Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Discuții - PhotoShop


Cristina
 Share

Recommended Posts

5 hours ago, jackwilshere said:

De asemenea, având în vedere profesionalismul dvs. în Photoshop, aș dori să vă împărtășesc articolul despre acest subiect. îți va plăcea. nu uitați să vă lăsați recenzia

Ce articol, ce subiect, ce recenzie? Mai bine faceai un post pentru spam ca tot omu', macar atunci se intelegea ceva.

Link to comment
Share on other sites

Am nevoie de un expert in photoshop pentru o lucrare foarte grea, platesc 25 lei psf daca este cazul si iese cum vreau eu.

 

Rog acel "expert in photoshop" care doreste sa se aventureze in creatia pe care o doresc sa mi lase un PM cu discordul sau sau orice alta retea de socializare. 

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Cristi1337 said:

Am nevoie de un expert in photoshop pentru o lucrare foarte grea, platesc 25 lei psf daca este cazul si iese cum vreau eu.

 

Rog acel "expert in photoshop" care doreste sa se aventureze in creatia pe care o doresc sa mi lase un PM cu discordul sau sau orice alta retea de socializare. 

 

Multumesc!

Nu exista 'experti in Photoshop' pe comunitatea asta. Daca ai nevoie de o lucrare facuta de un profesionist, incearca pe site-uri de freelancing de genul Fiverr. 

 

Si daca vrei ceva bun, iti spun ca nu exista persoane care sa-ti faca ceva pe 5 euro si sa fie de calitate. Doar sa dai de un incepator in freelancing care e si bun in a edita sau un indian. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CouldnoT said:

Why are you racist bro ??

 

Rasist? No. I was pointing that indians, in general, work for a small amount of money. I don't know where did you get the idea that I am rasist. If you watch the freelancing sites, there are a lot of indians that work for a very small amount of money. Not so decent, but if you want something quickly, it's very good.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zeldris said:

Rasist? No. I was pointing that indians, in general, work for a small amount of money. I don't know where did you get the idea that I am rasist. If you watch the freelancing sites, there are a lot of indians that work for a very small amount of money. Not so decent, but if you want something quickly, it's very good.

Sorry then if I missunderstood you, If I want something i do it myself man I don't pay someone to help me.

Yes, I spend a lot of time searching but I succeed in the end.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Victory GalipRomanul said:

anyway, ceva sfaturi pentru un incepator, boiz?

Fiecare are un stil diferit de a lucra și învăța, boiii. Eu personal, când învăț un software nou, am zile când stau cu orele pe tutoriale / teorie și altele în care pur și simplu deschid software-ul respectiv și testez orice buton de acolo până nu îmi iese ceva.

 

Pentru început îți recomand PHLEARN, băieții au un ”30 days of Photoshop” playlist unde explică destul de explicit fiecare instrument în parte. Mai au și o mulțime de alte video-uri interesante.

Alți Youtube Classy că să te uiți pentru inspirație: Benny Productions, awwwards (UX/UI Design), The Futur + The Futur Academy. La moment doar astea-mi vin în cap.

 

Editează-ți yur following list pe IG. Chiar și atunci când n-am chef de nimic și mă bag din boală pe scrolling, fac un scrolling productiv (85% din feed fiindu-mi legat de design). Încearcă @logoshift @ux.mars @sun.yi @juju.branding @graphicdesginersgroup și același @photoshop. Dacă vrei mai mulți, îți zic my IG account și cauți tu prin lista mea de follows.

 

De asemenea îți recomand să urmărești Behance & Pantone (pe IG or wherever else) ca să fii la curent oarecum cu noile curente / idei.

Edited by Chris Cooper
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chris Cooper said:

Fiecare are un stil diferit de a lucra și învăța, boiii. Eu personal, când învăț un software nou, am zile când stau cu orele pe tutoriale / teorie și altele în care pur și simplu deschid software-ul respectiv și testez orice buton de acolo până nu îmi iese ceva.

 

Pentru început îți recomand PHLEARN, băieții au un ”30 days of Photoshop” playlist unde explică destul de explicit fiecare instrument în parte. Mai au și o mulțime de alte video-uri interesante.

Alți Youtube Classy că să te uiți pentru inspirație: Benny Productions, awwwards (UX/UI Design), The Futur + The Futur Academy. La moment doar astea-mi vin în cap.

 

Editează-ți yur following list pe IG. Chiar și atunci când n-am chef de nimic și mă bag din boală pe scrolling, fac un scrolling productiv (85% din feed fiindu-mi legat de design). Încearcă @logoshift @ux.mars @sun.yi @juju.branding @graphicdesginersgroup și același @photoshop. Dacă vrei mai mulți, îți zic my IG account și cauți tu prin lista mea de follows.

 

De asemenea îți recomand să urmărești Behance & Pantone (pe IG or wherever else) ca să fii la curent oarecum cu noile curente / idei.

Apreciez foarte mult, am sa tin cont de fiecare sfat, toate par a fi foarte helpful.

Si daca nu deranjez, ai putea sa-ti exprimi parerea asupra catorva dintre lucrarile mele? Nu mi se par chiar asa de bune in comparatie cu ale tale sau altor moderatori de pe aici, dar nu mi se par nici hidoase rau. (mai putin primul :))) )

resized-2.gif  Deagle-ZEW.gif dan23-gif.gif removE.png

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Victory GalipRomanul said:

Apreciez foarte mult, am sa tin cont de fiecare sfat, toate par a fi foarte helpful.

Si daca nu deranjez, ai putea sa-ti exprimi parerea asupra catorva dintre lucrarile mele? Nu mi se par chiar asa de bune in comparatie cu ale tale sau altor moderatori de pe aici, dar nu mi se par nici hidoase rau. (mai putin primul :))) )

resized-2.gif  Deagle-ZEW.gif dan23-gif.gif removE.png

 

  • vezi pe yt cum să redimensionezi uniform imaginile
  • pentru text effects tutorials, click aici
  • mai bagă niște adjustment layers, le găsești pe PHLEARN cum să le folosești
  • când lucrezi, caută o armonie între elementele pe care le arunci pe lucrare (culoarile pe care le combini, font style-ul pe care-l folosești, etc.). La Dan23 îi aruncat textul aiurea. În poză e vara și tu bagi ninsoare și o cușmă de moș crăciun (n-au legătură, respectiv nici nu arată bine). La removE textul trebuie să-l evidențiezi cumva. Bagă text effects tutorials, alături de alte tutorials. Găsești multe pe yt sau dacă ai ocazia, bagă subscription pe Udemy și îți dau și de acolo câteva cursuri.
  • keep working, deschideți un portofoliu în Creations și revenim noi cu feedback când avem ocazia.
  • dacă vrei să ajungi la nivel pe acest domeniu, fii deschis la feedback și critică (chiar dacă pare negativă). Eo când am început mi se dădea m**e cu critica la greu pe aici prin 2014. Cumva am continuat și am început să fac niște lucrări acceptabile dpdv vizual. Și încă îs varză, dar poate scot și bani din asta într-o zi. Important e să-ți placă & it just needs some consistency.
Edited by Chris Cooper
Link to comment
Share on other sites

Salut, Mai pot gasi online o arhiva cu diferite resurse pentru semnaturi si avatare ?Recent am zis sa mai incerc sa dau o sansa Photoshopului si numai gasesc folderele pe care le aveam .

Caut c4d,Gradient,Render,Stock,text, etc.

Edited by Alexeeee
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.