Jump to content

[B-zone battle] axeLLGFX vs splashy


kiev666
 Share

Recommended Posts

v1: Nu-mi place că totul e blurat pe lângă text, redimensionarea e ok, cât și textul.

v2: Observ că te-ai grăbit fiindcă nu ai pus borderul calumea, textul îmi place, dar cred că arăta și bine fără liniile alea (sau cum s-ar numi ele) de lângă text. Și mi se pare că sharpenul e prea mare.

Votez V2, cu toate că amândouă sunt lucrări reușite.

Edited by Steluta
Link to comment
Share on other sites

v1 - Ai uitat cumva sa scazi opacitatea la blur sau care este chestia? :D In fine, blur-ul ala a stricat totul, la fel si textul.

v2 - Destul de frumos insa mi se pare ca e prea sharpen, textul bine lucrat si pozitionat, singura problema este ca ai dat fail cu border-ul.

// v2

Link to comment
Share on other sites

Prima lucrare imi provoaca greata, incapacitatea lui de a intelege care e ideea de baza in editarea unei imagini accentueaza aceasta stare. Puteai sa pui textul pe un fundal negru si iesea exact acelasi lucru, fara sa te mai chinui cu poza aia furata de pe tumblr din care oricum nu mai intelegem nimic.

A doua lucrare e la fel de scarboasa ca prima, dar macar mai inteleg ceva din casa aia daca ma uit prin G-ul ala.

 

votez 2, evident

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.