Jump to content

Interdictii Ganguri/Staff, Banuri Conturi Secundare


Kelton
 Share

Recommended Posts

7 hours ago, Kelton said:

N-avem cum să facem reguli care să împace pe toată lumea și cu cât le facem mai complexe cu atât apar mai mulți nemulțumiți. Dacă vrei lider la o altă facțiune te duci într-o altă facțiune. Nu e tocmai normal să pui un rank 5 din Hitmen lider la un departament dacă el n-a avut nicio treabă cu departamentele.

Ştiu că nu puteţi pune pe cineva lider care nu are idee de departament, dar cum am spus şi mai sus, dacă are un trecut în departamente cu rank mare 4-5, să se poată.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ALexu said:

Ştiu că nu puteţi pune pe cineva lider care nu are idee de departament, dar cum am spus şi mai sus, dacă are un trecut în departamente cu rank mare 4-5, să se poată.

In mod normal, in Agentie rankurile se dau automat pana la r3 si dupa r3 in functie de implicarea si vechimea in factiune. Nu ai sa vezi rank 5 in HA cu rankuri date la minim si zile si experienta putina. Sau bine, nu intr-o Agentie care se respecta si care isi pastreaza statutul de supra-factiune. Si ca tot am zis de vechime, ca aici voiam sa ajung, in mod normal un rank4-5 in HA iti ia cam cateva sute de zile. Regula rank-ului anterior pentru lider are ‘termen de expirare’ cateva luni, cel mult. Ce rost ar avea sa pui lider pe cineva care a avut rank 5 acum un an lider la factiunea respectiva? Intr-un an se schimba reguli, se schimba colective intregi, ce mai stie omu’ ala despre factiunea aia cand ia lider? Parerea mea e ca un lider trebuie sa fie ales pentru factiunea in care se afla, pentru a fi la actualitate cu situatia factiunii. Opinia unui muritor.

Link to comment
Share on other sites

On 04.07.2018 at 12:30 PM, AIM iRazor zis DHead said:

In mod normal, in Agentie rankurile se dau automat pana la r3 si dupa r3 in functie de implicarea si vechimea in factiune. Nu ai sa vezi rank 5 in HA cu rankuri date la minim si zile si experienta putina. Sau bine, nu intr-o Agentie care se respecta si care isi pastreaza statutul de supra-factiune. Si ca tot am zis de vechime, ca aici voiam sa ajung, in mod normal un rank4-5 in HA iti ia cam cateva sute de zile. Regula rank-ului anterior pentru lider are ‘termen de expirare’ cateva luni, cel mult. Ce rost ar avea sa pui lider pe cineva care a avut rank 5 acum un an lider la factiunea respectiva? Intr-un an se schimba reguli, se schimba colective intregi, ce mai stie omu’ ala despre factiunea aia cand ia lider? Parerea mea e ca un lider trebuie sa fie ales pentru factiunea in care se afla, pentru a fi la actualitate cu situatia factiunii. Opinia unui muritor.

Da, ai perfectă dreptate în tot ceea ce spui, nu te pot contrazice cu absolut nimic. Ideea este urmatoarea, ar fii mult mai ok ca posibili candidati pentru o funcţie de lider să susţină un test inainte de acestea, dar na.. sunt multe batai de cap şi nu suntem noi în măsură să le dezbatem. Eu am avut doar o idee, decizia finala este la Kelton, şi are şi el dreptate cu ceea ce a spus, eu doar am venit cu o sugestie.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.