Jump to content

Windows 7 - problema internet


 Share

Recommended Posts

Ce problema ai (detalii clare, nu "uitati in screenshot/video)?: numai imi gaseste wi-fi, si cateodata il găsește dar imi arata ca are low signal

De cat timp aveti problema respectiva ?: ieri, l-am scapat pe jos. 

Sistem de operare ?: W7

Screenshot/Video: 
Lhttps://imgur.com/1DHi1Rf

ink catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: nu am gasit nimic pe net

 

Link to comment
Share on other sites

Du-te la setarile internetului (change adapter settings daca nu ma insel) si dai disable si dupa enable la wifi, incearca sa bagi cablul din router in calculator sa vezi daca merge, reinstaleaza driverul, vezi daca e configurat bine wifi-ul de pe pc

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, MiHaY111 said:

Du-te la setarile internetului (change adapter settings daca nu ma insel) si dai disable si dupa enable la wifi, incearca sa bagi cablul din router in calculator sa vezi daca merge, reinstaleaza driverul, vezi daca e configurat bine wifi-ul de pe pc

Am incercat sa fac usb theetring (sau cum e) de pe tel pe laptop si merge

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, azazel said:

salut,

 

Este tot laptop-ul ăla de l-ai scăpat pe jos, și care a avut display-ul spart?

 

încearcă să reinstalezi windows-ul cu toate driverele plăcii de bază.

 

cel mai probabil cu un adaptor s-ar rezolva problema (https://m.emag.ro/adaptor-wireless-tp-link-usb-2-0-tl-wn823n/pd/EQ7KKBBBM/)

 

Am facut si display tot, probabil e de la placa de baza. Am sa cumpar un adaptor ca merge prin usb. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, South Ragnar47 said:

Am facut si display tot, probabil e de la placa de baza. Am sa cumpar un adaptor ca merge prin usb. 

atunci closed, cumpara ce e nevoie ca sa mearga

Link to comment
Share on other sites

  • Ocaust locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.