Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Dăncilă a uitat numele prim-ministrului estonian


BIS aka OldNab
 Share

Recommended Posts

?mmid=27fad55d4b1183a7f7

 

 

 

 

Premierul Viorica Dăncilă a uitat numele omologului său eston, Jüri Ratas, în cadrul conferinţei de presă comune susţinută sâmbătă la Constanţa, după inaugurarea primului zbor dintre Tallinn şi Constanţa, scrie News.ro. În momentul în care premierul a vrut să spună că este onorată să îl aibă alături de ea pe premierul eston, aceasta i-a uitat numele şi se uita în jur aşteptând ca cineva din apropiere să i-l reamintească.

 

"Am participat astăzi (sâmbătă - n.r.) la un eveniment deosebit de important, inaugurarea primului zbor direct, sezonier, între România şi Estonia. Am avut onoarea să am lângă mine prim-ministrul Estonian Jüri... Ratas si vreau să vă spun că zborul a durat doar două ore şi jumătate, serviciile au fost foarte bune, iar echipajul deosebit de amabil", a spus premierul Viorica Dăncilă la începutul conferinţei de presă comune cu prim-ministrul eston.

 

În momentul în care a anunţat că a avut onoarea să îl aibă alături pe premierul Estoniei, Dăncilă a spus doar "Jüri", după care, timp de câteva secunde se vede cum se uită în stânga ei pentru ca cineva să îi şoptească şi celălalt nume al şefului Guvernului de la Tallinn. După această pauză, spune mai incet "Ratas" şi apoi reia numele întreg: Jüri Ratas.

 

De asemenea, duminică, premierul Viorica Dăncilă şi prim-ministrul eston Jüri Ratas au inaugurat Consulatul Onorific al Estoniei la Constanţa, evenimentul având loc la Universitatea Ovidius. Evenimentul a început cu un incident, după ce organizatorii au aşezat invers steagul Estoniei, premierul acestei ţări intervenind pentru a aranja steagul corect. La final, în momentul în care a părăsit universitatea, Dăncilă a fost huiduită de aproximativ zece persoane, care i-au cerut demisia.

 

Premierul Jüri Ratas a sesizat că steagul ţării sale, pus între cel al României şi cel al Uniunii Europene, fusese aşezat invers şi a îndreptat eroarea, în aplauzele celor prezenţi.

 

 

SURSE: MediafaxHotNewsstiripesurse.robursa.roziare.comLibertateaomaga.roB1RealitateaPS NewsAdevărulg4media.roRepublicaRevista 22NaţionalJurnal de Craiovavremea nouăProTVGândulCurentul9AMe-politic.roTRACKNEWSThe Epoch Times.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Machinegewehr 45 said:

tipic politicienilor

Prostia nu e tipică politicienilor. Tre' să fie abili ca să ajungă sus. Bine, în România merge şi să lingi în cur. Vezi cazul Dăncilă. Prostia ei e impresionantă.

Link to comment
Share on other sites

Oare o să mai scăpăm vreodată din bucla asta infinită de politicieni, conducători și reprezentanți corupți ai țării noastre care ne-au tot mânjit și au trimis poporul să fie sclav în alte țări? 

  Sfârșitul lui Ceaușescu era potrivit pentru corupții actuali. 

 Muncim pe nimic pentru hoții ăștia analfabeți, să facă ei avere pt tot arborele lor genealogic.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Misfit said:

Oare o să mai scăpăm vreodată din bucla asta infinită de politicieni, conducători și reprezentanți corupți ai țării noastre care ne-au tot mânjit și au trimis poporul să fie sclav în alte țări? 

  Sfârșitul lui Ceaușescu era potrivit pentru corupții actuali. 

 Muncim pe nimic pentru hoții ăștia analfabeți, să facă ei avere pt tot arborele lor genealogic.

Ar trebui o lovitura de stat, un Antonescu sau Hitler. Sa vezi ce bine va fi. Cei ce dau sau iau mita, inchisoare 10 ani, promovezi comunismu - inchisoare pe viata sau impuscat in cap. Tiganii pusi la munca fortata, oricum sunt nefolositori, manelele interzise, pentru a putea vota ar trebui sa ai un IQ anume.

 

just saying...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Machinegewehr 45 said:

Ar trebui o lovitura de stat, un Antonescu sau Hitler. Sa vezi ce bine va fi. Cei ce dau sau iau mita, inchisoare 10 ani, promovezi comunismu - inchisoare pe viata sau impuscat in cap. Tiganii pusi la munca fortata, oricum sunt nefolositori, manelele interzise, pentru a putea vota ar trebui sa ai un IQ anume.

 

just saying...

  Nu vorbi de Hitler că se vârcolac morții, nici sicriu nu au. 

  Schimbarea poate apărea doar prin oameni, prin majoritate, nimeni n-a ajuns la putere fără oameni, nu se poate ridica mâine un Rambo și îi împușcă pe toți și gata.

  Problema e că poți schimba ceva doar dacă ești la putere și nu poți fi la putere și nici atât să rămâi acolo daca nu ești mână in mână cu ceilalți, deci trebuie sa fi corupt, să te ridice cineva, să te pună primar, etc. Ești pion sau te duci acasă, când te duci la vot, tot ce poți face este sa votezi "cel mai mic rău".

  

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Misfit said:

nu poți fi la putere și nici atât să rămâi acolo daca nu ești mână in mână cu ceilalți, deci trebuie sa fi corupt, să te ridice cineva

Nu sunt de acord. Poţi să te ridici singur, dacă eşti cu adevărat un lider şi dacă ai idei bune.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Nu sunt de acord. Poţi să te ridici singur, dacă eşti cu adevărat un lider şi dacă ai idei bune.

Îți respect opinia și nu pot spune că-i greșită, eu vorbesc din ceea ce am trăit să văd până acum, de exemplu Iohannis, nu poți spune că i un rău atât de mare precum restul, Dragnea și oile lui. Iohannis cred că ar face câte ceva daca i-ar permite funcția, dacă ar avea mai multa putere, degeaba vrei tu, unul, dacă restul spune NU. Vorba aia din Lăpușneanul: "proști dar mulți". 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Misfit said:

Îți respect opinia și nu pot spune că-i greșită, eu vorbesc din ceea ce am trăit să văd până acum, de exemplu Iohannis, nu poți spune că i un rău atât de mare precum restul, Dragnea și oile lui. Iohannis cred că ar face câte ceva daca i-ar permite funcția, dacă ar avea mai multa putere, degeaba vrei tu, unul, dacă restul spune NU. Vorba aia din Lăpușneanul: "proști dar mulți". 

 

Tot cacatul asta e din cauza democratiei. Conduc tara o mana de prosti, analfabeti. O sa ajungem sa fim o minoritate, iar musulmanii majoritatea...  

 

https://youtu.be/uFMSw_IvmX4

Edited by Machinegewehr 45
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Misfit said:

Iohannis, nu poți spune că i un rău atât de mare precum restul

E un rău poate mai mare decât restul. A semnat legea antilegionară a lui Crin Antonescu, a reînnoit tratatul cu Ucraina...

47 minutes ago, Machinegewehr 45 said:

Tot cacatul asta e din cauza democratiei.

Asta nu e democraţie :)

Link to comment
Share on other sites

oricum toti sunt niste inapti toti din politica, nu a existat un conducator bun in ultimii 20 de ani si nimic nu s-a schimbat. da, intr-adevar, am avansat cate putin, dar nu noi, ci lumea in general ca noi tot amarati am ramas.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.