Jump to content

Despre Inactivitati / About inactivities


Kelton
 Share

Recommended Posts

Ce binevenit este acest update fix acum dupa ce am fost inlaturat pentru inactivitate! :))

Toata sustinerea pentru noul sistem de rapoarte! Este super smecher si super unic, doar ca am tot auzit de buguri legate. Oricum este ceva de care aveam nevoie si ma bucur sa vad ca am reinceput sa avem astfel de update-uri care chiar sa faca jocul mai placut pentru toata lumea.

Link to comment
Share on other sites

Foarte șmecher, dar faceți-mă și pe mine să înțeleg, dacă eu termin raportul Luni și nu mă mai loghez până duminică, mai iau 3/3 pentru inactivitate?

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, North Hrean said:

Daca se lua ban 3 zile, eram dat afara din factiune dupa 3 zice oentru “ inactiv&banat” acu daca iau ban 3 aile ce se mai da?

În continuare ești scos din facțiune dacă ești banat 3+ zile și nu te debanează adminii.

14 hours ago, NaOH said:

Daca nu imi fac raportul o saptamana primesc Avertisment. La 2 Avertismente primesc FW? @Kelton

Totul depinde de rank.

La rank 1 dacă nu-ți faci raportul ești dat afară din start, fără avertismente.

La rank 2 primești avertisment prima săptămână, demitere după aia dacă nu ți-ai recuperat raportul.

La rank 3+ primești avertisment prima săptămână, rank down după aia dacă nu ți-ai recuperat raportul și demitere dacă nici după aia nu-l recuperezi.

14 hours ago, zL Arhix said:

Era mai bine daca toate aceste modificari ale raportului de activitate erau facute prin anuntarea liderilor inainte si cu un videoclip pe youtube din partea lui Kelton sau Bobo.

 

Inteleg ca au fost facute inainte videoclipuri despre acest sistem, dar a fost acum ceva timp si era bine sa vedem ce e concret si ce e sigur ca va fi adaugat, cu exemple si bine explicat.

 

Aceste schimbari care au loc pe parcurs nu fac decat sa induca nesiguranta intre jucatori.

Liderii au avut în secțiunea lor un topic de discuții pe tema raportului încă din primăvară. Am postat inclusiv pe youtube încă de prin martie.

Până când sistemul nu e finalizat nu avem de unde să spunem ceva concret pentru că apar probleme care trebuie rezolvate pe parcurs, fiind un sistem atât de complex.

Nu e o idee rea ca lumea să citească ce a scris Adi în Update Log dacă vrea să afle mai multe informații.

 

12 hours ago, Cocalarul005 said:

Daca eu sunt intr-o mafie, iar o vreme nu voi mai avea waruri fiindca nu avem membri, eu pot sa stau inactiv cat vr ? Gen, de le 26.11.2018 pana pe 26.12.2018 cand voi incepe sa am iar wars ?

Raportul la mafii e format din prezența la waruri. Dacă nu ai waruri poți să nu intri pe server.

Link to comment
Share on other sites

Ideea unui joc video este sa nu iti conditioneze viata reala, ceea ce făcea inainte cu regulile de ore jucate etc. Mie mi se pare un update bun. Pace

Link to comment
Share on other sites

Nume: Niggachu.

Server: RPG4

Lider la: LVPD

 

Salutare, @Kelton . Iti scriu in speranta de a primi un raspuns in legatura cu ultimul update, ce vizeaza noul sistem de raport, inactivitati etc.

 

  • Inainte de toate, vreau sa iti prezint o problema pe care o intampin in cadrul factiunii LVPD. Membrilor mei, pe /raport, le arata un numar de puncte diferit de ce ar trebui sa fie. Anume, la rank 4, unde normal trebuiau sa fie 15 puncte (ROADS) si 20 puncte (SWAT), membrului respectiv ii arata ca are de facut 20 de puncte. Aceeasi problema o intampina si ceilalti membrii, de rank-uri diferite, doar ca lor le apar punctaje diferite. Ce e de facut?

 

  • Avand in vedere ca s-a scos regula cu 3 zile la log, mi se aplica si mie ca lider? Le pot impune membrilor un numar minim de ore jucate pe luna, cat acestia sa nu fie chiar asa de inactivi, regula la care, daca se abat, sa poata fi sanctionati?  Nu vreau membrii care sa stea on doar cand fac raportul, iar in rest sa bata vantul prin departament... 

 

  • Decizia este definitiva? Pot sa le comunic membrilor in forumul factiunii despre aceasta schimbare?

 

  • Ce facem cu rapoartele? Am membrii care se plang de faptul ca nu li s-au contorizat toate punctele ( in saptamana trecuta , de pe data de 19 pana pe data de 25 noiembrie ). Le corectez dupa criteriul normal, ca pana acum?

 

  • Daca e posibil, pana se rezolva toate "problemele" de genul, le pot da membrilor mei raport optional?

 

 

 

Edited by TLG Niggachu
Link to comment
Share on other sites

E ok degeaba ziceti ca intra lumea luni face raportul si mai intra doar peste o saptamana... daca e asa oricum il fac luni si mai fac un log de 1 minut odata la 3 zile nu ? e tot aia doar ca nu mai tre sa faca logu de 1 minut sau cat dureaza nu va ganditi ca daca era chestia cu 3 zile jucatorii intrat sa faca raport si dupa ce il terminau :))

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea mea este un update gandit bine, iar cel ce a venit cu ideea asta este un om care gandeste rational, pentru ca nu putem trai intr-un joc, mai avem si viata personala. Cu sau fara regula de 3 zile este tot la fel, dar prin scoaterea ei eu cred ca acum playerii vor juca de placere si nu doar ca vor juca de placere, dar o sa si recomande serverul mai departe. Nu am mai jucat de mult si pot spune ca sunt profund dezamagit de update-urile gasite. Prima data cand am jucat pe b-zone a fost acum mult timp, 4-5-6 ani sau poate chiar mai mult, nu tin minte exact, dar imi aduc aminte vechitura aia care ma facea sa ma simt bine, nu exista comanda [/trade], nu exista [/gps], trebuia sa scrii ceva de genu: "[/find house 99]", desigur, daca ar fi din nou acel script cu cateva sau o parte din update-urile recente ar iesi un super server. Unele le ganditi bine, altele nu si imi pare sincer rau de asta pentru ca iubesc b-zone inca de mic. Am ajuns la pragul maturitatii si inca ma joc SA:MP, pe un server care chiar daca a decazut l-am avut la favorite.

Link to comment
Share on other sites

I-auzi, imi termin raportul intr-o saptamana cat si pentru un an si nu mai ma conectez un an.. Si playeri pe server cand?

I-auzi, imi termin raportul intr-o saptamana cat si pentru un an si nu mai ma conectez un an.. Si playeri pe server cand?

Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2018 at 11:08 AM, Kelton said:

În continuare ești scos din facțiune dacă ești banat 3+ zile și nu te debanează adminii.

Totul depinde de rank.

La rank 1 dacă nu-ți faci raportul ești dat afară din start, fără avertismente.

La rank 2 primești avertisment prima săptămână, demitere după aia dacă nu ți-ai recuperat raportul.

La rank 3+ primești avertisment prima săptămână, rank down după aia dacă nu ți-ai recuperat raportul și demitere dacă nici după aia nu-l recuperezi.

Liderii au avut în secțiunea lor un topic de discuții pe tema raportului încă din primăvară. Am postat inclusiv pe youtube încă de prin martie.

Până când sistemul nu e finalizat nu avem de unde să spunem ceva concret pentru că apar probleme care trebuie rezolvate pe parcurs, fiind un sistem atât de complex.

Nu e o idee rea ca lumea să citească ce a scris Adi în Update Log dacă vrea să afle mai multe informații.

 

Raportul la mafii e format din prezența la waruri. Dacă nu ai waruri poți să nu intri pe server.

 

Pai si FW din rapoarte incomplete unde?

Ce sanctiuni is astea frate.. rank down pt 2 rapoarte incomplete, prefer 2 fw-uri.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ervin27 said:

 

Pai si FW din rapoarte incomplete unde?

Ce sanctiuni is astea frate.. rank down pt 2 rapoarte incomplete, prefer 2 fw-uri.

Nu se acordă FW-uri pentru rapoarte incomplete, indiferent cum preferi tu sau nu. Sancțiunile astea sunt puse așa din cauza faptului că nu vă mai condiționează nimeni să intrați zilnic în joc. Dacă n-ai timp de raport bagi inactivitate. Dacă n-ai nicicum timp de raport eliberezi locul. Nu stai în facțiune ca leguma.

Link to comment
Share on other sites

Până acum toți ați făcut gură că de ce s-au adăugat cele 20 de ore minime pe lună pentru un loc în facțiune, după că sunt rapoartele prea mari, după că nu mai e serverul ca înainte că s-au băgat nu știu ce update-uri. Eu nu vă înțeleg, regula asta e genială, mereu am fost dat afară cu 3/3 pe motivul inactivității neanunțate deși îmi făceam treaba în facțiune. Ce nu vă convine? Dacă vrei să fii activ ești indiferent dacă trebuie să faci log la 3 zile sau nu. Regula asta încurajează noi jucători și pe cei vechi să joace de plăcere, să stea mai mult timp în facțiuni fără să se plictisească și voi, ăștia care nu sunteți de acord, săriți de fund în sus când tot maxim 20 de ore pe lună faceți. Nu vă convine niciodată nimic benefic pe server și după ce se va scoate regula asta deoarece sunteți voi tâmpiți, începeți iarăși să vă plângeți că era mai bine cu ea, că parcă mergea acum. Este doar un joc și în sfârșit comunitatea vrea să-l facă ca atare, dar mereu trebuie să existe Gigi-contra printre noi.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.