Jump to content

Bug connection RPG 2 inexplicabil


OlDirtyBastardTHEREAL

Recommended Posts

Nick-ul tau: OlDirtyBastard
Server: RPG 2
Descrierea bugului: Dupa ce am dat /q si am incercat sa ma conectez am primit eroarea din ss-ul de mai jos, dupa care am reinstalat jocul + samp de 4 ori fiecare, am sters orice inseamna samp caches din computer sau orice inseamna gta san andreas, am incercat sa sterg din lista de servere serverul si sa il readaug,am incercat sa reinstalez doar samp-ul,am incercat sa ofer samp-ului drepturi prin firewall,deja le avea nu a fost nevoie,am incercat restart la calculator,am incercat restart la modem,am incercat orice si nu se mai conecteaza sub nicio forma pe RPG 2.Nu am nici ban.In schimb ,pe RPG 1 se conecteaza fara probleme,la fel si pe orice alt server de samp,numai pe RPG 2 nu se mai reconecteaza orice ar fii.Eu ma joc zilnic si nu am patit asta niciodata.In caz ca o sa intrebati,nu,nu am niciun mod instalat.De asemenea tin sa precizez ca amicii mei erau cu mine pe discord si se jucau fara probleme pe RPG 2 in timp ce eu tot reinstalam si incercam si nu mergea.
Screenshot(s):

 sa-mp-000.thumb.png.71ddae150e18bda4551c6c07ad68cf3e.png

Link to comment
Share on other sites

Si eu am reusit sa ma conectez intr-un sfarsit dupa ce am reinstalat windows, dar nu cred ca problema era de la windows. Pentru ca cu 10 minute inainte sa apara eram pe server.

Link to comment
Share on other sites

Un restart la router rezolva problema, nu e nevoie sa reinstalezi jocul sau windows-ul.

Acea eroare ar trebui sa ti-o arate cand vrei sa te conectezi cu cel dea-l 11-lea cont pe serverul respectiv(pe server te poti conecta cu maxim 10 conturi simultan), dar are bug si uneori iti arata cand vrei sa te conectezi cu primul cont.

Link to comment
Share on other sites

A mai fost raportat un „bug” de acest tip. Cel mai probabil e o limitare din rețea care blochează anumite conexiuni văzute ca posibile atacuri asupra serverului. Nu are de-a face nimic cu windowsul, jocul sau altele de acest tip.

 

Soluții: așteptați să vi se deblocheze IP-ul sau schimbați-vă IP-ul dând un restart la router.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.