Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Interdictii Ganguri/Staff, Banuri Conturi Secundare


Kelton
 Share

Recommended Posts

Si tot am ban permanent ??

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, South Rolland said:

La interdictie e o prostie ce faceti, multi muncesc si poate vin alti cu banuri pe care ia durut undeva de ce fac si acum iau lider/helper/admin...

 

Am explicat încă de la începutul anunțului că n-o să oferim șanse la funcții oricui. Ar fi util dacă ai ci citi ce se anunță înainte să-ți dai cu părerea.

 

1 hour ago, TLG Coolback said:

decat************

 

„decât” se folosește doar în construcții negative. Construcțiile afirmative se formează cu ajutorul lui „doar”.

Există enunțuri cu subânțeles negativ în care însă folosirea lui „decât” este corectă. Mai trebuie spus că în aceste cazuri „decât” apare la începutul enunțului și poate fi înlocuit prin „în loc să”.
 

1 hour ago, DuKe said:

@Kelton imi raspunzi si mie la ticket te rog?

Am răspuns la toate ticketurile.

 

1 hour ago, TLG MeSsTerSILENT said:

=))))))))) am murit. Imi vine sa plang cand ma gandesc in ce hal ati ajuns. V au plecat playerii din cauza staffului si al codatilor. CE NU VA E CLAR? Acum reveniti cu cele mai idioate reguli, frate, CELE MAI IDIOATE. Sa joci tu in mafie de acum inainte, o sa ajungem ca rivala sa mi iau pereti de la acelasi player pe 50 de conturi. Cine vrei Kelton sa vina pe server cu regulile astea? Codatii? Aia vor venii, nu in jucator fara cod. Doamne frate, IN LOC SA DESCHIZI APLICATTILE LA ADMIN PE RPG4 CA SUNT 5 ADMINI ON IN TIMPUL WARUTILOR DINTRE CARE MEREU 3 AFK PE SLEEP, tu elimini interdictiile sa dau acum de mai multi codati acum, ca si adminii se ocupa =))))

 

N-are rost să-ți explic un lucru de bază pe care l-am explicat deja în anunț pentru că ești incapabil să-l înțelegi. Aroganța asta de care dai dovadă de fiecare dată să știi că nu te ajută cu absolut nimic.

 

18 minutes ago, DjSkillzu said:

Cele mai prostesti reguli pe care le puteati da.

 

Lasati toti codatii sa intre in mafii, bravo fratii mei.

 

Codații intrau și până acum în mafii, doar c-o făceau pe la spate cu VPN. Măcar acum dacă tot intră o fac pe față și putem să ne ocupăm mai ușor de liderii care recrutează codați.

 

11 minutes ago, AIM iRazor zis DHead said:

Cred ca a venit timpul sa tinem un moment de reculegere pentru ce obisnuia sa fie B-Zone.

 

Am inteles sa renuntati la practica testelor TW/Supremo, era un obicei aberant si abuziv care nu-si avea locul pe o comunitate care se pretinde civilizata. N-am prea inteles de ce ati declara ca nu mai banati pentru setari low ( Ne-am săturat să fim acuzați că oferim banuri aiurea pe motiv de silent sau smooth aimbot din cauza faptului că de multe ori se folosesc setări pe low ca să nu se observe codul. Așadar nu vom mai acorda banuri pentru aceste coduri, chiar dacă sunt pe low, cât timp nu le poate observa „oricine” și nu sunt evidente pentru a evita aceste banuri aiurea. ), dar am zis ca o fi ceva capcana pentru a stoca dovezile cu cei care peste noapte fac +50 si sa organizati un 'cleansing' in mafii prin care sa banati toate fenomenele.

 

Ei bine.. Asta n-o mai inteleg.. Macar daca ati fi marit drastic durata banurilor pentru cheats, dar asa... Daca nu mai e nici interdictie, credeti ca-i asa greu sa astepti o luna si sa rupi iar codul? Dorinta de a readuce jucatorii de alta data pe comunitate e normala, dar metodele astea disperate (cum a fost si recurgerea la debanarea tuturor conturilor pe 1 Septembrie anul trecut) nu fac decat sa indeparteze jucatorii. Exista deja o comunitate pe care se poate rupe codul fara sa se ia ban, stim toti care e, aia pe care joaca Ionel.

 

Vad multi oameni aici care aplauda 'tovaraseste' deciziile, printre care vad si cativa pe care ii stiu ca au fost/sunt banati pentru cheats. Ar trebui sa va dea de gandit de ce reimprospatarea asta a regulilor le face inima sa creasca numai lor :-?

 

Concluzia ar fi ca nu asta e calea pe care trebuie sa mergeti pentru a readuce jucatorii pe server. In loc sa strangeti lesa si sa puneti codatii la locu' lor, voi le dati jos si zgarda si ii lasati sa muste vecinu'. Cu deciziile din ultimele saptamani ati aratat clar directia in care se indreapta comunitatea, si e foarte trista situatia in care s-a ajuns.

 

Te apreciez pentru faptul că ești sigurul care oferă un răspuns decent și încearcă să și-l argumenteze. Singurul lucru care vreau să-l adaug e că aceste modificări nu sunt făcute la disperare, ci din realizarea unor lucruri cu care nu mai are rost să ne batem capul. N-am să stau să explic ce și cum pentru că ar fi o pierdere de timp. Se va vedea în timp ce și cum. Să nu uităm de faptul că prin aceste „reguli disperate” comunitatea de sa-mp de pe B-Zone există de aproximativ 9 ani de zile. Aș vrea să văd cât reușesc să reziste celelalte.

Link to comment
Share on other sites

That's good, but If I apply for any staff function then I will be again rejected for the reason I was removed from admin function? (just lil bit confused)

Link to comment
Share on other sites

Si noi cei care nu am fost sancționați niciodată nu avem niciun avantaj ? În ultimele modificari de regulament ati inceput sa ii favorizati pe cei care nu respectă regulamentul, dar cu cei corecți ce se intampla? Nimic nou, felicitări. Prin aceste modificari ma faceti sa ma gandesc sa joc si eu necinstit. Multumesc @Kelton

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kelton said:

„decât” se folosește doar în construcții negative. Construcțiile afirmative se formează cu ajutorul lui „doar”.

Există enunțuri cu subânțeles negativ în care însă folosirea lui „decât” este corectă. Mai trebuie spus că în aceste cazuri „decât” apare la începutul enunțului și poate fi înlocuit prin „în loc să”.

era la caterinca

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Kelton said:

Te apreciez pentru faptul că ești sigurul care oferă un răspuns decent și încearcă să și-l argumenteze. Singurul lucru care vreau să-l adaug e că aceste modificări nu sunt făcute la disperare, ci din realizarea unor lucruri cu care nu mai are rost să ne batem capul. N-am să stau să explic ce și cum pentru că ar fi o pierdere de timp. Se va vedea în timp ce și cum. Să nu uităm de faptul că prin aceste „reguli disperate” comunitatea de sa-mp de pe B-Zone există de aproximativ 9 ani de zile. Aș vrea să văd cât reușesc să reziste celelalte.

Poate nu sunt lucrurile asa de simple si de roz in realitate, insa asa arata din afara. Da, nu contest ca 9 ani de zile comunitatea a fost varful SAMP-ului in Romania, dar in ultimul timp situatia a fost foarte alarmanta. Nu zic ca toate deciziile luate vreodata erau menite esecului, au fost in ultimii ani multe decizii benefice si multe decizii proaste, decizii la care s-au facut proteste cu pancarde la fantana din fata primariei si decizii care au fost primite bine de catre jucatori. Inteleg si nevoia de adaptare la situatia actuala a jocului, care pierde jucatori intr-un ritm alert. Noi, ca jucatori, putem doar sa ne spunem oful si sa speram ca suntem ascultati, asta e realitatea. Pierdeti detasat lupta impotriva codatilor, si tot ce se intampla acum nu face decat sa incurajeze folosirea codurilor si sa dea mana libera utilizatorilor. E adevarat ca e al dracului de obositor sa fii admin si sa stai pe codati, insa e cam aiurea ce se intampla acum. Acum cateva zile, la 20:41, pe RPG1 erau 5 admini on dintre care 2 pe sleep, 1 afk si unul care statea pe codati. Adica, un singur admin care avea 'in grija' ~100 de jucatori cati aveau waruri la ora aia. E adevarat ca ai zis ca nu mai obligi pe nimeni sa stea pe codati, fiind o sarcina extrem de obositoare, dar totusi te pune pe ganduri o astfel de situatie.

 

8 minutes ago, sebbeNAIRFORCE said:

Unban permanent cand dai? :P

Flori nu vrei? Si cum vine asta, unban permanent? :-?

 

24 minutes ago, BladeValoare said:

Si noi cei care nu am fost sancționați niciodată nu avem niciun avantaj ? În ultimele modificari de regulament ati inceput sa ii favorizati pe cei care nu respectă regulamentul, dar cu cei corecți ce se intampla? Nimic nou, felicitări. Prin aceste modificari ma faceti sa ma gandesc sa joc si eu necinstit. Multumesc @Kelton

Ai satisfactia faptului ca nu te numeri printre cei 'manjiti' cu un ban pentru cheats, ai mandria faptului ca ai jucat fara coduri intr-o lume in care codul mai bun castiga turful! In rest.. Nop.

 

 

Edited by AIM iRazor zis DHead
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, enzorelu said:

Cele mai bune decizii de 4 ani pana acum. (y)

tu esti singuru' lucru pentru care nu trebuiau sa se scoata interdictiile staff (legit wars) =)) 

 

o idee excelenta, bv bv 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Kelton said:

 

N-are rost să-ți explic un lucru de bază pe care l-am explicat deja în anunț pentru că ești incapabil să-l înțelegi. Aroganța asta de care dai dovadă de fiecare dată să știi că nu te ajută cu absolut nimic.

'' Aroganta '' asta de care dau dovada '' de fiecare data '' mi-a adus atat de multi prieteni din staff care au inteles ceea ce vreau sa spun, fata de tine. In al doilea rand, te rog sa te gandesti inca odata la tot ceea ce am spus acolo. Tu ai facut asta pentru mafioti da? Pentru ca cei care au luat ban, au avut interdictie in mafie si au plecat pe alt server nu? Acum o sa revina iar, adica tu, ii ierti pe cei care au luat ban si le spui '' haide pe server din nou, (poti da cu codul legit ca nu iei ban)- [din cate am inetles], daca dai tare si ai luat ban, faci rost de alt cont si joci iar la waruri ''. Tu-ti dai seama cati mafioti CARE AU LUAT BAN AICI se vor reapuca nu? 

 

Ok, sa zicem ca tu te-ai gandit la asta. Bun. Sa presupunem ca eu dau cu codul putin mai tare intr-unul de s-a reapucat si el zice '' a da? pai stai ca eu am 3 conturi, iti dau doar prin pereti fraiere ''

Si m-a ars.. Iar dupa 14 zile, il vad in aceeasi mafie :)) Pentru regula asta, tu trebuie sa promovezi mai multi admini pentru ca, in proportie de 90% vor fi mai multi codati decat acum. 

 

 

In al treilea rand, joc pe comunitatea asta de aproape 5 ani, fara sa ma las de 10 ori asa cum au facut-o unii din youtuberii tai de pe comunitate care criticau comunitatea si maine luau admin '' pentru ca t i-a dat PM si ceilalti admini au fost incantati de propunere ''. Asa incapabil cum sunt, detin functia de lider de 83 de zile, am luat curand si functia de helper ( chiar nu ma asteptam sa ma accepti ) poate cine stie, ajung si admin asa tot incapabil si arogant.

 Ma faci incapabil pentru ca-mi spun punctul de vedere, totodata eu incerc sa te ajut sa intelegi tot ce vreau eu sa spun dar exista o problema aici, tu nu vrei sa asculti pe nimeni, citesti si ne faci incapabili, aroganti, mai bine ai inchide comentariile pentru ca n-au nici un rost de a te face sa intelegi, avem o mentalitate total diferita. Nu stiu cum vine vorba de '' aroganta '' dar vreau sa stii ca esti singura persoana care mi-a zis asta.. si crede-ma ca am vorbit cu multi din staff-ul tau ;) si inca vorbesc ;), mi-am spus parerea asa cum mi-am spus-o si aici, iar ei mi-au dat dreptate. 

Sa-ti arat ce au zis unii admini de pe comunitatea ta cand au vazut acel anunt ? Citez : '' super, mai sta **** 2 zile pe un codat sa-l prinda ''. Se pare ca nu sunt singurul incapabil si arogant de pe comunitatea asta nu?

1 hour ago, AIM iRazor zis DHead said:

Cred ca a venit timpul sa tinem un moment de reculegere pentru ce obisnuia sa fie B-Zone.

 

Am inteles sa renuntati la practica testelor TW/Supremo, era un obicei aberant si abuziv care nu-si avea locul pe o comunitate care se pretinde civilizata. N-am prea inteles de ce ati declara ca nu mai banati pentru setari low ( Ne-am săturat să fim acuzați că oferim banuri aiurea pe motiv de silent sau smooth aimbot din cauza faptului că de multe ori se folosesc setări pe low ca să nu se observe codul. Așadar nu vom mai acorda banuri pentru aceste coduri, chiar dacă sunt pe low, cât timp nu le poate observa „oricine” și nu sunt evidente pentru a evita aceste banuri aiurea. ), dar am zis ca o fi ceva capcana pentru a stoca dovezile cu cei care peste noapte fac +50 si sa organizati un 'cleansing' in mafii prin care sa banati toate fenomenele.

 

Ei bine.. Asta n-o mai inteleg.. Macar daca ati fi marit drastic durata banurilor pentru cheats, dar asa... Daca nu mai e nici interdictie, credeti ca-i asa greu sa astepti o luna si sa rupi iar codul? Dorinta de a readuce jucatorii de alta data pe comunitate e normala, dar metodele astea disperate (cum a fost si recurgerea la debanarea tuturor conturilor pe 1 Septembrie anul trecut) nu fac decat sa indeparteze jucatorii. Exista deja o comunitate pe care se poate rupe codul fara sa se ia ban, stim toti care e, aia pe care joaca Ionel.

 

Vad multi oameni aici care aplauda 'tovaraseste' deciziile, printre care vad si cativa pe care ii stiu ca au fost/sunt banati pentru cheats. Ar trebui sa va dea de gandit de ce reimprospatarea asta a regulilor le face inima sa creasca numai lor :-?

 

Concluzia ar fi ca nu asta e calea pe care trebuie sa mergeti pentru a readuce jucatorii pe server. In loc sa strangeti lesa si sa puneti codatii la locu' lor, voi le dati jos si zgarda si ii lasati sa muste vecinu'. Cu deciziile din ultimele saptamani ati aratat clar directia in care se indreapta comunitatea, si e foarte trista situatia in care s-a ajuns.

Respect omule, se pare ca nu doar eu gandesc asa.

Link to comment
Share on other sites

NU MAI JOC!!! CEEA CE SPUN N-ARE TREABA CU TOPICUL IN TOTALITATE, DAR GRAIESC VORBE ADEVARATE.

 

Bine ca aveti 4 servere a cate 300 de jucatori pe fiecare. S-a dus vremea aia @Kelton cand te chinuiai sa intri pe RPG 1 pentru ca erau 1000/1000. Din cauza lipsei de jucatori ati redus numarul membrilor la ganguri pe RPG 1 de la 40 la 30.. era mult mai tare cu 40, crede-ma. Voiai activitate? Pai inchide dracu celelalte servere si lasa doar RPG 1, sa vezi pe urma activitate. La ce ajuta 4 servere cu 300 jucatori, cand poti avea 1 server cu 1000 de jucatori? Sa stii ca baga copiii bani in sa:mp si cu un singur server, nu e nevoie de 4 (daca asta ti-e interesul.. eu oricum am platit 0$ la voi si am avut de toate, m-a dus capul :)).

Ideea de a face RPG 1 ca celelalte (adica cu membrii putini prin factiuni doar pentru a tine in continuare 4 servere) a fost de cacat (parerea mea). Activitatea era slaba si ti-ai batut joc si de RPG 1 facand activitatea si mai slaba prin micsorarea gangurilor de la 40 la 30. Sa maresti activitatea nu te-ai gandit.. te-ai gandit s-o faci si mai mica.

 

Chiar daca nu mai joc, mi-am spus opinia pentru ca am jucat foarte mult pe RPG 1 (2010-2018). Celelalte servere ale voastre nu mi se pareau interesante. De ce sa joc acolo la wars cu 15 vs. 15 online cand pot sa joc pe RPG 1 35 vs. 35 online? Suna bine, nu? Asta vorbesc acum 1-2 ani.. ca in momentul de fata e distrus si RPG 1. M-am banat intentionat permanent prin ianuarie 2018 ca sa ma las definitiv de acest joc. Bine ca nu mai joc si am ramas cu amintirile frumoase.

 

Vorba aia: decat mult si prost, mai bine putin si bun.

Link to comment
Share on other sites

@Kelton Se mai gandeste cineva ca exista pe acest server si jucatori vechi, care, aparent, mai joaca si curat ? Ceea ce faci tu, sau voi, este jalnic, adica promovati codatii, deci nici nu am cum sa va explic. Uite cum vin toti terminatii de copii cu coduri aici spun ca e decizie buna, si de maine ii vezi in ganguri pe toti rupand codul. Voi ganditi doar sa cresteti numarul de jucatori in momentul acesta, asta e tot ceea ce faceti. 

Voi nici nu vreti sa reduceti numarul de codati, nu aveti nici macar o problema cu asta. De ce nu te ai gandit sa pui Level 50 la ganguri ? Sa scapi de genul acela de codati care zici tu ca intra continuu in acelasi gang ? 

Si ma amuza foarte tare combinatia dintre "cei 10 codati" si tolerarea absentei adminilor de la waruri. Cum crezi tu ca se vor bana 10 codati dintr-un gang plin de astfel de persoane, cand sunt 2-3 admini la waruri, in ultimele 3 zile (rpg 1) :)) 

Cred ca a venit momentul sa spun stop la a mai juca pe aceasta comunitate, deja prea multe tampenii de genul acesta impotriva jucatorilor vechi. O sa mai stau cateva zile, sa ma amuz la ce degringolada o sa fie prin ganguri =)) Mult succes la 1000/1000 codati.

Edited by Octavian Mexico
Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.