Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Ludovic Orban: "Cine nu vine alături de PNL în lupta politică face un serviciu PSD-ului"


BIS aka OldNab
 Share

Recommended Posts

Imaginea articolului PNL a adoptat la Consiliul NaÅ£ional âPrincipiile bunei guvernÄri liberale" | Iohannis, atac la PSD din ÅedinÅ£a PNL: Prioritatea lor a fost sÄ demonteze JustiÅ£ia/ Orban: Trebuie sÄ fim uniÅ£i. Cine nu vine alÄturi de noi în bÄtÄlia cu PSD, le face un serviciu - FOTO, VIDEO

 

 

 

 

Preşedintele PNL, Ludovic Orban, a făcut sâmbătă, la reuniunea Consiliului Naţional, un apel la unitatea partidului, subliniind că doar Partidul Naţional Liberal este forţa politică care "se bate de la egal la egal" cu PSD, iar cine nu vine alături de liberali "face un serviciu social-democraţilor".

 

"Nu este altcineva pe scena politică românească care să aibă forţa să învingă această caracatiţă postcomunistă, controlată cu aceleaşi mijloace staliniste, pe care o formează PSD-ul lui Dragnea. Doar PNL este forţa politică care se bate de la egal la egal cu PSD şi are capacitatea de a învinge PSD, aşa cum am demonstrat inclusiv în alegerile locale şi cum vom demonstra în următoarele alegeri. PNL trebuie să fie un adversar ireductibil al PSD, principala forţă politică care se luptă cu PSD. Cine este împotriva PSD trebuie să fie alături de PNL, cine nu vine alături de noi în această bătălie, înseamnă că face, de fapt, un serviciu PSD şi acestui mod dezastruos de guvernare şi felului în care îşi bate joc actuala guvernare", a afirmat Orban.

 

El a spus că liberalii trebuie să fie uniţi, solidari şi coerenţi.

 

"Ce trebuie să facem în următoarea perioadă? Preşedintele României a făcut un apel la unitate, acelaşi lucru îl fac şi eu. Trebuie să fim uniţi, să fim solidari, să fim coerenţi, trebuie să ne implicăm toţi în bătălia pe care o avem de dus. Fiecare la nivelul lui. Fiecare prin forţa şi mijloacele de care dispune. Avem nevoie de o apropiere de cetăţean, de a intra în casa fiecărui român pentru a le spune adevărul, pentru a-i feri de propaganda mincinoasă şi de toate gogoşile umflate pe care le rosteşte partidul de guvernământ şi prelungirile sale mediatice", a mai afirmat Orban.

 

Liderul liberal a subliniat că PNL trebuie să se pregătească "cu maximă seriozitate" pentru anii electorali ce urmează.

 

"Trebuie să ne pregătim cu maximă seriozitate pentru cei doi ani electorali care vor urma. Vor fi doi ani extrem de grei, în care PNL are nevoie de fiecare membru să fie implicat în această grea bătălie pe care o ducem pentru România. (...) PNL are capacitatea de a guverna România pentru binele românilor. Trebuie să ne pregătim serios de guvernare. Eu nu-mi pun întrebarea dacă ajungem la guvernare, ci când ajungem la guvernare", a mai spus Orban.

 

 

SURSE: AGERPRESMediafaxHotNewsAdevărulDC NewsCotidianulziare.comZiarul de IaşiB1stiripesurse.roProTVRealitateaSecunda TVThe Epoch TimesBintelligenceZiua VecheAK-24TRACKNEWS.

Link to comment
Share on other sites

Ai stelutele Uniunii Europene acolo. Vrei cu Europa. Te dracu de afurisit. Vrea asta sa ne aduca musulmani. Mi-as dori sa fie un partid doar pentru tara, sa pledeze pentru iesirea din UE si reintragirea Romaniei.

 

”Nimic contra statului, totul pentru stat.”

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Machinegewehr 45 said:

Mi-as dori sa fie un partid doar pentru tara, sa pledeze pentru iesirea din UE

Ieşirea din UE nu ar aduce niciun beneficiu. UE nu trebuie să se destrame, trebuie schimbaţi idioţii care conduc UE şi schimbată politica neomarxistă pe care o duce în prezent.

 

15 minutes ago, Machinegewehr 45 said:

Nimic contra statului, totul pentru stat

Mai degrabă totul pentru popor, degeaba ai un stat puternic dacă oamenii nu-l suportă şi mor de foame

Link to comment
Share on other sites

On ‎8‎/‎5‎/‎2018 at 12:45 PM, Machinegewehr 45 said:

Ai stelutele Uniunii Europene acolo. Vrei cu Europa. Te dracu de afurisit. Vrea asta sa ne aduca musulmani. Mi-as dori sa fie un partid doar pentru tara, sa pledeze pentru iesirea din UE si reintragirea Romaniei.

 

”Nimic contra statului, totul pentru stat.”

Nu se va rezolva nimic in cazul in care Romania va iesi din Uniunea Europeana, pentru ca sunt cateva interese politice la mijloc, iar NATO are o prezenta majoritara intre tarile UE, asa ca Romania nu ar avea niciun interes sa se desparta de UE, doar si-ar plati cum ar veni vulnerabilitatea fata de Rusia, si cred ca numeni nu si-ar dori sa se intample treaba asta.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, AryamaNN said:

Nu se va rezolva nimic in cazul in care Romania va iesi din Uniunea Europeana, pentru ca sunt cateva interese politice la mijloc, iar NATO are o prezenta majoritara intre tarile UE, asa ca Romania nu ar avea niciun interes sa se desparta de UE, doar si-ar plati cum ar veni vulnerabilitatea fata de Rusia, si cred ca numeni nu si-ar dori sa se intample treaba asta.

Una e sa ramana in NATO pentru aparare, alta e sa iasa din UE. Ne trebuie un partid care sa nu fie sluga evreilor si sa finanteze partidele unioniste din Republica Moldova. Dupa asta se poate incepe dezvoltarea. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Machinegewehr 45 said:

Una e sa ramana in NATO pentru aparare, alta e sa iasa din UE. Ne trebuie un partid care sa nu fie sluga evreilor si sa finanteze partidele unioniste din Republica Moldova. Dupa asta se poate incepe dezvoltarea. 

Pai si asa usor-usor o ducem din nou in communism :))

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Ce treabă are comunismul cu asta?

Pai tu crezi ca Dragnea daca ar fii la putere nu ar vinde nimic in exterior, crezi ca democratia ar mai ramane la fel? Iti spun eu ca nu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AryamaNN said:

Pai tu crezi ca Dragnea daca ar fii la putere nu ar vinde nimic in exterior, crezi ca democratia ar mai ramane la fel? Iti spun eu ca nu.

Cine a zis ca democratia e buna? Dragnea jos ma, mai sunt oameni cinstiti in tara asta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Machinegewehr 45 said:

Cine a zis ca democratia e buna? Dragnea jos ma, mai sunt oameni cinstiti in tara asta.

Da, dar oamenii cinsiti si simplii din aceasta tara sunt umbriti de opulenta acestor parveniti din politica, care vor doar banii tuturor, sa saraceasca pe toata lumea doar pentru a-si satisfice nevoile personale, dar democratia din Romania este la fel de inapoiata ca si sistemul de invatamant, aici presedintele e doar o functie ca oricare alta, nu poate decide nimic, nu poate face nimic.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AryamaNN said:

Pai tu crezi ca Dragnea daca ar fii la putere

Cum adică "dacă"? Dragnea controlează tot ce înseamnă politică în România la momentul actual.

 

2 hours ago, Machinegewehr 45 said:

Cine a zis ca democratia e buna?

Democraţia e bună, doar să fie democraţie directă îmbinată cu meritocraţie. Adică drept de vot pentru toţi cei care merită, iar cu dreptul de vot automat te implici şi în legislativ, şi în executiv, asta în mod direct.

 

49 minutes ago, AryamaNN said:

presedintele e doar o functie ca oricare alta, nu poate decide nimic, nu poate face nimic

Preşedintele poate numi prim-ministrul, poate respinge legi (OK, doar o dată, dar le poate respinge). Da, ar trebui să aibă un cuvânt mult mai important de spus, dar are şi aşa un rol important, nu e ca în Germania unde e fix o formalitate.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.