Jump to content

[PAWN] Anti-High Ping


ZeCo
 Share

Recommended Posts

Salutare, acest script va scoate automat jucatorii de pe server care au ping prea mare.

 

  • In, primul rand, adugam la inceputul GM-ului:
forward PingChecker();
  • Dupa adaugam variabila:
new bool:PingChecked[MAX_PLAYERS];
  • Cautam `public OnGameModeInit()` si adaugam:
SetTimer("PingChecker", 60000, true);
  • Dupa adaugam in GameMode, la `public-uri :))`:
public PingChecker()
{
    for(new i;i < MAX_PLAYERS;i++)
    {
        if(IsPlayerConnected(i))
        {
            if(GetPlayerPing(i) > 300 && PingChecked[i] == false) // 300 puteteti sa il schimbati, 300 este ping-ul maxim acceptat pe server.
            {
                SendClientMessage(i, -1, "ai ping prea mare fratioare.");
                PingChecked[i] = true;
            }
            if(GetPlayerPing(i) > 300 && PingChecked[i] == true) // aici lafel, 300 poate fi schimbat.
            {
                new pName[MAX_PLAYER_NAME] , string[MAX_PLAYER_NAME*2];
                GetPlayerName(i, pName, sizeof(pName));
                format(string, sizeof(string), "%s a primit kick deoarece are un PC de lemn.", pName); // mai glumim si noi.
                SendClientMessageToAll(-1, string);
                Kick(i); // aici puteti folosi si KickEx, depinde care functie folositi.
            }
        }
    }
    return 1;
}

 

Edited by Capital
Link to comment
Share on other sites

foarte de ajutor frt pe un server, o nua inovatie

tu nu gandesti 

a primit kick deoarece are un PC de lemn.

pingu e de la net da' ce sa facem cand suntem prea destepti pt pamantu asta

apropo, misto copy paste 

e chiar identic, ai modificat textu si boom :))

p.s. mai ai si programer, fa ceva unic

public OnGameModeInit()
{
    SetTimer("PingChecker", 60000, true);
    SetTimer("CheckMoney",5000,true);
	return 1;
}

public PingChecker()
{
    for(new i;i < MAX_PLAYERS;i++)
    {
        if(IsPlayerConnected(i))
        {
            if(GetPlayerPing(i) > 300 && PingChecked[i] == false) 
            {
                SendClientMessage(i, -1, "[SERVER]: {15FF00}Ai fost prins cu Ping mare. Rezolva-l, sau vei primi kick !");
                PingChecked[i] = true;
            }
            if(GetPlayerPing(i) > 300 && PingChecked[i] == true) 
            {
                new pName[MAX_PLAYER_NAME] , string[MAX_PLAYER_NAME*2];
                GetPlayerName(i, pName, sizeof(pName));
                format(string, sizeof(string), "{FF0000}[SERVER]: {FFCC33}%s {15FF00}a primit kick de la {FF0000}AdmBot ! {FFFFFF}|| {FFFF00}Motiv: {15FF00}Ping-Mare", pName);
                SendClientMessageToAll(-1, string);
                SendClientMessage(i, -1, "{FF0000}[SERVER]: {FFCC33}Ai primit kick de la AdmBot || {FFFF00}Motiv: {15FF00}Ping Mare !");
                Kick(i);
            }
        }
    }
    return 1;
}
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Popa said:

foarte de ajutor frt pe un server, o nua inovatie

tu nu gandesti 


a primit kick deoarece are un PC de lemn.

pingu e de la net da' ce sa facem cand suntem prea destepti pt pamantu asta

apropo, misto copy paste 

e chiar identic, ai modificat textu si boom :))

p.s. mai ai si programer, fa ceva unic


public OnGameModeInit()
{
    SetTimer("PingChecker", 60000, true);
    SetTimer("CheckMoney",5000,true);
	return 1;
}

public PingChecker()
{
    for(new i;i < MAX_PLAYERS;i++)
    {
        if(IsPlayerConnected(i))
        {
            if(GetPlayerPing(i) > 300 && PingChecked[i] == false) 
            {
                SendClientMessage(i, -1, "[SERVER]: {15FF00}Ai fost prins cu Ping mare. Rezolva-l, sau vei primi kick !");
                PingChecked[i] = true;
            }
            if(GetPlayerPing(i) > 300 && PingChecked[i] == true) 
            {
                new pName[MAX_PLAYER_NAME] , string[MAX_PLAYER_NAME*2];
                GetPlayerName(i, pName, sizeof(pName));
                format(string, sizeof(string), "{FF0000}[SERVER]: {FFCC33}%s {15FF00}a primit kick de la {FF0000}AdmBot ! {FFFFFF}|| {FFFF00}Motiv: {15FF00}Ping-Mare", pName);
                SendClientMessageToAll(-1, string);
                SendClientMessage(i, -1, "{FF0000}[SERVER]: {FFCC33}Ai primit kick de la AdmBot || {FFFF00}Motiv: {15FF00}Ping Mare !");
                Kick(i);
            }
        }
    }
    return 1;
}

nu scrie nicaieri ca sunt autorul acestui script. Un asa script il faci in 2 min, e cel mai usor script de facut. 

Eu postez asa ceva deoarece oricine isi deschide server si e incepator, cauta asa ceva, nu script-uri complicate, gen sistem de DS, War, etc.

Cand o sa am mai mult timp, in urmatoarele zile o sa postez proprii sisteme. 

Te rog sa nu mai postezi aiurea, daca erai tu capabil, aveai tu acest grad de Programator. 

O zi buna.

Edited by Capital
Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2018 at 4:34 PM, Capital said:

nu scrie nicaieri ca sunt autorul acestui script. Un asa script il faci in 2 min, e cel mai usor script de facut. 

Eu postez asa ceva deoarece oricine isi deschide server si e incepator, cauta asa ceva, nu script-uri complicate, gen sistem de DS, War, etc.

Cand o sa am mai mult timp, in urmatoarele zile o sa postez proprii sisteme. 

Te rog sa nu mai postezi aiurea, daca erai tu capabil, aveai tu acest grad de Programator. 

O zi buna.

In primul rand, nu imi place atitudinea ta si mentalitatea. In al doilea rand, nu a postat aiurea, ce a zis fiind intr-o oarecare masura ce ti-am zis si eu. Iar in al treilea rand, poti adauga ceva de genul: 

Quote

Nu este o creatie originala, lucruri asemanatoare pot fi gasite cautand pe google.

Te-as ruga sa postezi cand ai timp de "sisteme proprii", nu asa 3 topicuri intr-o zi cu chestii foarte simple sau copiate. Sper sa ai o zi suberba.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amaroq said:

In primul rand, nu imi place atitudinea ta si mentalitatea. In al doilea rand, nu a postat aiurea, ce a zis fiind intr-o oarecare masura ce ti-am zis si eu. Iar in al treilea rand, poti adauga ceva de genul: 

Te-as ruga sa postezi cand ai timp de "sisteme proprii", nu asa 3 topicuri intr-o zi cu chestii foarte simple sau copiate. Sper sa ai o zi suberba.

In primul rand, nu ma intereseaza chestia ca nu iti place atitudinea mea. In al doilea rand, aveti `ciuda` prea multa in capul vostru. Si in al treilea rand, postez ce scripturi vreau, si cand vreau. Nu ma las `comandat` de un simplu membru al comunitatii, te-as ruga sa nu te mai bagi ca o musca peste tot, asta se numeste ciuda. O zi buna.

Edited by Capital
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Capital said:

In primul rand, nu ma intereseaza chestia ca nu iti place atitudinea mea. In al doilea rand, aveti `ciuda` prea multa in capul vostru. Si in al treilea rand, postez ce scripturi vreau, si cand vreau. Nu ma las `comandat` de un simplu membru al comunitatii, te-as ruga sa nu te mai bagi ca o musca peste tot, asta se numeste ciuda. O zi buna.

Eu nu am ciuda fata de nimeni si ce ai zis tu este nesimtire, cred ca as putea sa o numesc. Iar apoi, nu sunt un simplu membru al comunitatii, sunt UN MEMBRU AL COMUNITATII si la fel esti si TU. Nu conteaza ca ai gradul de programator daca ai atitudinea asta. O zi frumoasa iti doresc.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Amaroq said:

Eu nu am ciuda fata de nimeni si ce ai zis tu este nesimtire, cred ca as putea sa o numesc. Iar apoi, nu sunt un simplu membru al comunitatii, sunt UN MEMBRU AL COMUNITATII si la fel esti si TU. Nu conteaza ca ai gradul de programator daca ai atitudinea asta. O zi frumoasa iti doresc.

Nu am spus ca sunt mai superior ca tine doar pentru ca detin acest grad. Am primit acest grad pentru a ma ocupa de aceasta sectiune si pentru a ajuta membri cu resurse scripting. Am spus ca nu ma las `comandat` de un simplu membru, si prin asta vreau sa spun ca, nu ma las comandat de nimeni in privinta in ce postez eu. Am ales sa poestez de inceput cateva chestii mai simple, este vreo problema? daca tot stii scripting, de ce ma tot pui sa postez sisteme mai dificiele? 

 

Am sa inchid acest topic, prea multe reply-uri aiurea.

T.C

Link to comment
Share on other sites

  • ZeCo locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.