Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Interdictii Ganguri/Staff, Banuri Conturi Secundare


Kelton
 Share

Recommended Posts

Foarte bun!

 

RPG1

 

Name:[TL]Urkelbama Faction:LV Taxi Rank:Cabbie(3)

 

 

RPG3

 

Name:[AIM]Urkelbama Faction:SF School Instructors Rank:SF Instructor(2)

 

 

RPG4

 

                                                                                                  Name:[uS]Urkelbama Faction:Southern Pimps Rank:City Fish(2)

 

Faction History:

Quote


sa-mp-038.png

sa-mp-058.png

sa-mp-026.png

sa-mp-034.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

=))))))))) am murit. Imi vine sa plang cand ma gandesc in ce hal ati ajuns. V au plecat playerii din cauza staffului si al codatilor. CE NU VA E CLAR? Acum reveniti cu cele mai idioate reguli, frate, CELE MAI IDIOATE. Sa joci tu in mafie de acum inainte, o sa ajungem ca rivala sa mi iau pereti de la acelasi player pe 50 de conturi. Cine vrei Kelton sa vina pe server cu regulile astea? Codatii? Aia vor venii, nu in jucator fara cod. Doamne frate, IN LOC SA DESCHIZI APLICATTILE LA ADMIN PE RPG4 CA SUNT 5 ADMINI ON IN TIMPUL WARUTILOR DINTRE CARE MEREU 3 AFK PE SLEEP, tu elimini interdictiile sa dau acum de mai multi codati acum, ca si adminii se ocupa =))))

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, South Rolland said:

La interdictie e o prostie ce faceti, multi muncesc si poate vin alti cu banuri pe care ia durut undeva de ce fac si acum iau lider/helper/admin...

Pai da baiat ca tot ai spus despre banuri, eu am un ban din 03.10.2017 si am fost respins la helper din  cauza ca aveam interdictie, si a trecut o gramada de timp de atunci.Eu zic ca interdictia este mult prea mare, helper pe rpg4 au luat multi jucatori care efectiv rupeau codul pe server.

Acum ce ar trebui sa faca daca am fost eu prost atunci in 03.10.2017 si am bagat aim, acum ar trebui sa nu imi dea voie sa primesc o sansa la helper????

Asa nu faci nimic, plus ca e foarte bine ca sa scos dar sa se verifice bine de tot si sa stie pe cine baga in staff.

Cunosc un helper care e nou din ultima recrutare de acum, care injura de spurca cu toate ca era cenzurat da omul era spurcat la gura pe romaneste.

Din cate observ nu se mai tine cont de comportamentul jucatorilor asta nu se verifica, si cum copilu ala a ajuns cu functia de helper cu asemenea limbaj ce avea.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, South Rolland said:

La interdictie e o prostie ce faceti, multi muncesc si poate vin alti cu banuri pe care ia durut undeva de ce fac si acum iau lider/helper/admin...

Cine a spus că o să îi bagam pe țoți la voturi / vor fi acceptați la Helper respectiv Admin? Lucrurile pe care le-au facut vor rămâne undeva și vor face diferența între alegerea unui Helper/Lider curat și altul care a fost banat. Nu e nici o prostie :))

Edited by Dani EL
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FLoW RPG said:

Mi se pare aiurea rău, deoarece x poate lua ban azi și mâine poate revenii in mafie cu alt cont, ca fara să știe liderul că este el și să ia iar ban, și tot așa. Consider că mulți lideri o sa fie sancționați așa. Pentru adăugare codați in mafie... Acest lucru se poate întâmpla, daca o persoana are ciuda pe un lider și vrea să l scoată din funcție. Consider că ar trebuii să adăugați verificarea IP-urilor și la lideri, dar doar la membrii care aplica în facțiune, pentru a nu exista abuzuri.

aici îți dau eu dreptate pentru că s lider de gang si ai spus bine ce ai spus, @Kelton uită-te peste asta și încearcă să faci cum a spus el că nu e o idee rea.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa fie macar 1 luna interdictie in gang, adica daca "ORION" ia ban pe data de 6/28/2018 jucand cu coduri, el intra in aceasi factiune pe 9/28/2018 cu alt cont, jucand tot cu coduri si nu ai rezolvat nimic, cu interdictie macar scapam un timp de codati.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Roby said:

Frate, sunt jucatori care au avut interdictie si chiar au meritat functiile. Nu pe toti ii doare undeva de un ban

 

Aici pun pariu ca te numeri si tu, de-aia faci gura, daca bagi cod te doare undeva de un ban.Lasa ca am meritat functie si am fost respins de multe ori fara interdictie.

13 minutes ago, Dani EL said:

Cine a spus că o să îi bagam pe țoți la voturi / vor fi acceptați la Helper respectiv Admin? Lucrurile pe care le-au facut vor rămâne undeva și vor face diferența între alegerea unui Helper/Lider curat și altul care a fost banat. Nu e nici o prostie :))

Poate asa mai merge. =))

28 minutes ago, CuC3R1ToRuL said:

Pai da baiat ca tot ai spus despre banuri, eu am un ban din 03.10.2017 si am fost respins la helper din  cauza ca aveam interdictie, si a trecut o gramada de timp de atunci.Eu zic ca interdictia este mult prea mare, helper pe rpg4 au luat multi jucatori care efectiv rupeau codul pe server.

Acum ce ar trebui sa faca daca am fost eu prost atunci in 03.10.2017 si am bagat aim, acum ar trebui sa nu imi dea voie sa primesc o sansa la helper????

Asa nu faci nimic, plus ca e foarte bine ca sa scos dar sa se verifice bine de tot si sa stie pe cine baga in staff.

Cunosc un helper care e nou din ultima recrutare de acum, care injura de spurca cu toate ca era cenzurat da omul era spurcat la gura pe romaneste.

Din cate observ nu se mai tine cont de comportamentul jucatorilor asta nu se verifica, si cum copilu ala a ajuns cu functia de helper cu asemenea limbaj ce avea.

Si ce sa fac eu?Te-ai riscat si sigur aveai cod de pe net care este easy de gasit, la alti cu licenta au pe legit si e greu sa fie gasit ca asa este, deci ti-ai asumat riscul si nu a meritat.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, TLG MeSsTerSILENT said:

=))))))))) am murit. Imi vine sa plang cand ma gandesc in ce hal ati ajuns. V au plecat playerii din cauza staffului si al codatilor. CE NU VA E CLAR? Acum reveniti cu cele mai idioate reguli, frate, CELE MAI IDIOATE. Sa joci tu in mafie de acum inainte, o sa ajungem ca rivala sa mi iau pereti de la acelasi player pe 50 de conturi. Cine vrei Kelton sa vina pe server cu regulile astea? Codatii? Aia vor venii, nu in jucator fara cod. Doamne frate, IN LOC SA DESCHIZI APLICATTILE LA ADMIN PE RPG4 CA SUNT 5 ADMINI ON IN TIMPUL WARUTILOR DINTRE CARE MEREU 3 AFK PE SLEEP, tu elimini interdictiile sa dau acum de mai multi codati acum, ca si adminii se ocupa =))))

Ai dreptate, ți am dat un UP la comm, nu strica daca îmi dai și tu unul la ce am spus eu

Link to comment
Share on other sites

Just now, cedryk yrn said:

Tarziu. Acum va dati si voi seama ca va pleaca jucatorii de pe comunitate? Buna dimineata.

r3kt, dar nu toti o sa se reapuce ca nu a sters si santiunile :))=)) 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Mauri said:

aici îți dau eu dreptate pentru că s lider de gang si ai spus bine ce ai spus, @Kelton uită-te peste asta și încearcă să faci cum a spus el că nu e o idee rea.

Îți mulțumesc, și eu sunt leader gang, de asta am și spus...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, South lamporo said:

r3kt, dar nu toti o sa se reapuce ca nu a sters si santiunile :))=)) 

Ii doare fix undeva ca nu s-au sters sanctiunile, cat timp au drept sa intre in ganguri desi au fost banati pentru coduri. Daca stam sa facem o analiza a jucatorilor acceptati in ganguri, cel putin pe RPG1, majoritatea au fost banati cel putin o data pentru cheats (aimbot / norecoil / wallhack / refuz teste)

Edited by darkmy
Link to comment
Share on other sites

Cred ca a venit timpul sa tinem un moment de reculegere pentru ce obisnuia sa fie B-Zone.

 

Am inteles sa renuntati la practica testelor TW/Supremo, era un obicei aberant si abuziv care nu-si avea locul pe o comunitate care se pretinde civilizata. N-am prea inteles de ce ati declara ca nu mai banati pentru setari low ( Ne-am săturat să fim acuzați că oferim banuri aiurea pe motiv de silent sau smooth aimbot din cauza faptului că de multe ori se folosesc setări pe low ca să nu se observe codul. Așadar nu vom mai acorda banuri pentru aceste coduri, chiar dacă sunt pe low, cât timp nu le poate observa „oricine” și nu sunt evidente pentru a evita aceste banuri aiurea. ), dar am zis ca o fi ceva capcana pentru a stoca dovezile cu cei care peste noapte fac +50 si sa organizati un 'cleansing' in mafii prin care sa banati toate fenomenele.

 

Ei bine.. Asta n-o mai inteleg.. Macar daca ati fi marit drastic durata banurilor pentru cheats, dar asa... Daca nu mai e nici interdictie, credeti ca-i asa greu sa astepti o luna si sa rupi iar codul? Dorinta de a readuce jucatorii de alta data pe comunitate e normala, dar metodele astea disperate (cum a fost si recurgerea la debanarea tuturor conturilor pe 1 Septembrie anul trecut) nu fac decat sa indeparteze jucatorii. Exista deja o comunitate pe care se poate rupe codul fara sa se ia ban, stim toti care e, aia pe care joaca Ionel.

 

Vad multi oameni aici care aplauda 'tovaraseste' deciziile, printre care vad si cativa pe care ii stiu ca au fost/sunt banati pentru cheats. Ar trebui sa va dea de gandit de ce reimprospatarea asta a regulilor le face inima sa creasca numai lor :-?

 

Concluzia ar fi ca nu asta e calea pe care trebuie sa mergeti pentru a readuce jucatorii pe server. In loc sa strangeti lesa si sa puneti codatii la locu' lor, voi le dati jos si zgarda si ii lasati sa muste vecinu'. Cu deciziile din ultimele saptamani ati aratat clar directia in care se indreapta comunitatea, si e foarte trista situatia in care s-a ajuns.

Link to comment
Share on other sites

Daca ati scos interdictiile si controalele la TW, eu propun sa ii scoateti si pe pasnici din functia de Admin daca nu au fost in cel putin 3 mafii in care sa fi avut cel putin Rank 3/4/5 (voi hotarati aici), nu minim 2 saptamani, ca asa pot si eu sa stau in mafii pasnice si apoi sa ies. Pe langa asta, sa se mai verifice si ce scor au avut de-a lungul timpului in "Top Gangsters", din nou, ca sa evitam mafiile pasnice. Pentru Adminii actuali o sa li se para absurd, dar pentru jucatori asa ar fi mai bine.

Edit: Am uitat sa precizez si ca nu ar conta pe ce cont s-ar juca in mafii pentru a putea candida la functia de Admin, atata timp cat acestea au un IP comun (nr. total de mafii in care au avut Rank-ul minim pentru a aplica la functia de Admin [3/4/5] s-ar aduna de pe toate conturile cu acelasi IP si care ii apartin respectivului Admin).

@Kelton

Edited by HG Odion
Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.