Jump to content

Nu se ia punct la 20m fata de suspect


South ZecK

Recommended Posts

Nick-ul tau:Zec[K].
Server: RPG1
Descrierea bugului::Salut. De multe ori se intampla sa fim la 10-20-30-40-50-60-70-80-90-100 metri fata de suspect el sa fie omorat, sa se sinucida, sau sa dea /q si noi sa nu luam punct, si uneori se ia punct si de la 3000m . Acest bug e mai bine de vreun an si ceva, si nu prea e ok. Salut si sper ca il puteti rezolva.
Screenshot(s) Nu am. 

Link to comment
Share on other sites

Problema este prezenta pe servere, dar nu cred ca este asa de enervanta, deoarece nu se intampla des, a spus Kelton ca este o problema care se rezolva mai greu deoarece se depisteaza greu.

Link to comment
Share on other sites

On 8/14/2018 at 1:39 AM, South CouldnoT said:

Cred ca ar trebui sa pui dovezi pentru a întelege bug-ul mai bine.

Cred ca ar trebui sa ramai la pasnica ta de copii si sa nu te mai dai cu parerea la treburile baietilor mari.

On 8/21/2018 at 6:01 PM, Geoka said:

Problema este prezenta pe servere, dar nu cred ca este asa de enervanta, deoarece nu se intampla des, a spus Kelton ca este o problema care se rezolva mai greu deoarece se depisteaza greu.

NU ESTE ENERVANTA? Intr-o zi in care am acordat doar 2 ore suspectilor am patit 6 situatii de genu dintre care 3 filmate, SI TU IMI ZICI CA NU ESTE ENERVANTA? 

 

@Kelton @FnZ @Adi007 Wei manilor, va rog eu faceti cv... este deja enervant. Is situatii cand nu iei punct cand esti la 10metri de suspect,sau situatii cand ai find pe el si se sinucide si iau punct de la 3000 de metri dar politistu de langa el nu ia.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DEALERtov said:

 

@Kelton @FnZ @Adi007 Wei manilor, va rog eu faceti cv... este deja enervant. Is situatii cand nu iei punct cand esti la 10metri de suspect,sau situatii cand ai find pe el si se sinucide si iau punct de la 3000 de metri dar politistu de langa el nu ia.

Cam greu de făcut ceva pentru că sa-mp-ul nu funcționează mereu după cum îi cere scriptul. O să vadă scripterii dacă pot să-i facă ceva. Singurul fix care să dea garantat punct e să-l dăm doar celui care omoară suspectul.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kelton said:

Cam greu de făcut ceva pentru că sa-mp-ul nu funcționează mereu după cum îi cere scriptul. O să vadă scripterii dacă pot să-i facă ceva. Singurul fix care să dea garantat punct e să-l dăm doar celui care omoară suspectul.

Si dupa puteti face simplu. Cel care ia punctul, sa acorde si playerilor din jurul lui pe o raza de 50m punct.  Si sa scrie ceva in genul " ai primit punct pentru ca x l a omorat pe y ".

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rough said:

Si dupa puteti face simplu. Cel care ia punctul, sa acorde si playerilor din jurul lui pe o raza de 50m punct.  Si sa scrie ceva in genul " ai primit punct pentru ca x l a omorat pe y ".

Tocmai ceva de genul e acum și jocul dă rateu în anumite momente și nu dă punctul.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kelton said:

Tocmai ceva de genul e acum și jocul dă rateu în anumite momente și nu dă punctul.

Nu se întâmplă mereu. Mai ales dacă tu ii dai măcar 10 damage unui robbery de exemplu și este omorât de un coleg de al tău, iei punct. Mie nu mi s a întâmplat sa nu iau punct dacă dau damage, mereu când am dat am luat. E logic puțin, daca tu nu dai deloc în suspect, de ce ai lua punct? Nu ai ajutat cu nimic. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, South Iulian said:

Nu se întâmplă mereu. Mai ales dacă tu ii dai măcar 10 damage unui robbery de exemplu și este omorât de un coleg de al tău, iei punct. Mie nu mi s a întâmplat sa nu iau punct dacă dau damage, mereu când am dat am luat. E logic puțin, daca tu nu dai deloc în suspect, de ce ai lua punct? Nu ai ajutat cu nimic. 

Este logic dar exista situați in care ii dai dmg si il lasi cu 10Hp iar un coleg  Il omoară dar tu nu iei punct. :-)

Link to comment
Share on other sites

   Asta e doar in cazul in care playerul este omorat, la arrest n-are ce sa se schimbe:
   -- Cand un suspect este omorat, vor primii punct toti politistii care au tras in el, si textul: Suspectul X a fost omorat de catre X sa scrie asa(Daca sunt mai multi) Suspectul X a fost omorat de X,Y,Z sau ceva de genul.
   -- Daca un politist i-a luat 50 hp unui suspect, si moare, in urmatorul minut daca suspectul este omorat, o sa primeasca si politistul aflat la 3000m de acesta, dar care in ultimele 60 de secunde a tras in el.
   -- La acest sistem se pot adauga mai multe, dar nu-mi vin acum ideei.
 

Merge?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, South Iulian said:

Nu se întâmplă mereu. Mai ales dacă tu ii dai măcar 10 damage unui robbery de exemplu și este omorât de un coleg de al tău, iei punct. Mie nu mi s a întâmplat sa nu iau punct dacă dau damage, mereu când am dat am luat. E logic puțin, daca tu nu dai deloc în suspect, de ce ai lua punct? Nu ai ajutat cu nimic. 

Nu zau? Si asta ce este? Sau am trucat video? Ma pricep eu in After Effects dar nu-mi pierd timpu cu magarii

2 hours ago, AT NicFTW said:

   -- Daca un politist i-a luat 50 hp unui suspect, si moare, in urmatorul minut daca suspectul este omorat, o sa primeasca si politistul aflat la 3000m de acesta, dar care in ultimele 60 de secunde a

Ar fi bine 40hp gen cat un glont de deagle.

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2018 at 9:31 AM, South Iulian said:

Nu se întâmplă mereu. Mai ales dacă tu ii dai măcar 10 damage unui robbery de exemplu și este omorât de un coleg de al tău, iei punct. Mie nu mi s a întâmplat sa nu iau punct dacă dau damage, mereu când am dat am luat. E logic puțin, daca tu nu dai deloc în suspect, de ce ai lua punct? Nu ai ajutat cu nimic. 

Ti se pare ok sa fugaresti un no-drept jumate de ora si dupa sa fie omorat de altcineva la 10m de tine fara ca tu sa iei punct?

Link to comment
Share on other sites

Decat sa caut sa identific un bug (acul in carul cu fan la acest caz), pot sa rescriu complet partea aia de kill la suspecti, dar mai intai mai reveniti voi cu dovezi va rog, nu doar "e bug, rezolvati". Aratati-mi cazuri cand merge de la distante mari si cazuri cand il omori langa tine si totusi nu iei punct. Cand aveti video-uri de genul, lasati topic aici.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.