Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[ARHIVAT]Bug la Logare


YAHOVA

Recommended Posts

Nick-ul tau: FloreaMakeFake
Server:RPG1
Descrierea bugului: Nu pot sa ma conectez pe website din cauza ca nu pot sa ma confirm la NU SUNT ROBOT.De 3 zile nu mai pot conecta pe rpg.

Circumstantele in care s-a produs bugul: Nustiu nici eu, asa deodata a aparut. 
Screenshot(s): 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu asa se foloseste Google reCaptcha. Daca nu dai click doar pe imaginile indicate, nici nu vei putea trece de acea verificare. Daca ar fi existat o problema, nu ai fi avut-o doar tu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, YAHOVA said:

Nick-ul tau: FloreaMakeFake
Server:RPG1
Descrierea bugului: Nu pot sa ma conectez pe website din cauza ca nu pot sa ma confirm la NU SUNT ROBOT.De 3 zile nu mai pot conecta pe rpg.

Circumstantele in care s-a produs bugul: Nustiu nici eu, asa deodata a aparut. 
Screenshot(s): 

 

Nu am crezut ca o vad si pe asta, dar vad ca unii asa inteleg ca se foloseste GooGle ReCapcha, chiar daca le si scrie ce sa faca =)) 

BIfezi doar imaginile cu ce scrie mai sus. Daca nu sunt imagini cu masini de exemplu, dai verifica si gata. Nu trebuie sa bifezi toate alea random.

Sa bifeze toate casutele random ar putea face si un robot, asa nu mai avea sens google recapcha.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, YAHOVA said:

Ba,tu nu gandesti dupa cum se vede,ele trebuia sa se bifeze nu sa dispara asa una dupa alta,ganditi-va inainte de a comenta

:)) nu chiar. Nu cunosc exact sistemul in care au facut cei de la Google reCaptcha, insa, poni nimeri mai multe tipuri de `teste` in functie de cat de `bot` te considera ei din incercarile anterioare. Exista inclusiv un tipar in care te pune sa selectezi spre exemplu imagini cu masini si imaginile pe care le selectezi dispar pe rand, pana cand ai selectat toate imaginile cu masini care mai pot aparea intre timp, abia la final treci testul. Asadar singurul care e in necunostinta de cauza despre cum functioneaza reCatpcha esti tu. Citeste cu atentie ce ti se cere acolo daca vrei sa te conectezi si nu mai bifa tot ce apuci.

Link to comment
Share on other sites

 

13 hours ago, YAHOVA said:

Ba,tu nu gandesti dupa cum se vede,ele trebuia sa se bifeze nu sa dispara asa una dupa alta,ganditi-va inainte de a comenta

Nici nu se putea sa fie mai usor, daca chiar nu stii ceva poti apasa pe prima optiune de sub imagini, acea sageata in forma de cerc si vei primii alte imagini si altceva de gasit, trebuie sa gasesti imagini cu ce iti scrie mai sus, la tine nu e problema sa nu stii un cuvant ca ai in romana.. Gandeste si tu inainte sa comentezi =)) 

Poate am eu 12 ani dar stiu ce fac... Niciodata nu m-am lasat mai prejos decat altii si tot timpu lupt pentru ce-i drept, si nici nu ma voi lasa vreodata mai prejos decat altii, prin simplu fapt ca unii care chiar nu au ce face vin la mine si cred ca sunt mai prost decat altii daca am 12 ani, in fine. Salut!

Link to comment
Share on other sites

Hai ca la anisori tai nu intelegi,ba se vede clar pe filmare ce mai comentezi aiurea,auzi la el trebuie skip,eu ce faceam pe filmare?Daca mergea sa ma loghez ele ramaneau bifate nu dispareau indiferent daca era o poza cu masina sau ce iti cerea acolo,ele nu dispareau pana ramanea alb doar se bifau,dar la mine dau sa bifez da nu merge se schimba pozele cand dau pe ele indiferent daca este poza corecta sau falsa,poti sa dai ce vrei tu skip,verify ca tot acelasi lucru.Eu zic sa lasi pe astia care gandesc sa comenteze nu deiastia' ca voi.Mai intai incearca la tine sa vezi decat sa comentezi aiurea sa vezi care e problema.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, YAHOVA said:

Hai ca la anisori tai nu intelegi,ba se vede clar pe filmare ce mai comentezi aiurea,auzi la el trebuie skip,eu ce faceam pe filmare?Daca mergea sa ma loghez ele ramaneau bifate nu dispareau indiferent daca era o poza cu masina sau ce iti cerea acolo,ele nu dispareau pana ramanea alb doar se bifau,dar la mine dau sa bifez da nu merge se schimba pozele cand dau pe ele indiferent daca este poza corecta sau falsa,poti sa dai ce vrei tu skip,verify ca tot acelasi lucru.Eu zic sa lasi pe astia care gandesc sa comenteze nu deiastia' ca voi.Mai intai incearca la tine sa vezi decat sa comentezi aiurea sa vezi care e problema.

Ba nu stiu care e prostul de aici, se bifeaza si se schimba imaginea, pacat ca nu mi-a dat pe video si mie la fel ca tie ca iti aratam. Deci: Sa zicem ca trebe sa gasesti masini, apesi pe o imagine care are masina, se pune alta, daca si pe aia e masina, o mai bifezi odata, si a 3-a oara sigur nu mai e masina acolo, si tot asa pana nu mai este nici o poza cu masini in fata ta.

Link to comment
Share on other sites

Faceti posturi aiurea, toti cei de sus.

 

Te ajut eu, si eu mai patesc, incearca sa bifezi rpd o imagine si sa dai rapid pe confirmare, de obicei, imaginea din colt de langa confirmare si dai rapid pe confirmare pana sa dispara, si dupa o sa iti dea alt test de ala, si o sa iti ramana bifate, si eu mai patesc asa. Sper sa iti mearga si tie,mie unul mi-a mers.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Problemele semnalate în acest topic nu sunt buguri care să țină de server/script; nu sunt lucruri pe care să le considerăm buguri; nu am putut reproduce/găsi cauza acestui bug ca să-l putem repara.

 

O zi bună.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.