Jump to content

Black Week începe curând. Detalii aici

60% reducere pentru pachetele de 4e si 1e - 300 utilizari - COD: BFRPG60
50% reducere pentru pachetele de 100e - 20 utilizari - COD: BFRPG50
40% reducere pentru pachetele de 50e - 40 utilizari - COD: BFRPG40
30% reducere pentru pachetele de 40e si 30e - 60 utilizari - COD: BFRPG30
25% reducere pentru pachetele de 20e, 15e si 10e - 100 utilizari - COD: BFRPG25
50% reducere la toate produsele pentru forum - 60 utilizari - COD: BFFORUM50

Recrutăm designeri audio și video. Aplicați aici

Moartea

News Reporters - Sugestii / Suggestions

Recommended Posts

Posted (edited)
1 hour ago, MadaraUchiha20 said:

- Nume: []El_Profesor[]

- Propunere: Stirilele zilei

-Detalii: M-am gândit să se mai adauge un fel de activitate pentru News Reporters, de exemplu sa faca poze cu un aparat de fotografiat cand un player face accident sau ceva de genul si la o ora anumită sa prezinte un membru știrile de azi. De ex:

-Astăzi la ora XX:XX player-ul X a cumpărat vehiculul de tip X

-Astazi X a fost prins de poliție cu drept/fara drept de predare pe motivul X. 

Ar fi frumos sa fie ceva de genul, ca in realitate, mai ales că în NR e cam plictisitor doar cu  anunturi si live-uri, am fost si eu in NR.

- Alte precizări: Raportul sa fie si pe baza punctelor acestora si in fiecare saptamana fiecare membru sa faca minim 10 poze sau mai multe/mai puține cu ce a surprins el si sa le posteaza într-un topic aparte sau sa trimita in PM. Membrul care va prezenta stirilele va fi ales e rank 5+ sau ceva de genul.

Sper sa va gânditi la propunerea mea. Baftă!

Sugestiile se fac doar din partea membrilor care fac parte din News Reporters + a mai fost ceva de genul si necesita timp, devotament si seriozitate. Sper ca am fost destul de clara in legatura cu respingerea propunerii.

Edited by Ailime

- Nume:FuNNkyZ

- Propunere:Record nou!

- Detalii: Pentru cele mai multe faiiluri la creerea unui ziar

- Alte precizări: (17 failluri me)

3 hours ago, FuNNkyZ said:

- Nume:FuNNkyZ

- Propunere:Record nou!

- Detalii: Pentru cele mai multe faiiluri la creerea unui ziar

- Alte precizări: (17 failluri me)

Sugestie respinsa. Nu prea ai cum sa tii evidenta acestui fapt. 

- Nume: Blur.PROTV

- Propunere: Un nou record

- Detalii: Cele mai multe RP-uri create intr-o zi sau saptamana.

- Alte precizări: -

2 hours ago, Blur said:

- Detalii: Cele mai multe RP-uri create intr-o zi sau saptamana.

Sugestie acceptata. Imi place ideea, ma voi gandi la un nume de record si il voi adauga.

- Detalii: Cele mai multe RP-uri create intr-o zi sau o saptamana.

- Alte precizări: Nume de record: The RolePlayer, The Announcer, The Broadcaster, The Newscaster, alte idei mai bune n-am.

59 minutes ago, Blur said:

- Detalii: Cele mai multe RP-uri create intr-o zi sau o saptamana.

- Alte precizări: Nume de record: The RolePlayer, The Announcer, The Broadcaster, The Newscaster, alte idei mai bune n-am.

Tin cont. Multumesc, o sa adaug in curand recordul.

Posted (edited)

- Nume: Flacko

- Propunere: Adaugarea unui clasament la evidenta raportului.

- Detalii: Propun ca si cei care fac al 2-lea sau al 3-lea cel mai mare raport intr-o saptamana sa fie premiati cu ceva.

- Alte precizări: O idee ar fi ca cei de locurile 2 si 3 sa fie premiati doar daca diferenta dintre ei si cel de pe primul loc sa nu fie una foarte mare (maxim 50-100 de  puncte de exemplu). De asemenea, sa fie si un numar minim de puncte pentru a fi premiati, cum este la amuleta.

Edited by Flacko S4F

@Flacko S4F, voi discuta cu Anne si baoke pe aceasta tema, iar daca sugestia va fi aprobata va vom anunta.

- Nume: .AkU

- Propunere: Adăugarea unei noi sancțiuni

- Detalii: Dacă un reporter greșește un nume sau un ID în sesiunea de anunțuri gratuite, sancțiunea este amendă (prima abatere, $20.000 - $25.000, asta hotărâți voi), după care un avertisment verbal

- Alte precizări: Notrhing. Dacă mai am alte sugestii, revin.

Edited by matei0807

21 hours ago, matei0807 said:

- Nume: .AkU

- Propunere: Adăugarea unei noi sancțiuni

- Detalii: Dacă un reporter greșește un nume sau un ID în sesiunea de anunțuri gratuite, sancțiunea este amendă (prima abatere, $20.000 - $25.000, asta hotărâți voi), după care un avertisment verbal

- Alte precizări: Notrhing. Dacă mai am alte sugestii, revin.

Ma voi gandi si voi discuta cu adminii pe aceasta tema.

- Nume:.aku

- Propunere:Modificare regulă live

- detalii: să putem susține un interviu mai mult de o oră. Este foarte puțin timp, unii jucători răspund foarte greu. Aș zice, 2 ore si 30 de minute

- Alte precizări: bafta

1 hour ago, A K U said:

- Nume:.aku

- Propunere:Modificare regulă live

- detalii: să putem susține un interviu mai mult de o oră. Este foarte puțin timp, unii jucători răspund foarte greu. Aș zice, 2 ore si 30 de minute

- Alte precizări: bafta

Sugestie respinsa. Este prea mult 2 ore, nimeni nu ar sta atat la un live + inainte sa modific eu, erau 45 de minute si nimeni nu s-a plans. Inteleg ca unii au un stil intarziat de a raspunde, dar e suficient o ora. Momentan aceasta este parerea mea. Incearca sa te incadrezi in limita de timp.

- Nume: Mikkel
- Propunere: Adaugarea mai multor participanti la "Ghiceste melodia"
- Detalii: Este plictisitor cu un singur jucator, distractia incepe-n minim 3-4.
- Alte precizări:

Edited by Mikkel
Fara melodie nu punem

@Mikkel, sugestie acceptata. Voi modifica in saptamana ce urmeaza.

- Nume: Cartofar

- Propunere: Sa schimbam putin dinamica news-urilor, sa nu se mai dea doar ai ai ag. Am inteles ca jucatorii nu pot fi oblicati sa dea anunturi RP dar pot fi incurajati. In trecut noi am incercat un sistem de grupuri in factiune. Un grup se ocupa cu ziare si are un anumit target saptamanal, daca targetul este atins exista niste beneficii. Un alt grup se ocupa cu pachetele de anunturi. Un altul cu anunturile RP. Toate grupurile se ocupa si de AG. Din cate imi aduc aminte la noi atunci exista un raport minim ce trebuia facut gen 25 AG 20 Rp si respectiv ziare la rank 2 si 3. Daca oricare din grupuri isi termina indatoririle nu mai erau obligati sa faca raportul minim intrucat se echivala. Fiecare grup avea un lider de echipa care se ocupa si raspundea intr-un fel sau altul de membrii sai, daca toti lucrau mai putin unu, lua masuri sa fie exclus din acel grup. Fiecare membru al factiunii putea alege daca vrea sau nu sa faca parte din vre-un grup, daca nu voia avea raportul minim de facut si atat. Orice jucator cu toate ca era dintr-un anumit grup avea permisiuena sa se ocupe cu orice, adica daca era in grupul de ziare putea sa dea RP n all dar nu se punea la activitatea grupului in sine si nici la grupul de RP. Liderul de echipa era obligat sa explice si sa verifice ca tot ce fac membrii lui sa fie corect si la nevoie sa tina si niste mici traininguri daca jucatorii nu se descurcau cu indatoririle sau sa ceara excluderea unui jucator din grup.

- Detalii: Asemanator cum aveau departamentele de politie daca tin bine minte. Rutiera si alte chestii.

- Alte precizări: Putem sa mai discuta e doar o idee. 

@Cartofar, asta a fost acum mult timp, cand rapoartele de activitate erau verificate de catre lider (toate dovezile treceau prin pana sa). Sistemul s-a schimbat cu trecerea anilor, asa si jucatorii. Poate, daca gandesc ideea venita de tine in stilul meu, voi gasi o cale de mijloc, fara a se simti membrii ingreunati sau obligati. Ma voi sfatui cu @uSp si @low A n n e.

- Nume: [uV]Alucard

- Propunere: Adaugare recorduri noi

- Detalii:

1. Cele mai multe anunturi date la un AG.

2. Participarea la cele mai multe AG-uri intr-o zi/saptamana.

3. Cele mai multe pachete de anunturi realizate intr-o saptamana.

Edited by uV Alucard

23 hours ago, uV Alucard said:

- Nume: [uV]Alucard

- Propunere: Adaugare recorduri noi

- Detalii:

1. Cele mai multe anunturi date la un AG.

2. Participarea la cele mai multe AG-uri intr-o zi/saptamana.

3. Cele mai multe pachete de anunturi realizate intr-o saptamana.

Propunerea 1 - respinsa

Este prea complicat sa tii evidenta la toate anunturile dintr-o sesiune de anunturi gratuite.

Propunerea 2 - acceptata

Propunerea 3 - respinsa

Un singur pachet de anunturi este dat intr-o saptamana.

- Nume: .aku

- Propunere: Adăugarea unei secțiuni (în regulament) SPECIALE ce are legătură cu organizarea târgurilor facțiunilor (detaliez în PM sau pe discord).

+ adăugarea temelor pentru anunțurile roleplay direct în topicul cu evidența lor

- Detalii: Easy, diferite reguli privint anunțurile ce pot fi publicate, interviurile spontane și asa mai departe, repet mă pot ocupa în întregime de secțiune

- Alte precizări: Baftă! Sper să fie un răspuns pozitiv.

Edited by A K U

1 minute ago, A K U said:

- Nume: .aku

- Propunere: Adăugarea unei secțiuni (în regulament) SPECIALE ce are legătură cu organizarea târgurilor facțiunilor (detaliez în PM sau pe discord).

- Detalii: Easy, diferite reguli privint anunțurile ce pot fi publicate, interviurile spontane și asa mai departe, repet mă pot ocupa în întregime de secțiune

- Alte precizări: Baftă! Sper să fie un răspuns pozitiv.

Sugestie respinsa. La cat de des se fac astfel de activitati nu are rost sa adaugam in regulamentul nostru + doar anunturi RP se pot da (este precizat la punctul 3), si eventual pachete la cererea organizatorilor. Interviurile spontane nu sunt greu de realizat, orice rank 3+ trebuie sa stie sa sustina un live fara un model, iar cei care nu, nu se baga la avioane, nu se implica in lucruri care-i depasesc.