Jump to content

[Intrebare]Alergat


costi buci de cal

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Va salut, sportivilor ! Am dat azi 10 km alergare si vreau sa va intreb daca sa continui asa toata saptamana sau sa alerg maine 20 km, voi ce ziceti? =)) 
Screenshot (în caz că este necesar): https://postimg.cc/c6pRkkSP/1054d2b9

pwp

Alte precizări: sa raspunda doar cei care stiu cum sta treaba cu alergatul

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bilosul said:

Am dat azi 10 km alergare si vreau sa va intreb daca sa continui asa toata saptamana sau sa alerg maine 20 km

in linii generale, ar trebui sa lasi cate o zi pauza intre sesiuni. cel mai bine ar fi sa distribui doua zile de cate 20-30 minute de alergat si una de 40 minute - o ora intr-o saptamana, depinde de programul tau zilnic.

ar fi mai usor de stabilit un program stiind care este intentia ta, daca vrei sa alergi si atat sau daca vrei progrese mai mari la nivel fizic.

Link to comment
Share on other sites

Ar trebuii sa faci o saptamana intreaga la 10km, nu sa cresti direct la 20. Am experienta in asa ceva, deodata ce detin licenta de antrenor.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Capital said:

cresti

bun, sapt asta ii dau 10 km . ce parere ai? e ok 1 km in 4.57 secunde? saptamana viitoare cati sa fac? vreau sa fac un maraton in primavara si ma antrenez :))

 

2 minutes ago, cedryk1337 said:

pr

iti multumesc de raspuns dar prefer sa alerg pana vomit, asa sunt eu, plin de adrenalina si sange in coioase =))

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bilosul said:

bun, sapt asta ii dau 10 km . ce parere ai? e ok 1 km in 4.57 secunde? saptamana viitoare cati sa fac? vreau sa fac un maraton in primavara si ma antrenez :))

 

iti multumesc de raspuns dar prefer sa alerg pana vomit, asa sunt eu, plin de adrenalina si sange in coioase =))

Pai de saptamana viitoare cresti, 2KM in plus pe zi.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Bilosul said:

iti multumesc de sfaturi, multa bafta in ceea ce faci !

 

 

se poate da T/C, m-am lamurit cum sta treaba, spor la alergaaaaaaat

Closed.

 

14 hours ago, enzo said:

Cum alergi ma coaie 1km in 5 secunde esti nebun la cap? 

Primesti Avertisment verbal pentru post aiurea, desi stiu ca ti se "rupe".

La intrebarii nu se raspunde cu intrebarii, karamba.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.