Jump to content

[ARHIVAT]Bug-Email


George

Recommended Posts

Nick-ul tau:Vegitto
Server:RPG4
Descrierea bugului: Dau [/validate] de pe cont dar nu imi vine pe email de vreo 5 zile tot incerc dar nu merge, am incercat sa dau si de pe alt cont pe o adresa diferita dar nu merge.
Screenshot(s): -

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Nu cred că este un bug, de când s-a adăugat comanda [/changeemail], aceasta îți schimbă din joc direct emailul, nu cred că mai este nevoie de validare.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, IuIian69 said:

Salutare. Nu cred că este un bug, de când s-a adăugat comanda [/changeemail], aceasta îți schimbă din joc direct emailul, nu cred că mai este nevoie de validare.

Ai nevoie de validare în măsura în care nu vrei să-ți schimbe cineva emailul cu comanda /changeemail dacă cunoaște parola și PIN-ul contului tău.

 

@Vegitto nu ar trebui să existe probleme la acest sistem. Încearcă să verifici dacă nu ți-a ajuns emailul la Spam. Dacă nu e nici acolo, folosește din nou comanda /validate pentru a solicita un nou email de validare.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kelton said:

Ai nevoie de validare în măsura în care nu vrei să-ți schimbe cineva emailul cu comanda /changeemail dacă cunoaște parola și PIN-ul contului tău.

 

@Vegitto nu ar trebui să existe probleme la acest sistem. Încearcă să verifici dacă nu ți-a ajuns emailul la Spam. Dacă nu e nici acolo, folosește din nou comanda /validate pentru a solicita un nou email de validare.

Pot confirma ca email-ul ajunge foarte greu. Chiar si pe gmail. De curand l-am validat si a ajuns abia peste 4 ore.

Link to comment
Share on other sites

On 6/28/2018 at 9:36 PM, Kelton said:

Ai nevoie de validare în măsura în care nu vrei să-ți schimbe cineva emailul cu comanda /changeemail dacă cunoaște parola și PIN-ul contului tău.

 

@Vegitto nu ar trebui să existe probleme la acest sistem. Încearcă să verifici dacă nu ți-a ajuns emailul la Spam. Dacă nu e nici acolo, folosește din nou comanda /validate pentru a solicita un nou email de validare.

Kelton, n-au ajuns pana acum. Am dat alalta-ieri validate si mi-a ajuns ieri. Am un cont Sharaw., l-am pierdut, am facut cerere de recovery, cred ca a fost deja trimisa pe adresa mea de email. Am incercat azi sa mai fac una ca n-o ajuns pe emailul meu dar imi spune ,,Ai dreptul doar la o cerere de recuperare pe an" inseamna ca a fost trimisa pe contul meu, nu ? Ca daca nu o trimetea un admin de nivel 5 ma lasa sa mai fac una. Lamureste-ma te rog.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vegitto said:

Kelton, n-au ajuns pana acum. Am dat alalta-ieri validate si mi-a ajuns ieri. Am un cont Sharaw., l-am pierdut, am facut cerere de recovery, cred ca a fost deja trimisa pe adresa mea de email. Am incercat azi sa mai fac una ca n-o ajuns pe emailul meu dar imi spune ,,Ai dreptul doar la o cerere de recuperare pe an" inseamna ca a fost trimisa pe contul meu, nu ? Ca daca nu o trimetea un admin de nivel 5 ma lasa sa mai fac una. Lamureste-ma te rog.

Din câte văd acel cont a primit un răspuns pozitiv la cererea de recuperare. Asta înseamnă că poți folosi https://www.rpg4.b-zone.ro/account/recoverPassword pentru a recupera parola.

Link to comment
Share on other sites

Eu n-am primit cererea de recovery pe adresa, adica sa confirm adresa asta. Cand faci cerere si ti-o accepta adminul iti vine pe adresa care ai pus-o acolo, dar mie nu mi-a venit nimic.

Link to comment
Share on other sites

Aceiasi problema o am si eu, dau [/validate] in joc si nu primesc nimic pe mail. Am incercat de mai multe ori si mailul tot nu ajunge.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Vegitto said:

Eu n-am primit cererea de recovery pe adresa, adica sa confirm adresa asta. Cand faci cerere si ti-o accepta adminul iti vine pe adresa care ai pus-o acolo, dar mie nu mi-a venit nimic.

Din câte văd ai deschis cererea de recuperare pe o adresă de email și în loc să scrii .com la coada adresei ai scris .com

Am să corectez greșeala asta și am să-l anunț pe Bobo de sistemul de email. Eu unul nu am ce să-i fac.

Link to comment
Share on other sites

@Vegitto Just do [/validate] one time and wait for the validation mail, don't spam /validate, just do it one time and you will recieve mail in under one day.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Problemele semnalate în acest topic nu sunt buguri care să țină de server/script; nu sunt lucruri pe care să le considerăm buguri; nu am putut reproduce/găsi cauza acestui bug ca să-l putem repara.

 

Cel mai probabil a fost o problema de la serverul de SMTP, care nu tine de script.

 

O zi bună.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.