Jump to content

Modificari Reguli, Factiuni


Kelton
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, PhaXSilentTSA said:

Pasnic detectat, hai sa-i punem pe mafioti sa stea 4 ore pe zi ca sa-si vanda arme si sa faca /work la arms si la drugs si noi ne jucam in News Reporters, foarte inteligent. 

Hai sa legalizam toate codurile, doar suntem server de testing, nu RPG.

Tu care ai fost banat pentru coduri nu ai dreptul să comentezi aici. Turful ăla e apărat cu arme, nu cu altceva.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Florus said:

Boss, fax are 5 ani de mafii, tu esti intr o factiune cu defend pe hq in fiecare zi si ti dai cu parerea, el se afla printre cei care stiu ce zic. Renko ul despre care spui tu e usor de banat din spec, daca e folosit, astfel daca mie mi se scoală sa intru pe sv ala de pletosi si sa dau cu renko de pe net dupa ce aseara m am facut muie o pot face fara a fi afectat pe b zone.  Si in legatura cu 'pupincuristi'. 50% din jucatorii B-Zone pot fi catalogati ca si sclavi. Din cauza "lor" s au adaugat atatea update uri tampite, care au retras generatii de oameni care stiau ce i aia caterinca si au adus specimene cu 300 ore pe luna. 

Nu sunt în mafie, dar am avut prieteni care au fost și au luat ban pentru Renko.exe în OSF de acum un an sau alte motive patetice. Testele Team Viewer mi se par exagerate... pot ține ce vreau în PC-ul meu și nimeni nu îmi va interzice asta.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, CLAUDiNHO RETiRED said:

Usurel baieti. Sunt adminii prea presati, a? In 2015, de-abia ma apucasem de server, aveam numele COSCIUG si am dat si eu un rob pe sistemu ala vechi. Habar nu aveam cu ce se mananca samp-ul, nu stiam de coduri, cum se instaleaza si alte chestii. Omor un cop cu MP5-ul de la distanta de maxim 2 metri si in a 2a secunda, poc BAN de la Draco. Nu stiam ca pot face o cerere de unban si am stat o luna cu contul banat ca sa faca si Draco un punct la raport, profitand de faptul ca sunt incepator. Majoritatea adminilor nu au avut cel putin o mafie si baneaza pe unii care nu joaca cu cod, iar pe aia care joaca cu cod ii lasa in pace. Va mirati de ce va pleaca playerii.

Admin 3 RPG2, Membru Cheaters Team, vizualizati-i faction log-ul: https://www.rpg2.b-zone.ro/players/factionlogs/Alexandru/1 

Nu cred că ar trebui să menționez si timpul petrecut de acesta in fata calculatorului, in aproximativ 920zile, chiar mai putin de atat dar fie de la mine, acest jucator a petrecut pe server 4800 de ore, ceea ce inseamna ca a avut o medie de 5.21 ore pe zi. Atat am avut de precizat. 

Edited by Florus
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Florus said:

Admin 3 RPG2, Membru Cheaters Team, vizualizati-i faction log-ul: https://www.rpg2.b-zone.ro/players/factionlogs/Alexandru/1 

Nu cred că ar trebui să menționez si timpul petrecut de acesta in fata calculatorului, in aproximativ 920zile, chiar mai putin de atat dar fie de la mine, acest jucator a petrecut pe server 4800 de ore, ceea ce inseamna ca a avut o medie de 5.21 ore pe zi. Atat am avut de precizat. 

Unii și-ar dorii modurile și grafica lui Robert și în viața reală ?

Link to comment
Share on other sites

On 18.06.2018 at 12:21 PM, RW NicoaraZisDani0wn said:

Am dat pm unui admin 4+ si a spus sa va anunt pe voi. In fine asta nu conteaza dar puteam sa ma las de sv si asa dar nu am revenit pe server si acum muncesc iar sa iau admin.

Din punctul meu de vedere nu se mai merita sa joci acest joc. Am intrat vreo 5-6 zile luna asta si m.am plictisit mai rau decat inainte sa ma las prima data, asa ca m.am banat. Nu mai ai ce face efectiv in acest joc.

Link to comment
Share on other sites

Since you are giving up computer checks and that's what I support the most. Nowadays admins will find a difficulty in catching cheaters without checking their computes. I suggest to add a various tool at least to check bullet cheats (Aimbot/No-Spread/No-Recoil). 

I suggest you to take a look here.

http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=573385

Link to comment
Share on other sites

E ok update-ul, ar fi mişto un update asupra joburilor, să nu trebuiască să mergi dintr-un checkpoint în altul şi să dea ceva mai mulţi bani, dacă fac misiunile câştig aproximativ 55.000$, dacă le fac de mai multe ori chiar mai mult, la jobul Quarry Worker intr-o oră şi cu skill 5 fac maxim $30.000 ceea ce nu e chiar ok fiind cel mai bun job din punctul meu de vedere, şi să adăugaţi misiuni noi şi caractere noi pentru a ne mai ocupa timpul.

Link to comment
Share on other sites

On 18.06.2018 at 8:24 PM, DEALERtov said:

 Daca nu mai dati ban pentru silent/smooth asta inseamna ca de acum e legal aimu pe smooth? =)))))))))))) Hai ca s-a dus din acest moment serverele pe p1... Acum toti or sa bage aim pe low smr...

Treaba cu verificatul calculatoarelor nu a fost pentru mult timp, înainte nu se făceau astfel de verificări si erau codați, cu verificări, erau și atunci codați dar a avut serverul de pierdut cu hate-ul, STAFF-ul.

În concluzie, treaba cu incetarea verificărilor cred că este cea mai bună decizie posibilă în cazul ăsta.

 

În ceea ce privesc sloturile în facțiuni mi se pare firesc, este ceva logic, de altfel aceste sloturi au fost adăugate datorită numărului mare de jucători, acum că numărul jucătorilor  a scăzut, e normal ca aceste sloturi să fie reduse.

 

Legat de cei care vorbesc că nu mai sunt playeri vechi pe server, că s-au lăsat toți și dau vina pe STAFF, unul din motivele pentru care s-au lăsat este vârsta si nevoia de a manca, multi s-au angajat și au trecut la un alt capitol din viața lor.

 

Comentați prea mult, STAFF-ul de care vă plângeți are grijă ca modul de joc să ruleze cat mai plăcut, să sancționeze fiecare abatere de la regulament, credeți că vă puteți varsă nervii și să aruncați cu vorbe, injurii și să vi se accepte, multi s-au lăsat pe tema asta, au înjurat și au primit ban. Acum sunt pedepse ușoare, înainte nu există ajail și mute, era direct ban, 7 zile-30 zile sau permanent la injurii grave, la Bug abuse etc.

 

V-aș pune iar să strângeți 70 mil pe Intruder și 30 mil pentru o casă în Jefferson, să câștigați 150 dolari la jobil gunoier și să munciți uitându-vă la 20 de playeri care sunt bogați și au cate un comet, huntley, FCR, etc. Înainte de denominare primeai 15.000 de $ pe cursa la gunoier, nu vedeai atâtea mașini pe drum și taximetriștii făceau raport calumea. 

 

  Aveți prea multe lucruri, sunteți răsfățați și vi s-a urat cu binele.

 

Sfatul meu este să terminați cu vorbele spuse la nervi, astea vă dărâmă in viață! Jucați frumos, corect, nu folosiți hack uri că luați ban și vă supărați, după înjurați în stânga și dreapta, vă lăsați de joc, in concluzie pierdeți voi dar și serverul fiindcă este un player pe minus.

 

Învățați să vă bucurați de joc, este free to play și nu va obliga nimeni sa cumpărați gold daca nu vreți. 

 

Multă sănătate!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Misfit said:

Treaba cu verificatul calculatoarelor nu a fost pentru mult timp, înainte nu se făceau astfel de verificări si erau codați, cu verificări, erau și atunci codați dar a avut serverul de pierdut cu hate-ul, STAFF-ul.

În concluzie, treaba cu incetarea verificărilor cred că este cea mai bună decizie posibilă în cazul ăsta.

 

În ceea ce privesc sloturile în facțiuni mi se pare firesc, este ceva logic, de altfel aceste sloturi au fost adăugate datorită numărului mare de jucători, acum că numărul jucătorilor  a scăzut, e normal ca aceste sloturi să fie reduse.

 

Legat de cei care vorbesc că nu mai sunt playeri vechi pe server, că s-au lăsat toți și dau vina pe STAFF, unul din motivele pentru care s-au lăsat este vârsta si nevoia de a manca, multi s-au angajat și au trecut la un alt capitol din viața lor.

 

Comentați prea mult, STAFF-ul de care vă plângeți are grijă ca modul de joc să ruleze cat mai plăcut, să sancționeze fiecare abatere de la regulament, credeți că vă puteți varsă nervii și să aruncați cu vorbe, injurii și să vi se accepte, multi s-au lăsat pe tema asta, au înjurat și au primit ban. Acum sunt pedepse ușoare, înainte nu există ajail și mute, era direct ban, 7 zile-30 zile sau permanent la injurii grave, la Bug abuse etc.

 

V-aș pune iar să strângeți 70 mil pe Intruder și 30 mil pentru o casă în Jefferson, să câștigați 150 dolari la jobil gunoier și să munciți uitându-vă la 20 de playeri care sunt bogați și au cate un comet, huntley, FCR, etc. Înainte de denominare primeai 15.000 de $ pe cursa la gunoier, nu vedeai atâtea mașini pe drum și taximetriștii făceau raport calumea. 

 

  Aveți prea multe lucruri, sunteți răsfățați și vi s-a urat cu binele.

 

Sfatul meu este să terminați cu vorbele spuse la nervi, astea vă dărâmă in viață! Jucați frumos, corect, nu folosiți hack uri că luați ban și vă supărați, după înjurați în stânga și dreapta, vă lăsați de joc, in concluzie pierdeți voi dar și serverul fiindcă este un player pe minus.

 

Învățați să vă bucurați de joc, este free to play și nu va obliga nimeni sa cumpărați gold daca nu vreți. 

 

Multă sănătate!

 

 

 

Ce treaba are post-ul meu cu romanu tau de 100 de pagini? Evident ca nu mi-am pierdut timpul citindu-l.

Link to comment
Share on other sites

E chiar bun update-ul, dar nimeni nu a vrut sa se ajunga aici din cauza jucatorilor scazuti.

Link to comment
Share on other sites

Noroc băieții.Acum ca reguramentul s-a schimbat nu ar fi ok sa stergeti sanctiunile??Un nou inceput reprezintă un viitor mai bun.Vreau sa te gandesti la asta @Kelton.

Link to comment
Share on other sites

Nu prea este asa buna chestia cu scosul sloturilor din factiuni.

15 hours ago, South Smilee said:

E ok update-ul, ar fi mişto un update asupra joburilor, să nu trebuiască să mergi dintr-un checkpoint în altul şi să dea ceva mai mulţi bani, dacă fac misiunile câştig aproximativ 55.000$, dacă le fac de mai multe ori chiar mai mult, la jobul Quarry Worker intr-o oră şi cu skill 5 fac maxim $30.000 ceea ce nu e chiar ok fiind cel mai bun job din punctul meu de vedere, şi să adăugaţi misiuni noi şi caractere noi pentru a ne mai ocupa timpul.

Chiar ar fi o idee buna sa faca un update asupra joburilor.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, AndreasKiNG said:

Noroc băieții.Acum ca reguramentul s-a schimbat nu ar fi ok sa stergeti sanctiunile??Un nou inceput reprezintă un viitor mai bun.Vreau sa te gandesti la asta @Kelton.

Da, sa scoata iar 5000 de banuri ca sa aiba adminii ce munci cateva luni sa le baneze la loc =)) Cea mai mare prostie, sa stergi sanctiuni. Vrei inceput nou? Incepe tu singur de la capat si devino un om mai bun. Ia-o p'asta ;)

5 hours ago, K A Z E said:

Nu prea este asa buna chestia cu scosul sloturilor din factiuni.

Chiar ar fi o idee buna sa faca un update asupra joburilor.

Miscarea cu scaderea sloturilor e foarte buna, si ar fi fost cazul sa fie implementata. Din 300-400 de jucatori, jumate sunt in factiuni, un sfert au functii si restu sunt pe /sleep. Politistii nu prea mai au ce face, am jucat recent pe contul unui prieten intr-un departament, jale ce era pe /wanted. 2 ore am jucat, abia de am facut cateva puncte. Jalnica situatie.

Link to comment
Share on other sites

On 19.06.2018 at 1:43 PM, TLG KAPPA said:

presupun ca joci din 2017 :))

mafiile erau mult mai placute fara c-bug, de sute de ori

Joc din 2014, atunci nu stiam sa trag si nici sa fac c bug sau c shot. Acuma le am descoperit adevărata valoare, dar si fara astea, jocul devine din ce in ce mai placut. Joc din 2014 dar am avut factiune in 2017 deci :))

Edited by Legend Tremendous166
Link to comment
Share on other sites

On 19.06.2018 at 1:16 AM, AIM iRazor zis DHead said:

Codurile s-au folosit, se folosesc si se vor tot folosi cat timp situatia e asa cum e. Eu totusi nu inteleg de ce Kelton a ales sa declare ca nu se mai acorda banuri pentru cheat-uri pe Low, chit ca sunt si admini care stiu sa baneze si codati care joaca cu range/rate mic. Dar controale TW in care, la cea mai mica miscare de mouse, un copil basinos de 14 ani iti da ban doar pentru ca nu-l lasi sa se uite in ce conversatii de Skype vrea el e chiar strigator la cer. Pe comunitati din afara romaniei e 'taboo' sa-i intri omului in PC ca sa-i cauti codu'. Cea mai buna metoda de banat ramane /recon, daca e folosita de oameni care stiu ce e ala cheat si care stiu cum e normal sa traga un jucator. Eu acum daca ma duc pe UG-B, creez un NPC si trag in el cu cod pe low si fara cod se vad incredibil de usor diferentele.

 

Parca aveam niste poze cu Zikou care ma facea codat prost si una cu el de 2 zile dupa in care lua ban pentru Norecoil =))GOLDEN

 

Eu unul imi sustin parerea cum ca banurile pentru Aimbot (de orice fel), Norecoil, Ignore Everything, etc. ar trebui marite de la 30 de zile la 90 de zile iar banurile astea sa nu se stearga din log. Daca ai fost interlop si valoros si ai rupt codu, suporti consecintele, nu joci pe alt cont pana-ti dispare logu si il rupi iar. Dar sa nu se mai dea banuri cu motiv Cheats(Aimbot) pentru lucruri de genu sunete din V4, skinuri/HUD din V2, si alte tembelisme. Cheats(Others) sau simplu Cheats. Dupa ce ca faceti ca fraierii reclama la cheat cand mai aveti putin si ii puneti lu piscot ID de skype si discord in paranteze dupa Cheats, mai suntem si nemultumiti ca are tot poporu' cod.

 

Mi se pare totusi nesimtire sa joci cu codu' in asa hal de sa-si sparga omul birou' de nervi(referinta la DUMI care a ramas cateva zile fara birou dupa ce a jucat aici si la Ionel pe comunitate). Daca tragi din picioare cum trag eu de pe C pai meriti ban permanent si nuiele peste cur.

 

Iti recomand sa joci cateva minute fara sa faci C-Bug si jocul o sa ti se para altfel, stiu face C-Bug, stiu face C-Shot, ambele fara probleme, stiu si sa umplu chatu' adminilor de warning-uri pentru Fast C-Bug si totusi e exponential mai frumos sa vezi cum cineva isi bate joc de tine fara sa faca C-Bug.

 

@Kelton acum ca tot ati renuntat la controale si tipa toata lumea "ACU ISI BAGA TOTI RENKO DE PE NET DA CEI ASTA MAN", nu ar fi mai usor sa reimplementati SAMPCAC ca sa blocheze glumele alea de cheat-uri free de pe net? Chit ca se detecteaza usor, mai bine isi folosesc adminii timpul ala ca sa stranga dovezi cu unu care trebuie banat.

Ai mare  dreptate aici , Da, jocul devine frumos si fara astea, si eu stiu sa fac fast c bug sa dau warninguri, am si luat warn pentru Asta, ca dădeam zeci de warninguri pe minut :)) . Și Da, merita sa joci si fara c bug si fara c shot, satisfactia este mai mare cand il omori simplu, ii dovedești ca stii sa tragi ;)

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Legend Tremendous166 said:

Ai mare  dreptate aici , Da, jocul devine frumos si fara astea, si eu stiu sa fac fast c bug sa dau warninguri, am si luat warn pentru Asta, ca dădeam zeci de warninguri pe minut :)) . Și Da, merita sa joci si fara c bug si fara c shot, satisfactia este mai mare cand il omori simplu, ii dovedești ca stii sa tragi ;)

Exact. Cand vad la Pb ca intru si nu e unu sa stea pe loc sa traga in tine, mi se fare rau :)) Eu inca n-am primit warn, de obicei cand intru imi fac putin stiuta prezenta cu warning-uri si ma plictisesc :))  Am jucat mult cu C-Bug si C-Shot si totusi imi place mai mult sa joc fara ele. Am votat impotriva interzicerii C-Shot/C-Bug inainte, acum nu sunt sigur ca o sa fac aceeasi alegere pe viitor.

 

ON: @Kelton incercati sa mai notati undeva propunerile care s-au facut pe aici si poate chiar sa implementati pe viitor unele din ele care vi se par ca ar fi benefice.

Link to comment
Share on other sites

On 18.06.2018 at 10:30 AM, GoLd eXe said:

@Kelton , Idee foarte buna cu renuntarea la test TW, mi s-a intamplat si mie acum 1 an pe RPG2 sa iau ban pentru aimbot care nu l-am folosit pe B-ZONE, si înafara de asta, aimbot-ul de pe net se vede si din spec nu cred ca trebuia neeaparat sa mai piarda adminul 20-30 de minunte cu un TW când ar putea face ceva mai util.

Pe care nu l-am folosit*

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.