Jump to content

Dragnea: "S-a încercat asasinarea mea"


BIS aka OldNab
 Share

Recommended Posts

dragnea 180604_psd_cex_09_INQUAM_Photos_OctaV_Ganea

 

 

 

 

Liviu Dragnea a declarat marţi seară că s-a încercat asasinarea lui anul trecut, în aprilie. 

 

"S-a încercat asasinarea mea. Am avut o tentativă anul trecut. În aprilie. Au venit patru străini, au fost cazaţi la Athenee Palace, din ce mi s-a spus. Au stat trei săptămâni aici.

 

Am scăpat. Au ajuns în preajma mea.

 

Asta nu înseamnă că mi-am luat pază sau că o să-mi iau. Suntem într-un stat parţial mafiot. Statul paralel este o mafie", a declarat Liviu Dragnea, la Antena 3.

Întrebat dacă s-a cercetat această tentativă, Dragnea a răspuns afirmativ.

 

Totodată, întrebat dacă a aflat cine i-a plătit pe cei patru străini, liderul PSD a răspuns: "Da, dar nu pot spune asta, un om foarte celebru în lume”.

 

Apoi, întrebat dacă se gândește la cineva din străinătate, adică la Soros, Dragnea a spus: „Nu mă gândesc la Soros, el se gândeşte la mine. Dar nu ştiu dacă aici era treaba asta”.

 

 

SURSE: Digi24Antena 3PS NewsCotidianulPutereaAntena 1NotaBNDC NewsLibertateaHotNewsRealitateaMagna News.

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat  pe canalul ala de linge-n gaurica psd,  ce sa vezi  totul e din vina lui Iohanis =)) Este trist sa vezi cat de penibil poate sa fie acest om si cata propaganda si minciuna poate sa bage.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.