Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Downtime Servere RPG


Kelton
 Share

Recommended Posts

@Kelton Salut. Poti sa le spui adminilor sa nu mai abuzeze la fiecare minut pe /o sau alte chaturi speciali pentru admini sau sa dea sanctiuni fake? Daca un player da un /ad la misto in scopul de a ne amuza, primeste direct warn, dar daca niste "admini" abuzeaza pe un chat global, nimeni nu trebuie sa le zica nimic pentru ca nu i-a deranjat in mod direct cica.

Edited by GF Bad Boy
Link to comment
Share on other sites

M am plictisit de atatea restarturi

Am jucat in 2014-2015 un an dupa care m am lasat dar am putut observa ceva

1) Nu erau asa multi fomisti de raport si post hunteri

2) Regulamentul nu era asa strict de sa te puna in cap pana il citesti

3) Nu se lua kick pt ad aiurea , ba mai mult , radeam toti

Erau  900/1000, unde sunt? Iti zic eu , datorita conditiilor si economiei

Majoritatea asteapta sa se deschida jade , ceilalti stau pe b hood acum , conditiile sunt altele

Modifica economia sau ii pierzi pe toti

 

Edited by Blooding
Link to comment
Share on other sites

Faza e ca la cate probleme au fost de unde timp de update uri.. cred ca nimeni nu ar prefera un server cu sisteme si chestii interesante plin de buguri, pe care nu poti intra sau pica din 5 in 5 minute.. este adevarat insa ca acelasi quest mereu deja e prea plictisitor si nu mai atrage pe nimeni.. iar de gift nu cred ca mai e nevoie sa zic.. dar la cate proble are serverul e cam greu sa mai faci si updateuri si asa jucatorii pleaca pe servere mai bune care ofera un joc mai placut, dar cu ce este de vina @Kelton sau alti membri ai staffului in aceasta situatie? Este foarte greu sa rezolvi unele probleme de genul acesta, mai ales daca nu le poti rezolva personal si trebuie sa astepti dupa altii dureaza. 

Nu au cei de pe rivala servere 'magice' de nu au astfel de probleme. Lor nu le da nimeni flood.

Link to comment
Share on other sites

Daca se rezolva asta, jucatorii vor veni inapoi ca prin minune? Nu, logic. Nu e destul asta. Majoritatea nu s-au dus pe alte servere din cauza flood-ului, exploit-ului, etc. Pentru a aduce jucatorii inapoi e nevoie de mult mai mult.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kelton said:

 

Oricine poate veni cu multiple teorii pentru care comunitatea a scăzut. 

 

Prima si cea mai importanta e vechimea jocului, isi pierde interesul.

Doi, simplificarea jocului incat orice copil de 12 ani are infernus, factiune si poate si aimbot daca e destul de avansat la 12 ani.

Trei, promovarea in functii pe baza de cantitate si nu calitate. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Octavian Mexico said:

@Neveu Tu nu sti pe ce lume traiesti copilul meu :)) Daca vi aici sa lasi un mesaj inutil, din punctul meu de vedere si sa ti dai cu parerea despre "dezinteresul jucatorilor" presupus de tine, mai bine mergi la somn. 

Celelalte servere(romania) n au nici 5% din GM b-zone :)) Si crede-ma, daca le dai scriptul nici n ar sti sa l foloseasca. 

Se vede din avion cauza numarului scazut de jucatori. Faptul ca B-Zone este de departe serverul cu cel mai dezvoltat GM il face sa fie tinta tuturor celorlalti rivali. Aceasta este satisfactia lor, atat ii duce pe ei capul. Nu cred ca a vrut vreodata B-zone rau altor comunitati. De ce ? Pentru ca aici sunt oameni maturi in staff, nu copii pentru care jocul asta inseamna tot.

 

Sper sa se gasesca o solutie pentru a rezolva problemele din ultima vreme. Trebuie sa acceptam faptul ca am cazut si sa ne oprim la un prag de unde sa incepem sa reconstruim, fara aceasta "panica".

Copilul meu? Esti vai de capul tau si vorbesti cu mine asa? Daca te-as vedea pe strada niciun scuipat nu as da pe tine. Cand nu esti in cunostinta de cauza mai bine mergi si culca-te. Stiu ce vorbesc, am fost in staff 1 an si mi-a ajuns. Daca tu esti vai de lindicul tau, atunci nu am ce sa-ti comentez. 

Am mai vazut pupincureala, dar a ta o intrece. 

Lasam numarul jucatorilor sa vorbeasca. Vedem si anticheatul si restul.

xOxO. Pirlitule.

 

Oameni maturi? Baiat tu nu stii ce se intampla prin staff, ce fel de javre sunt si cum se baneaza pe B-Zone. Adminul descarca aimul in PC la teste si nu primeste nimic, dubios si jalnic in acelasi timp, dar asta e realitatea. Totul este aranjat si de asta nu mai joaca lumea aici. Vezi tu, celelalte servere din romania, cum zici tu ca nu au nici 5% GM-ul ca cei de la B-Zone o duc mai bine. De ce? Este dezvoltat la ce B-Zone? Partea tehnica website-server jos palaria, dar restul? Adu-mi tu mie exemplu de sisteme care sunt "Awesome" si dupa imi dai o limba daca am dreptate.

Edited by Neveu
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ImpacT ZEW said:

If the server dosn't work for you and it show (0/0), you can use this program to change your IP ( try Romania or Ukrania not any IP ) : (https://cyberghost-vpn.fr.softonic.com/ ) || If you didn't understand how can you use it, you can take help from here:

 

 Enjoy!

it works for you ? :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.