Jump to content

Our new IP addresses [Community Update]


Bobo
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, Bobo said:

Problema lagului apare din cauza procesorului care ajunge la 100%. Dpdv hardare am incercat mai multe variante, asa ca ne-am axat pe software in ultimul timp. Aceasta schimbare de IP-uri nu va reduce din pacate utilizarea procesorului. Cu toate acestea avem certitudinea ca GM-ul nostru este destul de bine optimizat, mai avem de lucru la lucrul cu streamer-ul. Din testele noastre streamer-ul aduce un usage de 30% in plus. In cea mai recenta versiune de GM vom monitoriza streamer-ul ca sa vedem cum putem sa reducem tot acest consum de resurse. Optimizarea lucrului cu streamerul nu este tocmai usor de facut pentru ca nu putem lucra cu conditii de laborator, ci cu serverul efectiv. Sa nu mai zic ca unele functii din streamer sunt busite...

Nu stiu daca ai inteles ce am vrut sa zic, dar macar am vrut sa-ti spun ca ne luptam cu asta.

Am inteles. Mersi de informatie

Link to comment
Share on other sites

Interesant, bravo!

Link to comment
Share on other sites

Degeaba, ca tot admini prosti sunt peste tot. Ai lag la war, iei ban, si la cerere de Unban "Banul Ramane". Deci parerea mea, este ca degeaba tot schimbati IP-urile.

Link to comment
Share on other sites

  • Bobo locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.