Jump to content

Avengers: Infinity War (2018)


uSp
 Share

Recommended Posts

  • O descriere a filmului: După acțiunile petrecute în "Civil War", Răzbunatorii sunt vulnerabili dar ei trebuie să se alieze ca să-l învingă pe Thanos, Titanul Nebun care dorește să "echilibreze Universul" distrugând jumătate din el cu ajutorul Pietrelor Infinitului.
  • Trailer: 
  • Poze: 

MV5BMTkzMTE1Mjk2Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwMzk2MTUwNTM@._V1_SX1777_CR0,0,1777,937_AL_.jpgMV5BMzAxNTY3ODg0NF5BMl5BanBnXkFtZTgwMjk2Njk5NDM@._V1_SX1777_CR0,0,1777,937_AL_.jpgMV5BMTUyMTU2NjUxM15BMl5BanBnXkFtZTgwOTg2MTUwNTM@._V1_SX1500_CR0,0,1500,999_AL_.jpg

  • Părere personală: Cel mai bun film cu super-eroi pe care l-am văzut, așteptam filmul acesta de ani buni, de când am intrat mai "adânc" în această lume a super-eroilor. Mi-a plăcut finalul, deoarece nu a fost ceva clișeic și aștept să văd ce ne așteaptă în Avengers 4. Deși unele personaje m-au dezamăgit (Hulk, Vision), per ansamblu toți au jucat un rol în acest film. Eroul meu preferat din acest film fiind Thor care, în sfărșit, e un zeu cu adevărat. Fără dubii, Thanos a fost cel mai bun personaj și cel mai bun villain din MCU.
  • Sursa: Recenzie personală + imdb
Link to comment
Share on other sites

Poate finalul nu a fost cliseic dar o sa fie enervant in Avengers 4. E normal ca o sa-i "reinvie" pe majoritatea (ex. Black Panther, Spider-Man, Dr. Strange, GotG) pentru ca au trilogii planificate. 

de acord in legatura cu Thanos, nu m-as fi asteptat sa primim un villain atat de complex mai ales ca pana acum a fost tratat ca o gluma de la prima aparitie in GotG 1. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, woodstar said:

Poate finalul nu a fost cliseic dar o sa fie enervant in Avengers 4. E normal ca o sa-i "reinvie" pe majoritatea (ex. Black Panther, Spider-Man, Dr. Strange, GotG) pentru ca au trilogii planificate. 

de acord in legatura cu Thanos, nu m-as fi asteptat sa primim un villain atat de complex mai ales ca pana acum a fost tratat ca o gluma de la prima aparitie in GotG 1. 

tocmai ca sa confirm faza asta, majoritatea sunt trecuti in cast si pentru avengers 4. deci e clar

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, woodstar said:

Poate finalul nu a fost cliseic dar o sa fie enervant in Avengers 4. E normal ca o sa-i "reinvie" pe majoritatea (ex. Black Panther, Spider-Man, Dr. Strange, GotG) pentru ca au trilogii planificate. 

de acord in legatura cu Thanos, nu m-as fi asteptat sa primim un villain atat de complex mai ales ca pana acum a fost tratat ca o gluma de la prima aparitie in GotG 1. 

 

31 minutes ago, splashy said:

tocmai ca sa confirm faza asta, majoritatea sunt trecuti in cast si pentru avengers 4. deci e clar

E posibil ca acele filme să fie înainte de Infinity War conform fraților Russo dar și eu mă îndoiesc de asta :)).

Link to comment
Share on other sites

  • uSp locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.