Jump to content

Bug - Coliziune vehicule


Zarzare

Recommended Posts

Nick-ul tau: Zarzare
Server: RPG 3
Descrierea bugului: Nu știu în ce circumstanțe se creează, însă sunt momente în care vehiculul tău nu mai are coliziune, tu intri în ceilalți și le dai damage de-i spargi (îi bubui), dar mașina ta este ca o fantomă, nu pățești nimic. Mi s-a întâmplat asta de multe ori și cu NRG - 500 și cu alte mașini. Am 2 video-uri în care și un alt jucător avea aceiași problemă, noi 2 trecând unul prin celălalt, însă cauzând damage unui player normal care se află în vehicul și nu are bugul. Se poate abuza mult, mai ales la LCS, recunosc, este foarte amuzant să faci acest bug, e mai șmecher decât drive by cu Dune. :))
Screenshot(s): 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Zarzare Salut, stiu de bug-ul acesta, dar n-am identificat problema ca s-o pot rezolva...daca cumva se afla care sunt circumstantele prin care se ajunge la bug, va rog sa postati aici. Cine gaseste bug-ul primul si se confirma o sa fie premiat in Gold.

Link to comment
Share on other sites

  • Adi007 pinned this topic

Din cate am vazut bug asta apare doar cand trec pe la CNN si pns plaja, in rest am coliziuni daca nu trec pe acolo, posibil sa fie ceva bug care sa interfereze cu anti coliziune la pns de la plaja si safezone cnn ls.

Link to comment
Share on other sites

Bug-ul este simplu, dar greu de explicat, adică eu pățeam asta mai mereu, și presupun ca mi am dat seama de cum se produce. Este desincronizare/lag, între tine și server, ori ca ai netul prost ori ca ai un pc slab. Cel mai des se întâmplă la PNS plaja, acolo sunt mai multe obiecte, este hotelu ala, ma rog, multe obiecte de încărcat, prinzi puțin desync/lag, iar coliziunea, suna ciudat, dar pare ca se încarcă pe jumătate. 

Oricum cred ca nu ai înțeles nimic. 

Nu știu dacă este posibil, dar ai putea sa faci ca pe lângă PNS.uri ca primesc /sync, sau cum este comanda, în jurul PNS.ului sa faci o arie de 40m în care ca primească jucători /sync, automat. Sună stupid. 

Link to comment
Share on other sites

Adi a intrebat de unde poate veni accest bug, nu unde puteti intra prin alti.

 

Deci, @Adi007

Incearca la sa scoti coliziunile de tot, si sa testezi pe BETA daca mai este problema asta, daca nu, refaci toate coordinatele. 

Eu aveam problema asta, ceva de gen in GameMode-ul meu, unde am scos de tot coliziunile si nu am mai avut problema asta dupa ce am refacut totul de la 0 (coordinatele.)

 

Sau mai este o solutie, atunci cand parasesti zona de PNS iti raman coliziunile si ai putea pune sa ti le scoata. Altceva nu stiu.

Link to comment
Share on other sites

On 11/25/2018 at 1:43 AM, Capital said:

Adi a intrebat de unde poate veni accest bug, nu unde puteti intra prin alti.

 

Deci, @Adi007

Incearca la sa scoti coliziunile de tot, si sa testezi pe BETA daca mai este problema asta, daca nu, refaci toate coordinatele. 

Eu aveam problema asta, ceva de gen in GameMode-ul meu, unde am scos de tot coliziunile si nu am mai avut problema asta dupa ce am refacut totul de la 0 (coordinatele.)

 

Sau mai este o solutie, atunci cand parasesti zona de PNS iti raman coliziunile si ai putea pune sa ti le scoata. Altceva nu stiu.

E pus sa-ti activeze coliziunile cand iesi din zona PnS si altele de genul, problema e ca undeva se opreste sigur executarea codului pana la lnia care adauga acele coliziuni.

Cam greu sa caut in sv log eroare de debug cand are 500 mb.

O sa mai caut.

Link to comment
Share on other sites

Bug-ul este de la PnS-uri. Cand intrii intr-un PnS, stai AFK cateva secunde in meniu si revii o sa te teleporteze in fata la PnS cu freeze de cateva secunde, iar cand primeste unfreeze ai bug-ul. Se mai poate intampla si cand treci in mare viteza pe langa PnS-uri (ex: inf cu 222km/h).

Link to comment
Share on other sites

  • Adi007 unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.