțiuni, comportament (no ajail, no mute)etc, până nu dai ocazia unui om să se afirme, n-ai de unde să ști ce-i poate pielea. Nu contează atât de mult vârstă precum contează educația, degeaba îmi dai mie funcție de admin care m-am lăsat de n ori de joc, nu contează că am cont din 2009 și 23 de ani, nu sunt productiv pt comunitate că unul de 13 ani care intră toată ziua pe joc și se ține de el. 

    Mă scuzați dacă greșesc dar din câte îmi amintesc Teylo a ajuns lider LSPD la 13-14 ani din câte îmi amintesc, se poate să mă înșel.. dacă e așa cum spun, acest lucru dovedește că nu contează chiar atât de mult vârsta pt o funcție pe server. 

    Nu trebuie să te afecteze pe tine că x sau y au ajuns admini, îți vezi de joc, te bucuri de el iar daca se întâmplă vreodată ca un membru al STAFFULUI să-ți aducă o neîndreptățite, ai liber la reclamație, te poți apăra dacă ești nevinovat, greșeli facem toți.

 

    Cât despre servere noi care ne iau fața, ai văzut câți playeri erau pe RPG4 la început? 

Playerii intra pt case, bizuri, funcții, după ce se împart cărțile, cei care nu au obținut nimic, se retrag, așa este și cu serverele noi. Că să nu mai vorbesc de ce vechime fac aceste servere, B-zone este tatăl, mama și fiica samp-ului românesc, multe servere deschise ulterior au fost făcute de playeri care au jucat aici mai întâi. 

    O fi astăzi mai bine pe alt server decât aici, azi avem o problema și se lucrează la ea dar ai tu certitudinea că pe alte servere ceea ce faci acum, o să mai existe și la anul pe vremea asta? 

 Mulțumesc Bobo, mulțumesc B-Zone!

 

Mă bucur să văd că există și persoane care efectiv gândesc. Sper să nu pui la suflet acuzațiile de pupincăreală pe care le aduc diverși indivizi invidioși. Scopul lor e să pună într-o lumină proastă tot ceea ce facem și să-i atragă de partea lor pe cei care îi contrazic. Educația nu e un lucru pe care poți să-l „cumperi” sau să țină cont de vârstă, sex, rasă, lucru pe care mulți nu-l cunosc.

 

3 hours ago, SJ25 said:

Opina mea despre acest server la ora actuala: 

1. ADMINII: Adminii actuali sunt exact cum a spus Kelton 90% nu stiu ce e ala cod. Eu inteleg ca ei nu stiu ce e ala cod dar daca nu au o treaba cu el de ce dracu mai raspund la posturi pe web pt aim sau de ce raspund la /reporturi daca nu sunt in stare sa vada un aim, sa ii lase pe aia care au o treaba.Un ex bun e Invison:Nu are o treaba vu mafiile dar el da banuri pe web, omu ala nu a fost in nici-o mafie dar el e mare expert in Silent sa nu mai zic de faptul ca noi astia din GSB NE-AM CHINUIT SA IL BANAM PE SQUIZ  am venit cu dovezi clare ca foloseste silent si in cele din urma am stat sa se raspunda la un post in care ni se zice: "A fost lag mare pe server" cand noi facusem posturi serveru mergea impecabil. Domnule Kelton adminii de acum 2-3 ani erau niste admini de nota 10 care stiau ce e ala cod si stiau pe ce ai cum sa dea ban, rpg3 era o frumusete de server, dar acum a ajuns o batjocura sau mai bine spus "Server de testat coduri". Deci eu va zic sincer am 2-3 colegi in mafie cu aim, dar acestia joaca la waruri de 2 luni cea ce nu mi se pare normal, nu mai zic de cei din Vtb care au 5 codati CLARI. Ma rog in cele din urma serverul va ramane o fantoma daca se continua cu niste admini total dezinteresati.

2. Daca chiar doriti sa mai existe o sansa pt serverul asta eu zic asa: Sa puneti naiba mana si sa scoateti economia asta de caco, de cand s-au introdus misiunile si craturile alea toti playeri fac ban de un infernus in 2 zile. Eu cand ma jucam ma chinuiam la job sa fac 100k pt un premier si sa dau un rob ca sa fac niste banuti si eram super fericit daca stangeam banii de o masina sau de o casa. Acum nici nu are sens sa faci un pt ca nu ai ce sa faci cu banii din ei. Cine vrea sa stea 1 ora la trucker sau alte joburi cand poate sa faca misiunile si sa ia banii aia in 10 min si in 2-3 zile mai deschide si un crate sa ia masinuta sau cont premiu. Acum pe bune, eu inteleg ca v-ati chinuit cu misiuniile alea si craturile dar pur ai simplu s-a distrus toata distractia de a face banii.Ma rog nu cred ca are vrun sens sa vb de asta acum deoatece faptul e consumat dar dupa parerea mea in loc sa bagati misiuniile mai bine bagati joburi noi si inovative care sa ii fii facut pe playerii sa petreaca mai mult timp pe server.

3.Serverele: 2 Dintre serverele voastre la momentul actual sunt moarte, vorbesc despre rpg3 si rpg4. Aceste servere erau o comoara dar din lipsa stafului capabil au ajuns niste gunoaie. Eu cand jucam pe rpg 3 la waruri acum 2-3 ani ma bateam cu 20 de playeri pe turf nu cu 5 si din aia 5 4 au silent. Cel mai bine ar fii sa faceti o fuziune intre ele si sa uniti cei mai buni din staff de pe 3 cu cei de pe 4, poate asa se poate ajunge la o performanta mai mare si la un numar de playeri mai ridicati nu sa  fie 200 pe ambele server doar atunci cand sunt waruri. O greseala mare a fost deschiderea celui de al 4-lea server care a facut soar sa ia playeri de pe 1 2 si 3 pe el nu sa aduca unii noi. Comunitatea B-Zone inca are potential si spun sa luati o miscare cat mai rapida si mai eficienta incurand deoarece s-ar putea sa nu se mai poate face nimic mai incolo daca nu se iau niste masuri importante acum.

 

Sper ca m-am facut inteles si ca nu va simtiti ofensati dim cauaza acestor afirmatii. Eu vreau sa fie totul cat mai bine pentru server si sa putem sa fim din nou ca acum 2-3 ani toti fericiti. Bafta la remedierea problemelor la server.

 

Câteva lucruri vreau să clarific, pentru că mulți nu știți sau poate efectiv nu gândiți. Deciziile în cazul reclamațiilor sau dovezilor pentru coduri nu se iau niciodată singure, de către adminul care răspunde la reclamație sau acordă banul. Ele se iau la comun cu mai mulți admini, cu Cheater Team-ul (admini cât și jucători care au experiență în coduri), lucru care duce inclusiv la un răspuns mai „greu” din partea adminilor și motiv pentru care banurile nu se acordă instant. E mult mai ușor să greșești atunci când iei decizia de unul singur decât atunci când o iei împreună cu vreo 5-10 persoane.

Încercăm pe cât posibil să nu acordăm banuri pe dovezi slabe sau în situații în care s-ar putea confunda cu probleme tehnice/lag. Multe dintre respectivele banuri în trecut au fost catalogate ca fiind banuri aiurea de jucători. Dacă eu te-aș bana astăzi pe motiv de cod când de fapt a fost lag ție ți-ar conveni?

Adminii de acum 2-3 ani erau exact la fel ca majoritatea adminilor de acum. Nu știau cu nimic mai mult ce e ăla cod. Eu ar trebui să știu mai bine ca tine aceste lucruri din moment ce eu am fost acolo și am lucrat cu ei, la fel cum o fac și cu adminii de acum.

 

Mai departe nu are rost să continui. Putem dezbate ore în șir astfel de subiecte și să nu ajungem niciunde. Prefer să acționez acolo unde consider că trebuie acționat și unde pot acționa eu.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DocFather said:

@Misfit am respect fata de tine ca ai vreo cativa ani peste mine, asa ca incerc sa ma exprim frumos si sa-ti explic frumos ca ce zici tu acolo nu e 100% adevar si o dai in pupincureala. Hai sa-ti dau un exemplu cand ma refer la faptul ca B-Zone = pile, de unde rezulta ca trage serverul in jos. Deci, ca sa intelegi si tu, eu sunt DocFather. de pe RPG2. Majoritatea ma stiu ca si "ala care are vechime multa in PD", am aproximativ 34 de luni de PD, faci tu socoteala cam cat vine asta in ani. Gandeste-te ca cu toata vechimea mea in departamente, nu am fost decat o data pe lista pentru liderul factiunii, ok, acum poate o sa spui ca eu sunt vinovat, ca poate nu ma intelegeam cu membrii factiunii si nu m-au votat cand am fost pe lista sau ca nu meritam (si sa fim seriosi, nu am facut prostii grave incat sa nu merit sa fiu trecut pe lista, daca as fi facut ceva grav, as fi fost sanctionat). Intr-adevar, in ultimul timp, nici nu mi-am mai dat interesul pentru acest joc, joc de 5 ani de zile pe acest server, crede-ma ca nu mai stau sa alerg dupa functii, pentru ca da, recunosc, am jucat si eu pentru functii pe la inceput, cand eram mai mic, cand eram la inceput. Am avut toate functiile posibile, acum ma doare acolo unde nu bate soarele daca primesc sau nu o functie. Ideea este ca ma deranjeaza aceste "pile". Adica, vine unu care joaca de un an (dau un exemplu), are maxim 2 factiuni in Faction Log, pupa ala putin in fundulet liderul si cativa admini sau este intr-un clan care are multi admini, si ia lider, iar eu, si nu numai eu, cei care suntem mai vechi, avem si vechime mai mare in factiune, ramanem cu ochii in soare. Eu zic ca nu i-ar conveni nimanui asta, sa nu mai zic ca este cea mai mare probabilitate sa fie vreun plod de 14 ani maxim care nu stie nici sa scrie corect. Din nou, hai sa iti mai dau un exemplu sa-mi sustin ideile pe care le-am spus in comentariul de mai sus. Am spus si de copiii care au 12 ani si primesc functii, iar tu i-ai sustinut ca nu trebuie sa-i judecam dupa aparente si sa le dam dreptul sa se afirme. Mai sus cu 2 comentarii de la raspunsul tau, ai un exemplu clar de copil pe nume "crack exe", care pentru el, problema existentiala a caderii B-Zone-ului este faptul ca el la rank 1 in PD nu are o masina mai puternica ca sa poata fugi dupa aia cu infernus, hotring etc, si faptul ca nu poate face DM cu Hydra pe prieteni, "la caterinca". Pe bune? De 2 ori am citit prima parte a mesajului lui, si nu prea am inteles mare lucru. Gandeste-te ca exista oameni ca el si in STAFF, si uite ca prin acesti "copii de 13 ani, care stau toata ziua pe samp si fac activitate" pleaca multi membri, pleaca multi membri vechi* mai bine zis, multi membri ai comunitatii care chiar au ajutat la mentinerea playerilor pe server. Pentru ca una e cand ai cu cine sa te joci, ai cu cine sa razi, sa te distrezi, sa glumesti, sa socializezi, si alta e cand vezi ca vine unu de asta la tine si iti zice "sal patroane" si dupa sa te omoare si sa iti zica "slabule", iar tu sa ai TUPEUL sa te duci dupa el si sa-i dai 2 gloante si ala sa iti faca post dinainte sa tragi in el, serios?! Da, accept, asta e generatia de acum, nu ai cum sa-i schimbi, dar daca toti pupam in fund comunitatea, adminii, conducerea, si aici ma refer la @Kelton, normal ca lucrurile astea nu se vor schimba niciodata. De ce crezi ca noi astia vechi tot cerem schimbari, cerem sa revina macar 50% lucrurile la cum erau o data, cand era B-Zone pe val... De ce doar noi cerem asta? De ce generatia asta e multumita de cum este acum serverul? Pentru ca ei sunt obisnuiti cu putin, ei nu au prins vremurile din 2012-2015, cand vedeai pe unu cu infernus pe strada, si incercai sa-l urmaresti sa te rogi sa iti dea si el macar 2 minute sa te plimbi cu infernusul. Hai sa fim seriosi... Daca noi le spunem ca suntem multumiti cum este acum, gen cu update-urile, cu STAFF-ul, cu politica lor, ei nu vor schimba nimic, pentru ca e logic. Daca eu iti spun tie ca iti sta bine parul, tu nu te duci inapoi acasa si il mai aranjezi inca o data, pentru ca tu tinzi sa ma crezi pe cuvant, insa daca ti-as spune ca iti sta naspa parul, crede-ma ca ai da macar o mana prin el. Pace boss!

r2, incearca tu cu hpv sau pd car sa mergi la rob dupa astia cu hotring. Si nu e o problema de scadere, e o problema de robotizare

Link to comment
Share on other sites

@Kelton Te intreb si eu, ai citit cu atentie tot ce am scris acolo?! Despre ce invidie ma acuzi tu pe mine?:)) Ti-am spus ca nu imi mai bat capul sa pun la suflet si sa fiu 100% pentru joc din mai multe motive, si nu are rost sa le enumar. As fi penibil sa zic ca sunt invidios ca nu iau o functie, cand tocmai ce ti-am spus ca am mai avut si nu ma mai atrage, si da, sunt de acord cu tine, ia ala care e mai activ, asta e normal pana la urma, dar sa ia ala care e mai activ SI cu capul pe umeri, care stie sa lege 2 cuvinte si sa se exprime, intelegi tu? 

Ma intrebi de ce nu comenteaza nici un admin din aia vechi care au tinut ani de zile functia, sa-ti zic sau deduci singur raspunsul logic ca este probabilitatea ca acei admini sa nu mai joace?! Zic si eu... Si oare de ce? Mergi cu mine de mana sa-i intrebam cand ii prindem pe strada de ce nu mai joaca pe comunitatea asta?!

Hai sa-ti mai dau un exemplu cum ca tu nu stii tot ce se intampla in STAFF, nu stii tot ce se intampla pe server si ca totul este roz pentru tine. Eu vorbisem cu Gabi inainte de treaba aia sa renunt la functia pe care o aveam (pentru ca nu e normal, si nu e omenesc sa interzici unei persoane sa nu mai glumeasca cu prietenii si sa nu mai fie cum era inainte, doar pentru faptul ca persoana respectiva are o functie, iar prietenul sau nu.) dar m-a sfatuit sa o mai tin, pentru ca, zic eu, ma tineam de treaba, si imi faceam treaba, nu cum dai tu de inteles ca n-as fi facut absolut nimic pentru comunitate, asta doar asa ca ma acuzi pe mine ca sunt invidios si ca "nu sunt capabil sa gandesc mai mult lucrurile decat la suprafata", eu zic ca totusi mi-am facut treaba, ma rog. Ce sa-ti mai zic, ca acesti 2 fosti membri ai echipei tale pe nume Mark si Paul faceau prostii si falsificau dovezi si controlau tot cum voiau?! Tu n-ai de unde sa stii toate lucrurile astea. Acolo mai scrie si despre abuz, te intereseaza ce abuz am facut?! N-am facut nimic altceva decat sa ma teleportez pe o cladire, pentru asta am fost sanctionat, rlly? Si acum adminii au voie sa zboare pe unde li se scoala. Si te miri ca de ce cade serverul, te miri ca de ce spunem ca sunt update-uri nasoale. Dar nu am comentat cu nimic cand mi-a fost scoasa functia, pentru ca stiu ca practic eu am vrut sa renunt la ea dinainte, nu am spus niciodata ca am fost un mielusel, dar pe langa toate astea, mi-am facut treaba si am fost laudat de foarte multa lume. Tu continua sa privesti partea plina a paharului, pentru ca nu iti pasa de parerile altora. Spui de mine ca n-am capacitatea sa gandesc unele lucruri, dar pe tine nu te vezi. Eu in locul tau mi-as pune niste semne de intrebare, ca iti bag mana in foc, si stim amandoi ca nu sunt singurul nemultumit de toate prostiile de update-uri aparute pe server si de politica asta a minunatei tale echipe. A se intelege: Nu i-am bagat pe toti in aceeasi oala!!! Si ca sa evitam exclamatia "Nu mai juca pe server daca nu iti convine!", eu nu ma joc pentru tine, pentru GameMode-ul de acum sau pentru functii, eu ma joc pentru prieteni, sa ma distrez si sa socializez. Ceea ce multi au uitat lucrul asta si au ajutat si ei la stricarea comunitatii asteia, dar aici nu esti vinovat tu sau echipa ta, este de vina noua generatie. Daca vrei sa intelegi, de bine, daca nu, sanatate. Ramai cu 300 de playeri si aia e. (ma refer strict la RPG2). 

Sper ca "esti capabil sa gandesti lucrurile" astfel incat sa nu iei in nume de rau tot ce ti-am scris. Pentru ca tu esti obisnuit doar cu lauda, este normal si te inteleg sa vezi totul roz pana la urma, dar cand apare cate unu care are curajul sa mai zica unele lucruri pe care poate pe tine te deranjeaza, este normal ca acel om sa fie considerat hater si un om prost, ca na, unii oameni nu stiu sa asculte parerile tuturor. Si repet, macar de eram singurul care sustinea lucrurile astea, atunci da frate-miu, imi puneam eu semne de intrebare, nu tu. Ma rog, fiecare intelege ce vrea. Te-am pupic :*

Edited by DocFather
Link to comment
Share on other sites

Bai kelton te faci se ras singur. Am primit remove de la admin iar apoi mi s a mai oferit șansa de a mai fi membru staff deoarece si voi stiti ca a fost cea mai mare magarie ce a-ti facut atunci. Altii care au zis multe despre internele serverului au primit doar un avertisment.  Iar legat de staff-ul actual ai doar handicapati care cred ca daca stau 10 ore pe server sunt mai șmecheri. Uite te si tu ce membrii erau in staff acu 2 ani si uite te acuma  :)). De ce awake va întrece cu un server pe voi cu 4? Ai încercat chestia cu 20 ore pe luna si ai vazut ca nu va merge  , ceea ce v am zis in alte posturi de atunci. Reveniți la modul vechi de acum 2-3 ani de abordare al problemelor si o sa fie bine iar pe server. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kelton said:

 

UyvSYKs.png

 

Eu nu știu cine e mai specimen aici, adminii curenți sau cei care comentează deși ei la rândul lor au avut admin și l-au pierdut pentru prostia de care au dat dovadă. Înțeleg că fiecăruia îi place să-și dea cu părerea, dar o persoană care și-a pierdut adminul nu ar trebui să comenteze la adresa adminilor actuali, care fac treabă :). Nu mă înțelege greșit, nu zic că toți adminii sunt perfecți, dar majoritatea își dau silința. Asta o să vezi pe orice server ai juca.

 

 

HYDgt4I.png

 

Oare o fi o coincidență faptul că cei care comentează aiurea sunt majoritari foști membri din staff care și-au pierdut funcțiile? Oare de ce nu vine niciodată ăla care a muncit pentru funcția sa, a reușit s-o țină ani de-a rândul să se plângă? O fi pupincureală sau o fi doar faptul că acea persoană e capabilă să gândească mai mult lucrurile decât la suprafață? Problema ta e că nu cred că înțelegi niște lucruri elementare. E imposibil să acorzi câte o șansă la o funcție fiecărui jucător care dorește asta. E imposibil să fii 100% obiectiv când încerci să acorzi cuiva șanse pentru că fiecare gândește diferit. Dacă eu mă pun să analizez o persoană sau o aplicație a acesteia o voi face total diferit față de tine. Dacă ai fi pus și tu în postura de a lua astfel de decizii îți garantez că n-ai mai comenta cum o faci acum. Ai primit șanse și ai dat cu piciorul în ele. Să știi că se ține cont inclusiv de ceea ce ai făcut cu șansele pe care le-ai avut deja, asta fiind unul dintre motivele pentru care „un plod de 12 ani” primește o șansă și tu nu. Nu suntem perfecți, nu o să fim vreodată, dar deciziile pe care le luăm (mă refer la adminii de mare) sunt cât putem noi de obiectiv să le facem să fie. Dacă un admin se cunoaște cu un candidat e normal să vrea să-i ofere ăluia o șansă pentru că-l știe deja. Și tu la rândul tău dintre un străin și un prieten ai alege să-i dai o șansă prietenului, iar dacă zici că nu atunci cu siguranță minți sau te minți tu pe tine. Așa funcționează lucrurile în lumea reală. Relațiile pe care le formezi cu alții există și se ține cont de ele. Nu le poți rupe ca un robot și să iei decizii total neutre ca și cum nici n-ai cunoaște acea persoană. Lucrurile astea le găsești pe orice comunitate ai juca tu acum, ai jucat în trecut sau vei juca peste 50 de ani de acum :)

 

 

Mă bucur să văd că există și persoane care efectiv gândesc. Sper să nu pui la suflet acuzațiile de pupincăreală pe care le aduc diverși indivizi invidioși. Scopul lor e să pună într-o lumină proastă tot ceea ce facem și să-i atragă de partea lor pe cei care îi contrazic. Educația nu e un lucru pe care poți să-l „cumperi” sau să țină cont de vârstă, sex, rasă, lucru pe care mulți nu-l cunosc.

 

 

Câteva lucruri vreau să clarific, pentru că mulți nu știți sau poate efectiv nu gândiți. Deciziile în cazul reclamațiilor sau dovezilor pentru coduri nu se iau niciodată singure, de către adminul care răspunde la reclamație sau acordă banul. Ele se iau la comun cu mai mulți admini, cu Cheater Team-ul (admini cât și jucători care au experiență în coduri), lucru care duce inclusiv la un răspuns mai „greu” din partea adminilor și motiv pentru care banurile nu se acordă instant. E mult mai ușor să greșești atunci când iei decizia de unul singur decât atunci când o iei împreună cu vreo 5-10 persoane.

Încercăm pe cât posibil să nu acordăm banuri pe dovezi slabe sau în situații în care s-ar putea confunda cu probleme tehnice/lag. Multe dintre respectivele banuri în trecut au fost catalogate ca fiind banuri aiurea de jucători. Dacă eu te-aș bana astăzi pe motiv de cod când de fapt a fost lag ție ți-ar conveni?

Adminii de acum 2-3 ani erau exact la fel ca majoritatea adminilor de acum. Nu știau cu nimic mai mult ce e ăla cod. Eu ar trebui să știu mai bine ca tine aceste lucruri din moment ce eu am fost acolo și am lucrat cu ei, la fel cum o fac și cu adminii de acum.

 

Mai departe nu are rost să continui. Putem dezbate ore în șir astfel de subiecte și să nu ajungem niciunde. Prefer să acționez acolo unde consider că trebuie acționat și unde pot acționa eu.

Boss, ai 40 de ani sau cati ai dar n ai inteles un lucru, e un cacat de joc! Tot continui cu vorba aia "Lasa-te daca nu ti place" de vreo 2 ani si ai ajuns sa stai la conectare 5 ani nu din cauza sv-ului full, ci din cauza sv-ului oprit. De ce toti se joaca la Dana? Pentru ca aia se distreaza coaie, injuri, te simti bine, razi, faci caterinca cu staff cu civili, acolo adminii vorbesc liber nu s ținuți in lesă ca aici, sa nu mai vorbim ca pe sv nou deschis al lor la 1000/1000 si alte sute de jucători in asteptare serverul mergea blana, niciun pic de lag, iar aici  la 200 de jucători functioneaza precum Romania la Mondial, adica deloc. Tu mereu te-ai dat destept in fata tuturor, dar ai luat si decizii care nu trebuiau luate, cand ati avut sansa sa colaborati cu piscot, springfield si restul la blocarea codurilor pe server si ati dat cu piciorul, Danacica a fost de acord si uita te ca pe un singur server are mai multi jucatori decat ai tu pe 4. Sistemul de war era si e cel mai bun sistem al vostru, nu ati stiut sa l avantajati, ati bagat cacaturile alea de weekend wars in care toata lumeada pereti caci admini n avem si mai au si lag. V ati batut joc de joburi, cand ati schimbat chestia aia la truck cu "Duceti remorca si va si întoarceți ca sa luati bani" a murit jobul, pai eu inainte faceam 100k pe saptamana, m am reapucat am facut 3kk in timpul ala, explica mi cum, economia s a dus. Acum degeaba ati bagat stock ds, tot sv are inf monster mave si hotring, case bizuri, caci cu masini se fac afacerile. Acum masini iei de la crate si de unde vrei tu. Inca un lucru mai am de spus, ati renuntat la optiunea aia de recovery de ce? Ca sa se reapuce jucătorii vechi de facut bani vanzand conturi? Ca sa creasca numărul? Putin josnic, sunteti intr o situatie nasoală, serverul moare. M am apucat prin 2012, din toti prietenii pe care i am avut fix de atunci, singurul care mai face "log" e RobbeL, ati facut samp ul asa incat sa placa noii generatii, care i plina de idioti si prosti, iar playerii vechi i ati alungat. CONGRATS!

Scuzati greselile si virgulitele nepuse, e mare graba... :))

Edited by Florus
Link to comment
Share on other sites

@Kelton in primul rand ar fi bine sa scapati de copiii cu "orele jucate" care si-au luat-o in cap ca au primit o functie. Nu pot sa accept ca niste copii care se dau bine pe langa niste "nume mari" sa ia lider in 5 luni de joaca si eu in 4 ani nema. In 2015 cand puteam sa iau lider NR, aveam nivel 18, si Leonard mi-a zis ca nu sunt pregatit. Eu zic ca un rank 5 la nivel 18 nu e ceva intamplator. Dupa cateva zile la acea vreme a fost votat un lider care a fost doar RANK 2 in NR mai demult, nici macar nu era in factiune, DAR era prieten cu Leonard, bineinteles, unde-s multi puterea creste si candidatul nu sporeste. Ghici ce, a tinut liderul 2 saptamani. Plus ca a mai fost multi prin 2013-2014 care au luat cu astfel de situatie sa aiba nivel mic si sa primeasca lider, dar ei aveau in plus ca erau prieteni cu cei bazati. Eu eram un no name. De 2014 incoace ma chinui sa iau o functie. NEMA, nu din cauza mea, ci din cauza altora care au relatii pe unde trebuie. De cand e serverul e chestia asta care trebuie eleminata. M-am saturat sa vad copii care iau lider si il tin 2 saptamani (un caz ar fi NR RPG2). Si de asta ati pierdut multi jucatori. Nu le dati sansa sa se afirme. Putini de astazi merita functiile pe care le au. Le dati numai pe ore jucate, vorbele fratilor @RW AlexIoansi @DocFather Daca au ore jucate si au si niste prietenii, el e alesul. Niste exemple ar fi Nicolae, care saracul din 2015 de cand s-a logat are 5000+ de ore jucate, Aditza si Alexandru care nu cred ca mai stiu ce culoare are cerul, cand vorbesti cu ei sa iti vorbeasca cu "bn" "cf", exact asa prescurtat. Astia cand o sa ajunga la varsta maturitatii o sa stea pe samp sa faca misiunile sa intre pe panel la intersectie LV si sa isi mentina functiile pe drept achizitionate daca as putea spune asa. Si credeti-ma ca daca v-o spune jumatate de comunitate e pe bune.

 

 

 

Edited by MiHai350T
Link to comment
Share on other sites

Ma Kelton, reporiti frate war-urile alea odată... nu are rost sa le tii până pe 25 ca atunci o să fie intervalul nou...

Asta e bătaie de joc.. tu ce crezi că facem noi acum, membrii mafiilor ? Activitate 0 si v-a mirați de ce scade serverul ?..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MariusWatsoN said:

Ma Kelton, reporiti frate war-urile alea odată... nu are rost sa le tii până pe 25 ca atunci o să fie intervalul nou...

Asta e bătaie de joc.. tu ce crezi că facem noi acum, membrii mafiilor ? Activitate 0 si v-a mirați de ce scade serverul ?..

Dacă le pornesc și o să înceapă din nou să dea flood seara când sunt waruri cine crezi că o să-și ia înjurături?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kelton said:

Dacă le pornesc și o să înceapă din nou să dea flood seara când sunt waruri cine crezi că o să-și ia înjurături?

Dacă faci treaba cu mentalitatea asta nu o sa mai tina multă serverele.. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ryz TavyInHQPeViata said:

Dacă faci treaba cu mentalitatea asta nu o sa mai tina multă serverele.. 

   Deci tu vrei servere flodate seara, vrei sa pice serverul, bravo, frumoasa "mentalitate".

   Nu sunt waruri = sunt supărați o parte din playeri care fac parte din mafii. Au marele avantaj că au timp liber și pot să-și vadă și de viață lor, iau Rank mai ușor, etc. Profitați de pomană că nu se știe când mai vedeți și după vă plângeți că v-a dat fw pentru absențe la war.

  Server picat, flodat etc. = Toți playerii de pe server supărați.

În concluzie, ce spuneai de mentalitate?

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kelton said:

Dacă le pornesc și o să înceapă din nou să dea flood seara când sunt waruri cine crezi că o să-și ia înjurături?

IN ACEST MOMENT TOTI ASTIA DIN MAFII SUNT MAI PASNICI DECAT INSTRUCTORII, ÎNAINTE DOAR VREO 1/2 ERAU :( DA DQ DRUMU LA WARS CA LA ORA 2 SUNT OAMENII MAI CALMI.

Edited by Florus
Link to comment
Share on other sites

Ba, eu nu va inteleg, unii de-abia au timp sa se joace si voi sunteti suparati ca sunt rapoartele optionale sau war-urile oprite, iesiti si voi afara, e vara, e cald, gasiti-va altceva de facut.

Link to comment
Share on other sites

Greseala voastra cea mai mare este ca ganditi pe dos.. Voi puneti adminii care nu au nicio treaba cu codurile pentru ca n-au fost niciodata in mafii si au fost mereu numai in pasnice (asa au facut si ore jucate pentru functie, dar nu critic treaba asta) sa verifice codatii impreuna prin ideea ca daca sunt 10 e mai bine, desi daca toti 10 sunt noobi pe acest subiect (fara suparare dar asa este, sunt noobi din punct de vedere al warurilor) credeti ca e mai bine pentru ca sunt mai multe minti la un loc. Stiti cum ar trebui sa faceti? Sa ii puneti sa verifice PE CODATI, sa ii baneze pe ceilalti. Dar nu orice pripas de pe server care isi ia renko de pe net, ci aia care fac codurile, aia care le au cu programatul, cei care practic au distrus sampul cu codurile lor. De ce? Pentru ca evident daca ei le-au facut sa nu fie gasite, stiu si cum sa le gaseasca. Dar cum am zis, nu unu care isi ia cod la 5e de pe net si nu-l prinde nimeni, ci ala care il face, si e cu capul pe umeri matur etc. (stiti la cine ma refer). Eventual faceti si recrutarile de admin pe grupari: 1. Adminii care au orele jucate necesare si se ocupa cu probleme cum ar fi trollhack, abuzuri, reclamatii legate de limbaj etc. (chestii minore si de care se pot descurca)

                                                   2. Adminii care au orele jucate necesare si stiu cu ce se mananca codul. Practic astia care ne mananca zilele cu codurile pe care le fac, sa ni le insenineze.

Daca nu se poate asa, atunci angajati unul care le are foarte bine cu IT-ul sa se ocupe de treaba asta, ii explicati cum e treaba cu jocul asta, si eventual daca nu are chef sa faca teste sau mai stiu eu, faceti in asa fel incat sa va faca un sistem Anti-Cheat, dar unul bun (desi intr-adevar, usor de zis, greu de facut, asa ca mai bine merge prima varianta).

Codati mereu au fost si mereu vor fi, dar asa cum sunt acum, e cam dus la extrem, ne numim deja server de testat coduri si nu e ok.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Druidalau said:

Greseala voastra cea mai mare este ca ganditi pe dos.. Voi puneti adminii care nu au nicio treaba cu codurile pentru ca n-au fost niciodata in mafii si au fost mereu numai in pasnice (asa au facut si ore jucate pentru functie, dar nu critic treaba asta) sa verifice codatii impreuna prin ideea ca daca sunt 10 e mai bine, desi daca toti 10 sunt noobi pe acest subiect (fara suparare dar asa este, sunt noobi din punct de vedere al warurilor) credeti ca e mai bine pentru ca sunt mai multe minti la un loc. Stiti cum ar trebui sa faceti? Sa ii puneti sa verifice PE CODATI, sa ii baneze pe ceilalti. Dar nu orice pripas de pe server care isi ia renko de pe net, ci aia care fac codurile, aia care le au cu programatul, cei care practic au distrus sampul cu codurile lor. De ce? Pentru ca evident daca ei le-au facut sa nu fie gasite, stiu si cum sa le gaseasca. Dar cum am zis, nu unu care isi ia cod la 5e de pe net si nu-l prinde nimeni, ci ala care il face, si e cu capul pe umeri matur etc. (stiti la cine ma refer). Eventual faceti si recrutarile de admin pe grupari: 1. Adminii care au orele jucate necesare si se ocupa cu probleme cum ar fi trollhack, abuzuri, reclamatii legate de limbaj etc. (chestii minore si de care se pot descurca)

                                                   2. Adminii care au orele jucate necesare si stiu cu ce se mananca codul. Practic astia care ne mananca zilele cu codurile pe care le fac, sa ni le insenineze.

Daca nu se poate asa, atunci angajati unul care le are foarte bine cu IT-ul sa se ocupe de treaba asta, ii explicati cum e treaba cu jocul asta, si eventual daca nu are chef sa faca teste sau mai stiu eu, faceti in asa fel incat sa va faca un sistem Anti-Cheat, dar unul bun (desi intr-adevar, usor de zis, greu de facut, asa ca mai bine merge prima varianta).

Codati mereu au fost si mereu vor fi, dar asa cum sunt acum, e cam dus la extrem, ne numim deja server de testat coduri si nu e ok.

Un IT-ist nu scripteaza in Pawno, sunt limbaje de programare diferite... O sa inveti pe la liceu, un om ce lucrează in IT nu o sa aiba timp de prostiile lor, au avut sansa sa blocheze codurile o data, nu mai au ce face acum.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.