Jump to content

Discuții - PhotoShop


Cristina
 Share

Recommended Posts

21 minutes ago, richter said:

ai dreptate

nu mai rade, urmeaza sanctiuni

apropo, astept lucrare din partea ta la AOTW

rasul prelungeste viata :D 

si glumeam in legatura cu aotw, n-am mai deschis ps-ul de 6-7 luni si nici nu am in plan sa o fac

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Adrian28 said:

@im ugly still gettin' hoes Scuze, o să-ți dau block pe forum, nu pot suporta să văd persoane cu probleme mintale, consider că nu merită nimeni să se nască cu astfel de probleme iar când le văd mi se face super milă și mă pune într-o stare proastă știind că unii trebuie să trăiască așa.

asa de salty de la un comment? I must've been right :D

1 hour ago, XES said:

Si eu sunt ala bulangiu de ii pedepseste pe aia de nu sunt cuminti.

obisnuiam sa o dau parte n parte cu astia in curte

Edited by im ugly still gettin' hoes
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cristina said:

Are!

Am inteles, nu o sa ne mai vedem pe aici, nu prea avem ce discuta legat de photoshop, pe comunitate sunt doar profesionisti am vazut.

Quote

bordura arata destul de bine, efectul aplicat arata mai bine pe acest tip de imagine

Quote

votez x, la y nu mi se pare calitatea asa de bună, dar poate să fie şi de la imgur. ultimua liniuţă de la delivery box (cea de sus) nu este ca celelalte, parcă nu "intră" aşa în cutie dacă ştiţi ce zic. la text nu ştiu dacă a fost intenţionat, dar la T-ul de la 'THUNDER' se văd fulgerele alea (în partea dreaptă a literei) şi nu arată tocmai bine. plus ca Y-ul este rupt abrupt. la a doua nu am ce comenta.


RIP DESIGN

Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti despre borderul la o semnatura creat intr-o ordine distopica cu tente interbelice facute cu un text apartinand secolului al 17lea in cea dea 3a perioada a avatarului care se face pe FieList de prin 2012 si pe B-Zone de anul acesta?

 

Astept argumente pro si contra, da??

Edited by stefanless
Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2018 at 9:50 PM, stefanless said:

Ce parere aveti despre borderul la o semnatura creat intr-o ordine distopica cu tente interbelice facute cu un text apartinand secolului al 17lea in cea dea 3a perioada a avatarului care se face pe FieList de prin 2012 si pe B-Zone de anul acesta?

 

Astept argumente pro si contra, da??

are o tenta stalinista imo

Edited by im ugly still gettin' hoes
Link to comment
Share on other sites

@richter nu inteleg cu ce te deranjeaza treaba designer-ilor. Stii care e problema ta? Te crezi smecher, dar inafara de un shape pus la nimereala nu stii. Te astept cu un battle pe header sau 400x150 legat de ce vrei tu. Cu exceptia unui designer, eu zic ca restul iti da clasa asa ca nu mai zice tu RIP DESIGN. Ca nu esti la nivelul la care tu te consideri. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Jericho said:

@richter nu inteleg cu ce te deranjeaza treaba designer-ilor. Stii care e problema ta? Te crezi smecher, dar inafara de un shape pus la nimereala nu stii. Te astept cu un battle pe header sau 400x150 legat de ce vrei tu. Cu exceptia unui designer, eu zic ca restul iti da clasa asa ca nu mai zice tu RIP DESIGN. Ca nu esti la nivelul la care tu te consideri. 

Sa fac un header pentru un battle pentru ca doar pentru asta ai gasit psd pe net, pregatit sa il editezi? Un shape pus la nimereala, ai mare dreptate, se vede cat de multe stii despre grafica si munca mea. Tu esti un exemplar care nu stie ce anume reprezinta un logo, m-am convins.

Legat de designerii de pe comunitate, nu stiu daca ai observat dar can toti se bazeaza pe actionuri de pe net si un text "perfect" integrat pe un stick de pe tumblr. Sunt curios cati dintre designeri ar accepta un battle ca sa pot sa iti dovedesc tie nivelul meu in comparatie cu al lor in materie de grafica. 

Aminteai de un site in topicul portofoliului tau. Ala e site-ul de unde iti iei .psd-urile? Ca in topicul tau nu am vazut nimic original.

Link to comment
Share on other sites

On ‎7‎/‎30‎/‎2018 at 7:33 PM, Cristina said:

Și acest topic o să stea închis până mă bronzez. 

cam putin a durat.

speram sa dureze mai mult ca sa aiba timp si Doru sa mai gaseasca minciuni

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, richter said:

cam putin a durat.

speram sa dureze mai mult ca sa aiba timp si Doru sa mai gaseasca minciuni

M-am bronzat eu prea repede.

Trebuia să folosesc o cremă cu protecție 30% ca să mai dureze.

Oricum, spor la discutat despre „photoshop”.

Link to comment
Share on other sites

Sper sa intelegeti ceea ce voi spune in randurile urmatoare si sa se remedieze atat problema legata de calitatea "lucarilor" cat si de activitatea din sectiune.

De-a lungul timpului am mai aruncat cate un ochi pe sectiunea "Design" si cu stupoare am observat o scadere a nivelului atat a imaginilor postate de cei ce aleg sa editeze cateva stockuri sau sa diversifice lucrurile, majoritatea o fac doar ca sa mai faca cateva posturi sau sa primeasca puncte de reputatie. Foarte putini sunt cei ce posteaza ceva decent, cu scopul de a primi anumite pareri cat si critici, desi in ultimul timp am vazut ca au incetat sa mai activeze in sectiunea asta.

In cadrul subforumului Cereri din categoria Photoshop am vazut tot mai multe imagini cu un set de "Action-uri" de pe diverse site-uri si un text foarte prost integrat sau chiar deloc, aici consider ca vinovati sunt cei care le permit membrilor sa posteze astfel de lucrari, si anume graficienii, cat si a celor ce fac cererile pentru ca se multumesc cu astfel de imagini. (nu vreau sa mi-o luati in nume de rau). Cred ca trebuie ajustat putin regulamentul actual al subforumului respective.

Am vazut ca recent au reincaput concursuri din cadrul sectiunii insa se pare ca nu sunt suficienti membrii interesati sa participe, este posibil ca acest lucru sa se datoreze si lipsei de interes pentru promovarea diverselor editii, lipsa de seriozitate a graficienilor cu privire la datele stabilite pentru inceputul implicit sfaristul fiecarei editii (ma repet, nu vreau sa fie luat-a fraza in nume de rau), recompensele neatragatoare, eu unul nu vad ce as putea face cu banii de pe magazinul online al comunitatii in afara de a strange o suma mai mare si ulterior sa o vand la un pret de nimic. Lucru care ar dura mai bine de cateva luni de zile. 

Trecand de concursurile din cadrul sectiunii, vreau sa incurajez incepatorii si toti cei care vor sa continue cu editarea imaginilor sa urmeze cat mai multe tutoriale, nu e o rusine, sa diversifice putin lucrurile, nu doar editari pe stock ci sa treaca la semnaturi cu render, logouri, sa-si elibereze imaginatia.  

Va multumesc voua pentru timpul acodat si sper ca in viitorul apropiat sectiunea sa revina cel putin la nivelul din trecut.

Link to comment
Share on other sites

@Caesar Nu te aștepta să se dezvolte vreodată "designul" aici față de ce e acum. În mare parte se lucrează niște avatare pe dimensiuni mici, lumii nu-i trebuie decât o poză și ceva "efecte" sau "blur", doi termeni ce nu i-am înțeles niciodată pe comunitatea asta, adăugând un text deja se încarcă prea mult spațiul de lucru dar lumea nici acolo nu se oprește, deja și-au creat propriul stil de avatare, tot țin să cred că în noua generație de artiști grafici cineva din comunitățile românești de gaming o să fie denumit Avatar Designer și o să scoată prima carte numită "Arta Avatarelor".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.