Jump to content
Sign in to follow this  
Ocaust

Deschidere Metin2Inspire

Recommended Posts

Posted (edited)

Salut tuturor strainilor si prietenilor care citesc acest topic

Am facut acest topic ca sa anunt deschiderea unui nou server de metin2, oleaca mai unic si mai perfomerant decat restul de pana acum si fata de celelalte de pe internet.

Prima data vreau sa vorbesc despre host, hostul este unul la 20e, care poate sa tina in jur de 1000+ playeri constant, deci doar cand apar in jur de 1000 o sa apara si lagu si restul, la fel si webhostul este unul optimizat (site-ul pentru cei necunoscatori), multumesc lui Bobo pentru ca a fost un dragut si ne a oferit tot ce avem nevoie.

Oameni care participa la proiect sunt 

- Ocaust (eu)

- Allice ( probabil si Bobo daca e si Allice )

- Cosmarul ( omu' cu valoare)

Acum o sa dau niste informatii importante de inceput, dar vreau sa clarific, astea sunt doar idei, modificari, planuri, doar de inceput, se pot schimba pe parcurs sau inainte de deschidere.

- Modul serverului o sa fie PVP PVM (destul pvp si destul pvm in ambele cazuri)

- Levelul maxim acum este 127 (am incercat sa mai marim dar nu au iesit bine multe chestii, o sa mai marim pe viitor putin )

- Ratele o sa fie destul de mari, nu e inca decis cat sa fie

- O sa existe 4 rebornuri (de la 127 o sa primiti lv 75), se ofera bonusuri ok, si cat mai bune de la fiecare reborn in +

- Exista toate mapele de pe official + altele adaugate de noi, de lv 90-100-110-120

- Sunt adaugati bossi gen Nemere, Razador, Dragonul albastru, Azrael, Regele paianjen, fiecare cu un drop special

- Nu exista lycan si alchimie 

- Exista tot felul de misiuni noi care nu o sa te faca sa te plictisesti

- Evolutiile sunt modificate, exista 3 acum si o sa mai adaugam noi 1, gen otel - posedata - king 1 - king 2 - Armura inspire (armura orginala a serverului ), la fel o sa fie si la arme

- Accesoriile pot fi evoluate

- Este implementata o ruleta unde poti da si sa castigi multe chestii care te pot ajuta

- Exista sistem de crafting pentru costume, curele, freze

- Exista un Magazin de Puncte de unde poti lua la fel, freze, costume, itm de up

- Exista esarfe

- Exista iteme speciale pe care le poti echipa, gen acadele

- Exista functii pe inventar unde nu o sa ti lipseasac nimic, gen switchbot, depozit, et

- Avem sistem de Wikipedia unde poti cauta ceva legat de server in caz ca nu stii (evolutii, drop, mape)

Asta e o prezentare scurta a serverului, cand o sa fie deschis o sa descoperiti mai multe

De asemenea, cautam si testeri pentru clientul beta cand e gata, cei doritori imi pot lasa un PM

Edited by Ocaust
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Upvote 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.