Jump to content
Moartea

News Reporters - Sugestii / Suggestions

Recommended Posts

Nick : soLeiL

Rank : 2

De cat timp esti in news reporters : cateva zile

Propunerea ta : Propun sa se faca un topic cu News Reporterul saptamanii,primesc multe sms-uri "Esti foarte activ pe forum te voi scrie sa devii reporterul saptamanii" ( nu vreau sa ma laud ). Sa facem un fel de "vot" si dedesupt Post reply cu cine ati votat.

Castigatorul sa primeasca un premiu pana in 500k.

Alte precizari : -

Edited by RasHidX

Nick : soLeiL

Rank : 2

De cat timp esti in news reporters : cateva zile

Propunerea ta : Propun sa se faca un topic cu News Reporterul saptamanii,primesc multe sms-uri "Esti foarte activ pe forum te voi scrie sa devii reporterul saptamanii" ( nu vreau sa ma laud ). Sa facem un fel de "vot" si dedesupt Post reply cu cine ati votat.

Castigatorul sa primeasca un premiu pana in 500k.

Este deja concursul "Reporterul saptamanii".

Nick : Ciccio

Rank : 1

De cat timp esti in news reporters : De acum cateva ore .

Propunerea ta : Propun sa se faca un topic in care sa fie prezentate salariile / skinurile pe rank .

Alte precizari : Ce zici ?

De cat timp esti in news reporters : De acum cateva ore .

Propunerea ta : Propun sa se faca un topic in care sa fie prezentate salariile / skinurile pe rank .

Alte precizari : Ce zici ?

Acest topic deja exista aici .

De cat timp esti in news reporters : De aproape o zi .

Propunerea ta : Sa se faca un topic ( " News Reporter : Shock News " ) in care vor fi prezentate niste zvonuri / stiri s.a.m.d ! ex :" Soc : News Reporter'ul Ciccio a facut preinfarct la volan si a cazut cu masina de pe un munte ,iata declaratia acestuia " .-In topicul respectiv trebuie sa fie prezentata stirea ( obligatoriu ), declaratia paratului ( optional) si o poza care sa redea intamplarea ( obligatoriu )

Alte precizari :

Edited by Ciccio

De cat timp esti in news reporters : De aproape o zi .

Propunerea ta : Sa se faca un topic ( " News Reporter : Shock News " ) in care vor fi prezentate niste zvonuri / stiri s.a.m.d ! ex :" Soc : News Reporter'ul Ciccio a facut preinfarct la volan si a cazut cu masina de pe un munte ,iata declaratia acestuia " .-In topicul respectiv trebuie sa fie prezentata stirea ( obligatoriu ), declaratia paratului ( optional) si o poza care sa redea intamplarea ( obligatoriu )

Alte precizari :

Respins, nu este nevoie de un topic pentru asa ceva, stirile importante se anunta in joc.

Nick : CrystyaN

Rank :3

De cat timp esti in news reporters :3 saptamani aproape

Propunerea ta : Sa se bage o regula, sa nu ma lu-am live la player cu level mai mic ca 5, deoarece multi isi bat joc de live...

Alte precizi: Nu am

Edited by Minchea

Nick : Louie

De cat timp esti in news reporters : 2 zile

Propunerea ta : Propun sa se adauge in micul nostru HQ, comanda /heal

Alte precizari : multumesc

Nick : Noss

Rank : 2 (Local Reporter)

De cat timp esti in news reporters : Aproximativ 3 saptamani

Propunerea ta : Propun sa introducem abonamentele la ziarele zilnice , iar in fiecare zi sa facem cate un ziar cu stiri din ambele orase , ( LosSantos - LasVenturas ). Consider ca aceasta ideea v-a fi una profitabila si pentru factiune , deoarece v-a aduce noi venituri. Si sunt sigur ca oamenii isi vor cumpara abonamente la ziarele zilnice, deoarece sunt multi care cumpara ziarul cand iese pe piata. Si ar fi frumos ca in fiecare zi un Paper-Boy al factiunii sa duca ziarele la persoanele abonate.

Alte precizari : Multumesc Staff-ului ! Sper Sa Fie Aprobata Propunerea !

Nick : CrystyaN

Rank :3

De cat timp esti in news reporters :3 saptamani aproape

Propunerea ta : Sa se bage o regula, sa nu ma lu-am live la player cu level mai mic ca 5, deoarece multi isi bat joc de live...

Alte precizi: Nu am

Discutam la sedinta.

Nick : Louie

De cat timp esti in news reporters : 2 zile

Propunerea ta : Propun sa se adauge in micul nostru HQ, comanda /heal

Alte precizari : multumesc

A fost propusa, a ramas la aprecierea adminilor.

Nick : Noss

Rank : 2 (Local Reporter)

De cat timp esti in news reporters : Aproximativ 3 saptamani

Propunerea ta : Propun sa introducem abonamentele la ziarele zilnice , iar in fiecare zi sa facem cate un ziar cu stiri din ambele orase , ( LosSantos - LasVenturas ). Consider ca aceasta ideea v-a fi una profitabila si pentru factiune , deoarece v-a aduce noi venituri. Si sunt sigur ca oamenii isi vor cumpara abonamente la ziarele zilnice, deoarece sunt multi care cumpara ziarul cand iese pe piata. Si ar fi frumos ca in fiecare zi un Paper-Boy al factiunii sa duca ziarele la persoanele abonate.

Alte precizari : Multumesc Staff-ului ! Sper Sa Fie Aprobata Propunerea !

Ideea este buna, insa ocupa prea mult timp, discutam la sedinta.

Nick :CrazZyBoy

Rank :1

De cat timp esti in news reporters :1saptamana si 3zile

Propunerea ta :As vrea sa se faca un topic cu "Modele de ziare" pentru a putea lucra si noi care suntem la inceput si vrem sa invatam cum se face un ziar si ce trebuie sa contina.

Alte precizari :Astept un raspuns.

Nick :CrazZyBoy

De cat timp esti in news reporters :1saptamana si 3zile

Propunerea ta :As vrea sa se faca un topic cu "Modele de ziare" pentru a putea lucra si noi care suntem la inceput si vrem sa invatam cum se face un ziar si ce trebuie sa contina.

Alte precizari :Astept un raspuns.

Ma voi gandi la propunerea ta , insa cel mai sigur vom face topic-ul dupa ce voi primi moderator .

Nick : Oxigen

Rank : 3

De cat timp esti in news reporters : 2 saptamani

Propunerea ta : sa se puna topicul Discutii intr noi la Pinned

Nick : Oxigen

Rank : 3

De cat timp esti in news reporters : 2 saptamani

Propunerea ta : sa se puna topicul Discutii intr noi la Pinned

Dupa ce primesc moderator !

Nick : aLLx

De cat timp esti in news reporters : 1 zi

Propunerea ta : Am mai multe propuneri.

1) Fără Caps-Lock pe /f . Să fii sancţionat cu un Advertisment.

2) Când scrii gresit undeva ( /news , /f , /live ) şi nu te corectezi să fii sancţionat cu un ,, Mini-Advertisment ,, . La 3 ,,Mini-Advertismente,, să primesti un Advertiment.La 3 Advertismente un FW.

3) Să fie 2 oameni care sunt activi si să se ocupe de fuelu' masinilor. Adică să aibe grijă să dea refill . Chiar dacă in Regulament scrie să bagi refill inainte să o respawnezi unii nu fac asta . Ar putea ajuta foarte mult.

4) Să nu avem voie să dăm Rob ziua . Adică intervalul de ore 10-20.

5) Propun topicu' ,,Reporteru' Săptămânii,, . Câştigătoru' să fie răsplătit pe măsură. ( Rank up + Banii ; Bani ; Rank up ).

6) La eventuri să avem voie doar cu acordu' celor cu rank mai mare online . ( Eventual 3+ )

Alte precizari : O să mă mai gândesc si o să mai revin cu edit sau un nou post.

Edited by aLLx

1. Este buna ;

2. Putin cam exagerata , insa daca vad greseli gramaticale oriunde , se vor aplica sanctiuni ;

3. Vom decide la sedinta ;

4. Ma voi gandi la ea cand voi umbla la regulament ;

5. Exista deja un astfel de concurs , check Concursuri intre membrii NR ;

6. Este buna , insa nu avem membrii cu rank mai mare de 1 ( mici exceptii ) .

De cat timp esti in news reporters : 3 zile

1) Să se adauge topicu' ,, Membrii şi sancţiuni ,, unde va posta doar lideru' / sub-lideru' . Dupa urmatoru' model .

Nick:

Rank:

Numele celui sancţionat:

Motiv:

Dovezi:

Alte precizări: ( Nu este nevoie de acest model , am dat doar o idee ).

2) Cui i se ia carnetu' sa primeasca o amendă de 25.000$

3) După ce ne vom ,,organiza,, să fim împărţiţi in 2 echipe . Una in LS si una in LV . O să fim mult mai organizaţi in anunţuri.

4) Cine este prins pe van AFK să fie sancţionat.

5) Să fie numiţi 3-4 oameni responsabili cu ziarele.

6) Să ne parcam toţi maşinile personale una lângă alta , ca să arate mai frumos Hq-ul.

7) Să se adauge iar ,, Pachetele ,, .

8) Să se scoată chestia cu ,, 5 zile sa facem o propunere ,, .

9) Să se adauge topicu' ,, Testu' de intrare ,, sau ceva gen . Unde cei care dau teste rank 4 + eventual sa posteze .

Nick:

Rank:

Am dat test cu :

Rezultat:

Alte precizări? :

10) Să avem voie doar cu SdPistol ( Nu Deagle ) . Deagle cauzează mai multe probleme .

11) Fără cocalarisme pe /f ,, Să cântăm manele sau altelte ,,.

12) Fără afaceri pe /f.

13) Să stabilim joburi pe rank-uri.

14) Cine face spam pe /f ( 2 randuri + ) să fie sancţionat.

15) Cine face 2-3 greşeli intenţionat in /news sa primească un ADV.

16) Să se mărească salariile. Te pot ajuta eu cu banii daca ai nevoie.

17) Să se actualizeze lista de membrii .

18) Să facem la live , la cereri , suma să se stabileasca : Level x 15.000$

19) Ziarele făcute să fie şterse la un interval de zile . 3-4 zile.

20) Cine este prins la jail ziua (4.000+ sec). 10:00 - 20:00 să plătească o amendă.

21) Sunt de acord să acord nişte prime in banii cui spui tu pentru activitate / limbaj / comportament . Doar 2 oameni pot caştiga asta . Tu ii hotărăşti la şedinţă şi imi spui pe /w şi eu hotărăsc cât primesc.

Edited by aLLx

1. Se va face o adaptare a unui topic deja existent .
  2. Nu prea este necesar , ca sa dai anunturi poti sta si cu G in van .
  3. Nu cred ca este necesar .
  4. Exista deja o astfel de regula .
  5. Vom discuta la sedinta .
  6. Discutabil , doar ca multi membrii nu au masini personale , vom discuta la sedinta si asta .
  7. Topicul a fost deshics .
  8. Se va scoate .
  9. Nu cred ca este necesar , eu postez dupa ce accept si " Rezultat " , unde editez daca a trecut sau nu .
  10. A fost adaugata .
  11. Regula exista deja .
  12. A fost adaugata .
  13. Vom discuta la sedinta .
  14. Va fi sanctionat cu FW .
  15. Va fi sanctionat cu FW la doua greseli consecutive in /news sau /live .
  16. Discutabil , nu cred ca voi marii salariile insa voi acorda la fiecare sedinta o prima celui mai bun reporter si reporterului care a facut cel mai bun ziar .
  17. Ma voi ocupa mai tarziu .
  18. Si cu factiunile cum ramane ? Eu zic ca preturile sunt bune asa cum sunt , insa vom mai discuta la sedinta .
  19. Se va adauga si aceasta regula .
  20. Se va introduce si aceasta regula , cine intra in jail mai mult de 4.000 secunde va plati o amenda de 100.000$ !
  21. Voi acorda eu din banii mei aceste prime .

De cat timp esti in news reporters : 3 zile

1) Schimbarea ,,Modelului de cerere la live ,, . Propun să se adauge si o poza cu stats + time.

2) Cine i-a live să fie răsplatit cu o sumă de bani .

3) Să se impuna un Rank STRICT la Heli . 3+ de preferat.

4) Cei cu skill 5 care sunt online să ii ,, pună ,, pe cei online sa dea /news la fix. ( Să îi aranjeze , cum , cine şi fără să se certe )

5) Să putem da 4 news'uri gratuite nu 3.

6) Să schimbăm acolo la început ,, Servicii Platite ,, să vorbim cu un Designer să ne facă si nouă altceva mai nou.

7) Să se interzica spam'ul la discutii .

8) Să avem 2 detectivi particulari.

9) Să facem poze în schimbu' banilor.

10) Emisiuni sau concursuri în fiecare Sâmbată sau o anumita zi (Lotto, Trivia, tombola, etc.)

11) Să ne strângem candva şi să facem poze şi să ne cunoaştem mai bine.

12) Propun topicu' ,, Donaţii ,, .Dacă sunt mulţumiţi de serviciile noastre să facă o donaţie.

13) Să mai scădem din preţuri la ,,Servicii Platite,, . ( Economia a scăzut ).

14) Să vorbeşti cu RazR să ne facă şi noua un /fdeposit .

15) Să schimbăm compunerea de la ,,Aplicaţii,, . Văd ca unii nu înţeleg şi postează modelu'.

16) Să facem o nouă emisiune ,, Întâlniri de lideri ,, . Acolo v-a fi intr-o zi . 2 lideri v-or dezvăluii ,,secrete,,

17) Să adaugăm emisiunea ,,Vremea,,.

18) Să adaugi topicu' ,, Şedinţe ,, la PINNED. Să vedem mai repede când este şedinţă.

19) Ce-i care sunt pe lista neagră să aibă interdicţie in News Reporter.

20) Să stabliesti şedinţa Fix . Exemplu : Vineri , 20:30 . MEREU . Nu din săptămână in săptămână să-l schimbi. Ne facem si noi un program.

21) Să fie doar 2 ziare : 1 . Bancuri , 2 . News'uri : Ce factiune recruteaza etc . etc .

22) Să se adauge heal la hq. ( Să vorbeşti cu RazR )

23) Să vorbeşti cu RazR să ne mai adauge 2-3 van'uri.

24) Emisiunea ,,Vrei sa fii miliardar?,, . Întrebări de cultură generală . Premiu : 100.000$

25) Să se redenumească topicu' ,,Membrii,, în ,,Membrii şi sancţiuni,,

26) Să se adauge o categorie la regulament / informaţii cu limbaju' pe /f . Acolo să se introducă regulile : Fără caps , fără înjurii etc.

27) După ce se vor alege joburile , Mechanicii să fie responsabili cu , căutarea van'urilor abandonate ( Unii mai fac asta ) +refill+ Aranjarea lor la HQ

28) Să se adauge topicu' ,,Cerere job,, . După ce toţi vom primi joburi sa avem dreptu' să postăm acolo după un model :

Nick:

Rank:

Ce job vreau:

Pentru cat timp :

Motiv :

29) Să avem voie cu jobu' Trucker doar la cerere.

Edited by aLLx

Nick : LoLz152

Rank : 1(Intern)

De cat timp esti in NR : De 3 zile.

Propunerea ta : 1) Propun ca la ora XX:05 (cand se sfarsesc anunturile gratuite) cel care da Start si Stop sa isi intrebe colegii daca au terminat sau macar sa ii atentioneze.Astfel nu vor mai aparea(probabil)

situatii cum ar fi: NR X: Spun stop anunturilor gratuite!

NR Y: Z vinde ceva![/sms ****]

2) Propun sa apara un concurs numit "Poate nu stiai" in care news reporterii sa dea news cu informatii interesante in timpul zilei (fiecare poate da doar un /news pe ora de acest fel,avand un interval de 3 minute fata de cel succesor),iar seara un rank mai mare sa i-a live unui player la intamplare.Daca raspunde corect primeste 1000$,iar daca greseste el da 1000. Din 5 in 5 intrebari,Reporterul il intreaba daca continua,de asemenea creste miza cu 1000$.

Inca ceva: intrebarile date acelui jucator sa fie din news-urile din timpul zilei.Iar pentru ca reporterul de rank mai mare sa stie ce sa il intrebe,colegii sai pot scrie pe /f intrebarile.

Nota:2 nu este prea RP dar...ar putea fi destul de interesant.

Alte precizari :Multumesc anticipat!

@aLLx

1. Nu cred ca este necesar , nu au de ce sa minta in legatura cu level-ul , factiune etc. .
  2. Cel care ia live incaseaza o suma din bani de la persoana care cere live , nu cred ca ar fi necesar sa mai primeasca si alti bani .
  3. Heli este pentru o urgenta , poate fi luat doar cu acordul liderului/subliderului , dar voi adauga ca au voie doar membrii rank 4+ sa-l ia fara sa ceara voie .
  4. Exista deja o regula in acest gen , cei care trebuie sa dea news sunt alesi de cei cu rank mai mare in functie de skill , insa daca va fi nevoie voi modifca putin , insa acum nu este cazul .
  5. Se va face .
  6. Un nou logo ? Nu prea am inteles aceasta ideie ...
  7. SPAM-ul este interzis peste tot .
  8. Pentru ? Nu prea le vad rostul .
  9. Poate mai tarziu se va adauga si un astfel de serviciu , insa acum nu .
  10. Vor fi foarte curand .
  11. Vom face acest lucru .
  12. Se va face curand .
  13. Voi lua in calcul acest lucru .
  14. Nu este necesar .
  15. Scrie clar la inceput , ca trebuie sa faca o compunere , daca nu citesc si se grabesc sa posteze nu este vina noastra .
  16. Ma voi gandi cum sa o organizez , insa nu acum .
  17. Nu este necesar sa facem live despre vreme , un news este suficient .
  18. Se va face .
  19. Au , au doar cei cu 2 avertismente .
  20. S-ar putea sa nu fiu in fiecare vineri liber la 20:30 , o pun si eu cum am timp ...
  21. Exista deja aceste ziare .
  22. Cand se vor deschide propunerile .
  23. Cand se vor deschide propunerile , dar eu zic ca sunt suficiente , insa daca voi mergeti cate 1 cu 1 van niciodata nu o sa fie suficiente .
  24. Ma voi gandi si la asta .
  25. Voi face si asta .
  26. Aceste chestii sunt deja in regulament .
  27. Ii vom alege la sedinta de astazi .
  28. Aveti dreptul la orice job LEGAL , doar ca este de preferat sa aveti Paper Boy ca sa puteti livra ziare .
  29. Nu este un job ilegal , aveti voie si fara cerere .

@LoLz152

1. Voi adauga aceasta regula !
  2. Sincer , nu prea cred ca vom face asa ceva .

Nick : Takeko

De cat timp esti in NR : O zi.

Propunerea ta : As dori ca cei care ne ataca, ne omoara, ne insulta sa fie pedepsiti mai aspru. (( Purtam aseara o discutie cu UNK si l-am intrebat cum ne protejeaza Corleone? el nu a stiu concret ce sa imi raspunda.)) Astfel, propun ca cei care ne "ingreuneaza" munca sa fie trecuti atat pe blacklistul News Reporter cat si pe cel al Familiei Corleone (daca sunt si ei de acord).

Alte precizari : Au fost propuse atatea schimbari de catre allx incat nu stiu daca aceasta a fost sau nu propusa.

Edited by SirKappa

Voi discuta cu Razvan14 despre acest lucru .

Edited by Unknown X

Nick :Roby_killer

De cat timp esti in NR :30 min :))

Propunerea ta :Propun sa facem un Topic cu numele Paparazi unde sa facem poze daca vedem un lider sau ceva facand ceva anormal. Adica roby face pipi pe strada!si punem poza.

Alte precizari : Multumesc.

Ciudata ideie ,dar exista deja topicul " News Reporter - Poze " .