Jump to content
Moartea

News Reporters - Sugestii / Suggestions

Recommended Posts

Înainte de a posta în acest topic aveți obligația de a cunoaște Regulamentul Forumului.

În acest topic au dreptul de a posta toți membrii comunității.

În acest topic puteti propune orice lucru legat de facțiunea News Reporters.

Propunerile trebuie să fie pe bază de argumente solide pentru a putea fi implementate.

Membrii au obligația de a respecta modelul de postare pentru ca propunerea să fie analizată corect de către Lider.

Model de postare:

- Nume:

- Propunere:

- Detalii:

- Alte precizări:

English

English version coming soon.

Edited by Maty North

Guest WhiskY

Nick : Whiskey

Rank : 5

De cat timp esti in news reporters : 1 luna

Alte precizari : -

Propunerea ta :

Concurs de popularitate

Regulile vor fi asa

- 2 playeri din orice factiune fir civili .... se vor "duela" adica ii va da unui News Reporter un sms Vrem sa aflam cine este mai popular dintre Ilie si Ion cam asa : Cine este mai popular Dintre Ilie si Ion ?

Iar un News Reporter va pune aceasta intrebare pe /News iar publicul va da /sms News Reporterului pe cine vrea sa voteze. Voturile vor fi adunate si publicate , cine are mai multe voturi catiga.

-Acest concurs va fi contra cost (Suma va fi setata de leader)

Edited by WhiskY

O sa ma mai gandesc dar in nici un caz nu va fi pe /news , poate pe live si o sa dureze in jur de 5 minute , cum ziceam o sa ma mai gandesc.

Acceptata propunerea lui fr33styler.

Nick : CoSm1n

Rank : 1

De cat timp esti in news reporters : 4 zile

Propunerea ta : Emisiuni

Alte precizari : Sper sa iti placa

Propun sa se faca emisiuni, in fiecare seara si sa se spuna cine recruteaza. ce sa intamplat pe parcursul zilei ma refer la (licitatii, cine a luat leader/admin etc). Sa se ea live la leaderul unei mafii, fact pasnice si departament . si sa se puna unele intrebari cu referire la playeri,economie,server. Nush o sa vedem daca o sa fii de acord :P

Nick : CoSm1n

De cat timp esti in news reporters : 4 zile

Propunerea ta : Concurs Trivia pe /news . Eu o sa notez ce se intamplat intr`o saptamana. Iar sambata/duminica voi face concursul, in care voi pune intrebari din saptamana care sa petrecut. cu Licitatii, Admini, Leaderi care au fost avansati/alesi. Totul o sa fie bine numai Moartea sa fie de acord :P sau daca este war intre mafii in timpul saptamanii, totul ce este mai important eu voi nota . si voi intreba cat de pe server si pe forum!

Alte precizari : Sper sa iti placa

Edited by CoSm1nN

Avem emisiuni , din pacate sunt suspendate din lipsa de subiecte , pe b-zone nu exista prea multe stiri ..

Guest Pingu

Nick :CRis26 

Rank :3

De cat timp esti in news reporters :2 sapt 

Propunerea ta : sa se mareasca preturile la live! 

Nick : Jacques_Demolay

Rank :1

De cat timp esti in news reporters :5zile

Propunerea ta :De a face vineri in fiecare saptamana niste stiri LIVE despre toata saptamana!

Alte precizari : Ma voi ocupa eu cu aceasta propunere daca este nevoie,si sunt sigur ca si restul mebrilor o sa fie "PRO"

Nick :noandr3y1

Rank :2

De cat timp esti in news reporters :aproape 3 saptamani

Propunerea ta :In fiecare saptamana sa se aleaga ``Membrul saptamanii``,sa fie un topic pe forum unde fiecare membru NR sa poata vota.Membrii NR nu au voie sa se voteze singuri.La sedinta sa fie anuntat cine a fost ales ``Membrul saptamanii,iar acesta sa primeasca o suma de bani.

Alte precizari : Sper sa iti placa :D

Nick :noandr3y1

De cat timp esti in news reporters :aproape 3 saptamani

Propunerea ta :In fiecare saptamana sa se aleaga ``Membrul saptamanii``,sa fie un topic pe forum unde fiecare membru NR sa poata vota.Membrii NR nu au voie sa se voteze singuri.La sedinta sa fie anuntat cine a fost ales ``Membrul saptamanii,iar acesta sa primeasca o suma de bani.

Alte precizari : Sper sa iti placa :D

Acceptat, acel membru va fi ales de mine si de sublider ca sa nu apara discutii.

Nick : Gang_mihai

De cat timp esti in news reporters :7 zile-8

Propunerea ta : 1.Sa se scoata regula privind deagle pt autoprotectie ! ( nu prea avem nevoie)

2.Cand un jucator ia un van trebuie sa spuna cam cat timp /cu ce scop / pe unde merge cu vanul!

3.Propun anunturi platite (fara cerere ) : de exp 2 k pe cuvand [vand mere - a costat 8k :D ] deci sa nu si-le permita oricine!

4. Sa facem si noi o emisiune in fiecare seara de tipul "Vrei sa fi miliardar?" cu mai multi concurenti si cu intrebari de cultura generala!

5.Sa facem si noi un blacklist [cei care sunt pe blacklist nu vor primi anunturi si live]!

Alte precizari : Cam atat :D !!! DECI sa facem si noi ceva =))

Edited by skylyy

Nick : Gang_mihai

De cat timp esti in news reporters :7 zile-8

Propunerea ta : 1.Sa se scoata regula privind deagle pt autoprotectie ! ( nu prea avem nevoie)

2.Cand un jucator ia un van trebuie sa spuna cam cat timp /cu ce scop / pe unde merge cu vanul!

3.Propun anunturi platite (fara cerere ) : de exp 2 k pe cuvand [vand mere - a costat 8k :D ] deci sa nu si-le permita oricine!

4. Sa facem si noi o emisiune in fiecare seara de tipul "Vrei sa fi miliardar?" cu mai multi concurenti si cu intrebari de cultura generala!

5.Sa facem si noi un blacklist [cei care sunt pe blacklist nu vor primi anunturi si live]!

Alte precizari : Cam atat :D !!! DECI sa facem si noi ceva =))

1. Respins.

2. Era deja.

3. Trebuie sa vorbesc cu Alin ca sa adaug anunturi platite, ramane de vazut.

4. Acceptat, insa nu stiu acnd voi face asta.

5. Acceptat.

1. Respins.

2. Era deja.

3. Trebuie sa vorbesc cu Alin ca sa adaug anunturi platite, ramane de vazut.

4. Acceptat, insa nu stiu acnd voi face asta.

5. Acceptat.

Just dar la propunerea 1 ! Daca noi mai posedam deagle , de ce avem nevoie de protectie corleone?

Just dar la propunerea 1 ! Daca noi mai posedam deagle , de ce avem nevoie de protectie corleone?

Deagle nu ai mereu la tine sau la sedinte, avem nevoie de protectie.

Nick : Alex.Maison

De cat timp esti in news reporters : De vineri.

Propunerea ta : 1. Ceva automat sau stand de hotdog la sediu News Reporter pentru heal.

2. Ziarul sa fie mai complex, poate 50+ randuri, sa se scrie toate stirile nu doar abureala. (poate chiar sa fie adaugate poze facute cu camera)

3. Sa avem un responsabil de aspectul sediului (parcare van-uri, fuel van-uri, reparatii van-uri, etc.)

4. Emisiuni sau concursuri in fiecare Sambata sau o anumita zi (Lotto, Trivia, tombola, etc.)

Alte precizari : N-am pleaca.

1 si 2 vor fi propuse cand se va deschide topicul cu propuneri.

3, avem deja mecanicii.

4. o sa fie.

Nick : SapTy

Rank : 3

De cat timp esti in news reporters : 1 saptamana , cam asa

Propunerea ta : Cel reclamat sa poata raspunde in topicul RECLAMATII fara permisiunea liderului/subliderului.

Nick : i7_StuFF

De cat timp esti in news reporters : 5 zile

Propunerea ta : Sa se mai adauge vanuri(7-8) , pentru ca sunt 4 vanuri la 15 membrii..

Edited by i7 StuFF

Nick : siLvEr

De cat timp esti in news reporters :1 sapt si cateva zile

Propunerea ta :Sa se mute sedinta sambata ca eu duminica nu pot deloc....

Alte precizari : Multumesc just

Nick : SapTy

Rank : 3

De cat timp esti in news reporters : 1 saptamana , cam asa

Propunerea ta : Cel reclamat sa poata raspunde in topicul RECLAMATII fara permisiunea liderului/subliderului.

Nu, astfel pot sa va ajut si eu, daca postati voi inaintea mea puteti face o greseala.

Nick : i7_StuFF

De cat timp esti in news reporters : 5 zile

Propunerea ta : Sa se mai adauge vanuri(7-8) , pentru ca sunt 4 vanuri la 15 membrii..

Voi face propunerea cand se va deschide topicul cu propuneri, am mai multe ideei.

Nick : siLvEr

De cat timp esti in news reporters :1 sapt si cateva zile

Propunerea ta :Sa se mute sedinta sambata ca eu duminica nu pot deloc....

Alte precizari : Multumesc just

Trebuie sa discutam cand vor fi majoritatea membrilor online deoarece nu pot muta sedinta fara acordul lor.

Nick : [FnK]Bebell

De cat timp esti in news reporters : 2 zile

Propunerea ta : Daca s`ar putea sa se adause comanda /heal la hq , deoarece asteptam cam mult pana vin medici la noi, si nu ar strica daca am avea mai multe vanuri. A 2a propunere : Propun sa facem cat mai multe emisiuni, de obicei seara pentru ca atunci putem fi online mai multi sa bagam taxa la fiecare membru care vrea sa participe la emisiune si astfel se strang si bani pentru factiune .

Alte precizari : Sunt doar cateva ideii sper sa iti placa.

Nick : [FnK]Bebell

De cat timp esti in news reporters : 2 zile

Propunerea ta : Daca s`ar putea sa se adause comanda /heal la hq , deoarece asteptam cam mult pana vin medici la noi, si nu ar strica daca am avea mai multe vanuri. A 2a propunere : Propun sa facem cat mai multe emisiuni, de obicei seara pentru ca atunci putem fi online mai multi sa bagam taxa la fiecare membru care vrea sa participe la emisiune si astfel se strang si bani pentru factiune .

Alte precizari : Sunt doar cateva ideii sper sa iti placa.

Voi propune comanda "/hea" pentru HQ cand se va redeschide topicul cu propuneri, la partea cu vanuri m-am gandit la altceva, o sa vedeti in viitorul apropiat. Legat de emisiuni, momentan nu sunt membrii suficienti cu rank 3+ pentru a face live-uri, ma voi gandi la o solutie.

Nick:Dr_Dre

Rank:1

De cat timp esti in NR:de 4 zile

Propunerea ta:Sa se faca 2 teamuri din care o echipa sa fie formata doar din mechanici si una de paper boy.

Alte precizari:Eu cred ca am fi mult mai oragazitati inprivinta joburilor atunci.Multumesc accept raspuns!

Nick:Dr_Dre

Rank:1

De cat timp esti in NR:de 4 zile

Propunerea ta:Sa se faca 2 teamuri din care o echipa sa fie formata doar din mechanici si una de paper boy.

Alte precizari:Eu cred ca am fi mult mai oragazitati inprivinta joburilor atunci.Multumesc accept raspuns!

Factiunea v-a fi impartita in doua parti:

-rank 1-2 se va ocupa de "Servicile platite" si v-a purta jobul de mechanic. ( Vi se va da la fiecare ca si live-urile, cate un pachet pe persoana)

-rank 3+ se va ocupa e live-uri si v-a purta jobul de paper boy.

- Vom discuta la sedinta despre tot.

k,multumesc pentru info.