Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Eroare - Gamemode


qwallx
 Share

Recommended Posts

Nickname pe forum:Zacky

Problema/nelămurirea întămpinată:Primesc erori si nu stiu cum sa le rezolv.Am cautat pe net dar nimic

De când  a apărut această problemă:Dupa ce am introdus sistemul de helper pe gamemode

Dovezi, poze, video:

Aici aveti linia de cod de la care se primesc erorile:

public OnPlayerConnect(playerid) {
	IsPlayerInN(playerid) = 0;
C:\Users\Alex\Desktop\#delazero\gamemodes\ro-rpg.pwn(108) : error 012: invalid function call, not a valid address
C:\Users\Alex\Desktop\#delazero\gamemodes\ro-rpg.pwn(108) : warning 215: expression has no effect
C:\Users\Alex\Desktop\#delazero\gamemodes\ro-rpg.pwn(108) : error 001: expected token: ";", but found ")"
C:\Users\Alex\Desktop\#delazero\gamemodes\ro-rpg.pwn(108) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Users\Alex\Desktop\#delazero\gamemodes\ro-rpg.pwn(108) : fatal error 107: too many error messages on one line

Alte precizări:Sper sa ma puteti ajuta!

Link to comment
Share on other sites

Prima eroare spune ca ai apelat o functie invalida.

a 2-a linie spune ca expresia respectiva nu are efect asupra codului tau.

a 3-a eroare spune ca astepta un ; la sfarsitul codului dar a primit ) in loc de ;

a 4-a eroare pune ca expresia folosita de tine in cod este invalida

a 5-a linie nu stiu ce spune clar atata timp cat nu am tot la vedere, dar ma gandesc ca iti spune ca ai dat prea multe returnerror pentru doar 1 linie.

ma gandesc ca ai vrut sa faci mai multe conditii pentru o comanda/sistem cu mai multe returnerror in functie de conditii.

 

Reciteste codul, corecteaza-l si o sa mearga. Succes!

Link to comment
Share on other sites

Discord: GhOsT_x#7082

Dar nu am cum sa te ajut eu pe discord pentru aprox. 1 luna, sunt in concediu.

 

Incearca sa recitesti tutorialul acela din topic, citeste cu atentie tot, ai grija la tot si eu zic ca nu are ce sa nu mearga, mie mi-a mers acum 2 ani cand am incercat.

 

las acest topic deschis poate e un programator disponibil pe discord/skype si te poate ajuta in locul meu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.