Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Modificari Reguli, Factiuni


Kelton
 Share

Recommended Posts

3 hours ago, Roby said:

Daca adaugati regula care sa sanctioneze bataie de joc si injuraturile pe /c si /ac voi fi cel mai fericit

Mai bine să scoată orice regulă cu privire la limbaj. Dacă nu eşti în stare să treci peste o simplă înjurătură e grav.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Roby said:

@Kelton Daca adaugati regula care sa sanctioneze bataie de joc si injuraturile pe /c si /ac voi fi cel mai fericit :D

Nu e cazul.

 

5 hours ago, FLoW RPG said:

Când se va băga acest update?

Marea majoritate deja a fost aplicat.

 

6 hours ago, RW ShaDoW said:

Buna schimbare, mai ales acea cu Controalele TW/Supremo era aiurea sa iti gaseasca un aimbot care nu l-ai mai folosit de nu stiu cate luni si sa fii banat.. 

Un lucru bun mai este si acea chestie cu Smooth Aimbot/Silent, uni care se filmau pe youtube si care nu foloseau aceste coduri erau banati imediat cum se vedea ca se tine tinta pe corpul acelui player (Am patit sho =)) ) 

 

- Ar trebuii sa da-ti drumu si la waruri, restarturi/flood nu au mai fost  @Kelton

Urmează să facem și asta.

 

6 hours ago, Juvinho said:

Eu zic sa se inchida server-ul, codati erau si cu TW si fara. Lipsa de interes se vede oricum. Sugestiile alea pe care le-am facut noi astia unde sunt in pula mea a? Aaa stai ca nu au timp scripterii. Aia sunt platiti sa scripteze, noi suntem platiti/recompentati cu nimic.                                                                                               Astia a lu' awake au facut un server intr-o saptamana si noi scoatem update-uri la 2-3 luni, si alea quest-uri si getgift. Noi jucam cand pica server-ul, noi facem rapoartele, noi tinem in viata server-ul si suntem rasplatiti cu ce? Cu 10 gold la 10 ore jucate in pula mea. Sa jucati voi cu mamele voastre pe server, sa faceti raport cand server-ul pica.                                                                                                    Astea cand se rezolva a? Kelton:"A ca se lucreaza!" Unde se lucreaza? Nu se vede nimic. Stati si beliti pula si asteptati sa vina banii.

Îmi place când tu comentezi deși nu știi ceea ce se face în interior. :)

 

7 hours ago, kyloren21 said:

Mi se pare o decizie proasta micsorarea sloturilor factiunilor cum mi s-a parut si a mafiilor..  Cred ca aia care au zis "nu putem sa dam rob etc." sunt numai civili de lv7 care abea au descoperit rob-ul ; eu unul dau mai mereu roburi full la orele potrivite, cu oamenii potriviti si este perfect. Cat despre celelalte update-uri sunt pro :)

Încercăm să mulțumim pe toată lumea.

 

8 hours ago, TLG Coolback said:

iar se fac modificari cu delay, s-au semnalat problemele acestea de nu stiu cand si abia acum s-a facut cv

Mai bine acum decât niciodata.

 

9 hours ago, Darius Iustin said:

Modificari destul de eficiente, dar ar mai fi o modificare foarte importanta, aceasta fiind interzicerea completa a C-bugului. Eu zic ca este o mare greseala faptul ca fast c-bug este legal. Stim cu totii ca este mai bine fara fast c-bug deloc.  

E ilegal

 

8 hours ago, Hitler RPG2 RPG3 said:

Ba acum toti o sa bage renko-u =))

Degeaba că se vede ușor.

9 hours ago, loNuTz said:

Este ok.Dar RakDroidul merge sa-l folosim?

Ilegal

Link to comment
Share on other sites

Idei foarte ok, mai ales cele cu sloturile factiunilor eu joc pe rpg4 sunt in sfpd in trecut am fost lvpd nu prea sunt playeri si cum apare un player cu wanted este "bataie" pe el care sa l aresteze primul si ies ceva conflicte pe tema asta.

Succes!!

Link to comment
Share on other sites

 Daca nu mai dati ban pentru silent/smooth asta inseamna ca de acum e legal aimu pe smooth? =)))))))))))) Hai ca s-a dus din acest moment serverele pe p1... Acum toti or sa bage aim pe low smr...

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, DEALERtov said:

Hai ca s-a dus din acest moment serverele pe p1...

Oricum playerii nu vor fi prinsi cu smooth-ul pe low, si decat sa stea sa caute in TW v4 sau la istoric "phenomz0r", mai bine asa =)), oricum codul era folosit si inainte de modificarea asta, cat si acum.

Edited by KaramKZH
Link to comment
Share on other sites

E strict parerea mea personala, de ce ai reduce doar cu 10 slots la departamente avand in vedere ca ei sunt prea multi ca si numar?... Erau vremuri frumoase cand te bateai pentru un loc intr-o factiune... acum sunt prea multe sloturi, e vara, lumea se lasa-n perioada asta... si avem pe aici cativa care au conturi in fiecare factiune... 

 

Ganguri - nu se schimbă nimic.

Departamente - scădem numărul la 35 de membri.

Taxi și Instructori - scădem numărul la 25 de membri.

Paramedici, Tow Truck și News Reporters - scădem numărul la 35 de membri.

Hitmen - scădem numărul la 35 de membri.

 

Link to comment
Share on other sites

???

Update spuneti? ?

Astea sunt decizii luate doar pentru simplul fapt ca nu mai sunt jucatori pe b-zone. Toti pleaca pe alte servere pentru ca acolo sunt anumite lucruri in plus care dau un alt fel de contur jocului, anticheat chiar functionabil si asa mai departe si cat despre renuntarea controalelor impotriva codurilor, de ce ati ales asta acum si nu mult mai devreme? Ce v-a facut cu adevarat sa recurgeti la aceasta idee? Poate va pot raspunde tot eu. Sunt multi in Staff care nu au avut treaba cu Gangurile, se recruteaza multi playeri noi si fara experienta si usor usor ajung sa fie admini doar pentru ca au facut niste puncte la raport, perioada si tot asa dar intrebarea este, stiu macar cu ce se mananca codurile? Multi stau cu codul chiar pe desktop la control si este foarte trist faptul ca adminul care ii controleaza nu are nici cea mai mica idee.

 "Nu toti dintre cei care aveau urme de coduri sau chiar coduri in PC le foloseau pe serverele noastre" Serios? ? Le era rusine sa le foloseasca sau ce? Ce ii oprea sa o faca? Asa cum le folosesc pe alte servere le pot folosi si aici mai ales ca anticheat-ul serverului este 0. Ei folosesc coduri pe alte servere care sunt mult mai bine puse la punct dar pe B-Zone nu o fac ? Toata chestia asta cu renuntarea la controale, banuri si coduri..incercati cumva sa atrageti playerii pe servere prin asta? Am citit mai mult de 3 pagini din comentariile de aici si majoritatea sunt de la playeri care au fost banati si/sau se bucura ca pot da cu codurile acum. #facepalm. 

Si da, este dezinteres din partea adminilor. Se dau reporturi pe playeri care dau cu aimbot-ul si cu Atentat si toate cele si adminii nici macar nu se obosesc sa dea un amarat de /recon iar asta va spun pentru ca este intamplare de acum 2 zile cand unul tragea in paintball pur si simplu in gol si facea kill list, 45 de kill-uri in nici 40 de secunde. Era mai ceva ca in CS 1.6 cu aimbot dar adminii care erau online nu se deranjau. Se ajunge sa dau sms-uri la admini ca sa verifice pe x si y. Mai bine scoateti de tot comanda "/report" ca si asa nu preia nimeni. 

Adminii sunt presati? Ha. Da de unde, nu stiti ce scuze sa mai inventati, sunt coduri foarte greu de gasit dar si usor, usor de observat si foarte greu de observat dar datorita neexperientei adica experienta 0, este normal ca "sunt curati". Si toate aceste lucruri ma fac sa cred ca "ati hotarat" sa renuntati la anumite lucruri doar pentru ca serverele sunt cazute si ca o sa ramaneti pe bune pe 0. Trist pentru ca acum ceva timp era altfel, cu cat mai multe update-uri facute cu atat mai multe buguri, se ingreuna scriptul. 

 

Felicitari! Ati dat verde la coduri ? Nu sunteti in stare sa banati facand teste, sa va vad de acum, aveti ochelari cu detectoare de cheat ??‍♂️

 

PS: Sorry in caz ca sunt greseli de scriere sau exprimare dar sunt sigur ca si chiar daca sunt, tot se intelege ceea ce vreau eu sa spun si sa va transmit.

Edited by A I M Sidorov
Link to comment
Share on other sites

@A I M Sidorov

Total de acord :)) Ca jucatori vechi stim amandoi adevarul acela mare. Eu am renuntat la idea de a mai bana pe cineva, pentru ca oricum in 3 zile e inapoi in gang si rupe codul din nou. Ma rezum doar la a freca codatii cu "adevarul" si sa i vad cum sufera :D Aceasta este situatia, jucam de distractie. Si oricum satisfactia e mai mare atunci cand le-o dai si defapt sti ca ei au cod :)) 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Octavian Mexico said:

@A I M Sidorov

Total de acord :)) Ca jucatori vechi stim amandoi adevarul acela mare. Eu am renuntat la idea de a mai bana pe cineva, pentru ca oricum in 3 zile e inapoi in gang si rupe codul din nou. Ma rezum doar la a freca codatii cu "adevarul" si sa i vad cum sufera :D Aceasta este situatia, jucam de distractie. Si oricum satisfactia e mai mare atunci cand le-o dai si defapt sti ca ei au cod :)) 

 

Da, este satisfactia mai mare mai ales cand te mai si face codat dar dupa cateva zile vezi ca exact acea persoana a luat ban pentru coduri dar deciziile astea sunt prea la extrem duse, parerea mea. 

Link to comment
Share on other sites

Deci sa inteleg ca pot "rupe" codu` atat timp cat nu e evident pentru "oricine" ca-l folosesc? Misto rau, ce pot sa zic. Parca nu era si asa plin de codati. 

Link to comment
Share on other sites

Codatii trebuie banati mai rar, dar permanent, cand e clar ca foloseste codul. Asa mai inteleg, dar voi le-ati oferit server de testat coduri, felicitari. Si asa 90% din gangsteri folosesc cod, acu o sa ajunga la 99%, noi restul "prostilor" ce facem? Inghitem si suferim in continuare?

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, A I M Sidorov said:

???

Update spuneti? ?

Astea sunt decizii luate doar pentru simplul fapt ca nu mai sunt jucatori pe b-zone. Toti pleaca pe alte servere pentru ca acolo sunt anumite lucruri in plus care dau un alt fel de contur jocului, anticheat chiar functionabil si asa mai departe si cat despre renuntarea controalelor impotriva codurilor, de ce ati ales asta acum si nu mult mai devreme? Ce v-a facut cu adevarat sa recurgeti la aceasta idee? Poate va pot raspunde tot eu. Sunt multi in Staff care nu au avut treaba cu Gangurile, se recruteaza multi playeri noi si fara experienta si usor usor ajung sa fie admini doar pentru ca au facut niste puncte la raport, perioada si tot asa dar intrebarea este, stiu macar cu ce se mananca codurile? Multi stau cu codul chiar pe desktop la control si este foarte trist faptul ca adminul care ii controleaza nu are nici cea mai mica idee.

 "Nu toti dintre cei care aveau urme de coduri sau chiar coduri in PC le foloseau pe serverele noastre" Serios? ? Le era rusine sa le foloseasca sau ce? Ce ii oprea sa o faca? Asa cum le folosesc pe alte servere le pot folosi si aici mai ales ca anticheat-ul serverului este 0. Ei folosesc coduri pe alte servere care sunt mult mai bine puse la punct dar pe B-Zone nu o fac ? Toata chestia asta cu renuntarea la controale, banuri si coduri..incercati cumva sa atrageti playerii pe servere prin asta? Am citit mai mult de 3 pagini din comentariile de aici si majoritatea sunt de la playeri care au fost banati si/sau se bucura ca pot da cu codurile acum. #facepalm. 

Si da, este dezinteres din partea adminilor. Se dau reporturi pe playeri care dau cu aimbot-ul si cu Atentat si toate cele si adminii nici macar nu se obosesc sa dea un amarat de /recon iar asta va spun pentru ca este intamplare de acum 2 zile cand unul tragea in paintball pur si simplu in gol si facea kill list, 45 de kill-uri in nici 40 de secunde. Era mai ceva ca in CS 1.6 cu aimbot dar adminii care erau online nu se deranjau. Se ajunge sa dau sms-uri la admini ca sa verifice pe x si y. Mai bine scoateti de tot comanda "/report" ca si asa nu preia nimeni. 

Adminii sunt presati? Ha. Da de unde, nu stiti ce scuze sa mai inventati, sunt coduri foarte greu de gasit dar si usor, usor de observat si foarte greu de observat dar datorita neexperientei adica experienta 0, este normal ca "sunt curati". Si toate aceste lucruri ma fac sa cred ca "ati hotarat" sa renuntati la anumite lucruri doar pentru ca serverele sunt cazute si ca o sa ramaneti pe bune pe 0. Trist pentru ca acum ceva timp era altfel, cu cat mai multe update-uri facute cu atat mai multe buguri, se ingreuna scriptul. 

 

Felicitari! Ati dat verde la coduri ? Nu sunteti in stare sa banati facand teste, sa va vad de acum, aveti ochelari cu detectoare de cheat ??‍♂️

 

PS: Sorry in caz ca sunt greseli de scriere sau exprimare dar sunt sigur ca si chiar daca sunt, tot se intelege ceea ce vreau eu sa spun si sa va transmit.

Am avut eu admin in pc care credea ca Bitdefender e cheat, deci big +1

In plus. Pe rivala ca sa iei helper trebuie sa treci de niste intrebari care sunt totusi grele, se iau pe skype sa vada ce persoane sunt nu "ce face /an si /ann" si ai primit helper domnule @Kelton

Edited by TheTom
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, rTn Dyablox VIP said:

Codatii trebuie banati mai rar, dar permanent, cand e clar ca foloseste codul. Asa mai inteleg, dar voi le-ati oferit server de testat coduri, felicitari. Si asa 90% din gangsteri folosesc cod, acu o sa ajunga la 99%, noi restul "prostilor" ce facem? Inghitem si suferim in continuare?

N ai ba ce sa le faci. Azi il banezi, maine e inapoi. Cea mai mare prostie a fost stergerea sanctiunilor, si uite asa au ajuns fostii banati pentru coduri in functii de lider(Snr, Beyond, phax, etc). Si prin astfel de lideri s a ajuns sa se bage codatii pe banda rulanta in ganguri, fiind aparati de lideri. Eu am explicat de 100 de ori idea mea cu reapingerea oricarui jucator cu urme de cod si 9 lideri de gang cu intentii curate.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, TheTom said:

Am avut eu admin in pc care credea ca Bitdefender e cheat, deci big +1

????

Cum spuneam, multi din Staff au experienta 0..

8 minutes ago, rTn Dyablox VIP said:

Codatii trebuie banati mai rar, dar permanent, cand e clar ca foloseste codul. Asa mai inteleg, dar voi le-ati oferit server de testat coduri, felicitari. Si asa 90% din gangsteri folosesc cod, acu o sa ajunga la 99%, noi restul "prostilor" ce facem? Inghitem si suferim in continuare?

Marea majoritate din "restul prostilor" o sa bage si ei, nu cred ca este greu sa iti dai seama de asta. Adica la urma urmei ii incurajeaza sa foloseasca coduri fie ca sunt date pe Low fie ca sunt pe aproape 80%.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, A I M Sidorov said:

????

Cum spuneam, multi din Staff au experienta 0..

Marea majoritate din "restul prostilor" o sa bage si ei, nu cred ca este greu sa iti dai seama de asta. Adica la urma urmei ii incurajeaza sa foloseasca coduri fie ca sunt date pe Low fie ca sunt pe aproape 80%.

Deja o dai in idiotenie, e diferenta intre cod setat si pe 20 si dat pe extream, atata timp cat joaca pe legit si nu-ti fute peretii, nu mai veni sa plangi aici, e buna regula asta, daca vrei sa vii cu argumente contra, vino cu argumente pe care sa le poti sustine.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skullempeng mi se zice said:

Deja o dai in idiotenie, e diferenta intre cod setat si pe 20 si dat pe extream, atata timp cat joaca pe legit si nu-ti fute peretii, nu mai veni sa plangi aici, e buna regula asta, daca vrei sa vii cu argumente contra, vino cu argumente pe care sa le poti sustine.

Sa le sustin cu ce, cu un video cu cheats on sau? Sa inteleg ca si tu esti fan "magie in incheietura" ??‍♂️??‍♂️?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skullempeng mi se zice said:

Daca tu asta ai inteles, e problema ta. Te stresezi prea mult pentru niste pixeli din 2006, eu ti-am zis ce aveam de zis.

Nu ma stresez chiar deloc, eu doar mi-am spus punctul meu de vedere bro ;)

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Kelton said:

Ne-am săturat să fim acuzați că oferim banuri aiurea pe motiv de silent sau smooth aimbot din cauza faptului că de multe ori se folosesc setări pe low ca să nu se observe codul. Așadar nu vom mai acorda banuri pentru aceste coduri, chiar dacă sunt pe low, cât timp nu le poate observa „oricine” și nu sunt evidente pentru a evita aceste banuri aiurea.

Aici e o dilema. Daca nu se vor mai efectua testele TW, asta nu creste sansa acordarii unui ban aiurea? In plus, nu este obligatoriu ca administratorul sa verifice conversatiile jucatorului suspectat de coduri. Daca eu, spre exemplu, sunt suspectat pentru renko, atunci administratorul cauta NUMAI fisiere legate de acest mod. Chit ca poate gaseste surfly, teleport, si asa mai departe, daca eu am fost suspectat NUMAI pentru renko, atunci celelalte moduri ilegale nu au legatura cu asta. Daca de exemplu le folosesc pe un server strain si nu am chef sa le tot dezinstalez si asa mai departe, pentru ca e extrem de usor sa suspectezi pe cineva fie cu Aimbot sau orice alt mod legat de arme, atata timp cat face liste la Paintball, ori kill dupa kill la War, etc. Cu alte cuvinte, daca esti invinovatit pentru UN SINGUR TIP DE COD, atunci DOAR daca gasesti codul respectiv in PC-ul suspectului ii poti acorda ban. Daca nu, sanatate, asta e. Si pe administrator normal nu ar trebui sa il intereseze conversatiile suspectului sau alte materiale private. E treaba lui daca vrea sa-si vanda contul sau ceva de genul asta. Nu vad cu ce deranjeaza asa mult Staff-ul vinderea unui cont, spre exemplu. Vrea si omul sa faca o afacere acolo. Dar ma rog, eu mi-am expus punctul de vedere.

 

Edited by Sir Dabro
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Darius Iustin said:

Modificari destul de eficiente, dar ar mai fi o modificare foarte importanta, aceasta fiind interzicerea completa a C-bugului. Eu zic ca este o mare greseala faptul ca fast c-bug este legal. Stim cu totii ca este mai bine fara fast c-bug deloc.  

Nu este vina noastră ca unii jucători nu stiu sa execute c-bug ul.. cu timpul se invata. Daca nu ar mai fi c bug, tot ceea ce ține de mafie ar fi trash..

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Darius Iustin said:

Modificari destul de eficiente, dar ar mai fi o modificare foarte importanta, aceasta fiind interzicerea completa a C-bugului. Eu zic ca este o mare greseala faptul ca fast c-bug este legal. Stim cu totii ca este mai bine fara fast c-bug deloc.  

Fast c-bugul este ilegal, dacă îl faci, îei warn.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.