Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Cum pot face un stick bootabil pentru TV


MaryMihai10RPG2

Recommended Posts

Salut! Am vazut foarte multe stick-uri cu mini PC-uri cu android cu care poti sa-ti faci televizorul Smart TV. Eu m-am gandit daca pot sa iau un stick basic (normal) si sa pun un android pe el si dupa sa il pun in televizor, credeti ca televizorul ma va lasa sa folosesc stick-ul ? M-am gandit sa-l fac singur, deoarece nu vreau sa dau bani pe niste stick-uri care au aceleasi lucruri, credeti ca este posibil ?

 

Ce vreau eu sa spun este daca pot sa-mi pun un fel de sistem de operare pe TV, un linux modificat care sa fie ca interfata smart TV, cred ca intelegi unde doresc sa bat, sper sa primesc cateva raspunsuri :D

Link to comment
Share on other sites

vezi boss ca ms-dos e sistem de operare nu limbaj de programare, mare programator esti tu bro la cei 13 ani ai tai

apropo, cum ai luat programmer daca tu ai o creatie si aia e luata copy-paste dintr-un tutorial? =)) @Roby

Link to comment
Share on other sites

@FabiShunk PDB:))) Ai venit sa faci hate ? Am zis eu cumva ca MS-DOS este limbaj de programare ? Ma pasioneaza mult acel sistem de oparere si imi place, ce invidie ai pe tine ca am luat programator, pentru functia asta am muncit mult. dar asa sunt majoritatea, critica dupa coperta, noroc.

 

Nu mai am nevoie de ajutor, sa inchida cineva topic-ul !

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Roby said:

@FabiShunk PDB:))) Ai venit sa faci hate ? Am zis eu cumva ca MS-DOS este limbaj de programare ? Ma pasioneaza mult acel sistem de oparere si imi place, ce invidie ai pe tine ca am luat programator, pentru functia asta am muncit mult. dar asa sunt majoritatea, critica dupa coperta, noroc.

 

Nu mai am nevoie de ajutor, sa inchida cineva topic-ul !

 

 

n-am venit sa fac hate, dar ma enerveaza cand vad atatia copii perfectionisti sa faca pe sefii, nu pot spune ca nici eu nu am fost asa, dar pana la 12-13 ani fratelo

 

pui in 10 de hobby-uri printre care pui 5 limbaje de programare si 1 sistem de operare in jumatea lor, intr-o ordine logica tu n-ai habar ce e ala MS-DOS, si nu mai fa pe programatorul pentru ca nu tine boss, esti inca mic, clasa a 7-a sau a cata esti tu, ca sa vorbesti de programare si de chestii d-astea trebuie sa ai minim 1 an de informatica la liceu :) 

 

legat de invidie, nu e invidie bro, imi amintesc ca acum 2 ani se chinuiau cativa baieti sa faca tot felul de programele ca sa obtina o functie de programator pe forum, iar tu ai obtinut-o ca ai copiat un snake de la un tutorial de pe youtube, intr-o alta idee logica tu nu cred ca ai habar ce e aia informatica pentru ca ai 13 ani si tot ce faci la scoala este sa desenezi in paint si sa faci linii

 

te rog sa nu imi mai vorbesti mie de d-astea fiindca am trecut si eu prin chestii trestii si am vazut ca nu e chiar asa cum iti da tutorialele alea pe net =)) 

iar daca te pun sa imi faci ceva in c++ si iti da un warning la pariu ca il abandonezi

Link to comment
Share on other sites

@FabiShunk PDB Nu sunt asa cum crezi tu, snake-ul ala a fost doar tradus, eu nu am facut nimic. Pentru programator nu am luat un program de pe net si l-am tradus, sau alte minunatii. Nu ma cred nimic

25 minutes ago, FabiShunk PDB said:

sa faca pe sefii

Cand am facut eu pe seful, niciodata nu m-am crezut superior fata de cineva, daca tu crezi ca stiu doar sa fac linii in paint si alte prostii te inseli. Anul asta am luat locul 2 pe tara la concurs de informatica si nu cu chestii in power point, word si nu mai stiu ce minuni, ci pentru un site in html care era foarte bine facut. Eu am venit aici sa cer ajutorul pentru ceva si te vad pe tine cum te iei de mine ca am pus un sistem de operare in Hobby-uri :)). Frate, daca tot esti asa de matur si te crezi, nu mai crtica alte persoane ca tu iti faci dusmani singur.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Roby said:

@FabiShunk PDB Nu sunt asa cum crezi tu, snake-ul ala a fost doar tradus, eu nu am facut nimic. Pentru programator nu am luat un program de pe net si l-am tradus, sau alte minunatii. Nu ma cred nimic

Cand am facut eu pe seful, niciodata nu m-am crezut superior fata de cineva, daca tu crezi ca stiu doar sa fac linii in paint si alte prostii te inseli. Anul asta am luat locul 2 pe tara la concurs de informatica si nu cu chestii in power point, word si nu mai stiu ce minuni, ci pentru un site in html care era foarte bine facut. Eu am venit aici sa cer ajutorul pentru ceva si te vad pe tine cum te iei de mine ca am pus un sistem de operare in Hobby-uri :)). Frate, daca tot esti asa de matur si te crezi, nu mai crtica alte persoane ca tu iti faci dusmani singur.

html nu se invata la informatica, ala e la tic =)) 

si te felicit pentru premiu, insa nu cred ca asta e motivul pentru care ai luat tu programmer 

Link to comment
Share on other sites

Adevarat, se invata la tic, dar am folosit JS, PHP si CSS pentru a face site-ul. Tot ce am facut am invatat singur fara niciun ajutor. Ti-as fii aratat site-ul daca il mai aveam ca mi-am dat reset la windows. Pentru asta am luat programator, il poti intreba chiar tu pe Dani. O zi buna.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Roby said:

Adevarat, se invata la tic, dar am folosit JS, PHP si CSS pentru a face site-ul. Tot ce am facut am invatat singur fara niciun ajutor. Ti-as fii aratat site-ul daca il mai aveam ca mi-am dat reset la windows. Pentru asta am luat programator, il poti intreba chiar tu pe Dani. O zi buna.

pt ca pe net gasesti template-uri pentru absolut orice si tot felul de cacaturi, cand l-am pus pe un coleg sa imi faca site-ul cand am vrut sa deschid shunkteam.cf mi-a gasit pe net si modele de cum ar putea si ordinea membrilor, nu zic ca nu e usor, dar pentru faza cu copiatul liniilor de cod in c++ chiar nu meritai,  in cazul asta ma duc si eu la anu la olimpiada la tic si iau si eu, mersi de lamurire!

p.s: a face pe seful e expresie :) 

Link to comment
Share on other sites

La un concurs nu se merge cu template-uri de pe net :D

Nu am avut cum sa iau un template de pe net ca site-ul l-am facut la scoala, nu prefer sa iau ceva de pe net si dupa sa fiu descalificat

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Roby said:

La un concurs nu se merge cu template-uri de pe net :D

Nu am avut cum sa iau un template de pe net ca site-ul l-am facut la scoala, nu prefer sa iau ceva de pe net si dupa sa fiu descalificat

din pacate doar la concurs nu ai voie sa iei ceva de pe net din cate inteleg, adica toate creatiile tale sunt copiate de pe net, la dorinta ta iti voi da linkurile

vai de mama ta

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.