Jump to content

FCSB l-a ofertat pe portarul care a debutat cu GOL la nationala U16 a Romaniei! Raspunsul primit pe loc de la pustiul care a refuzat si Academia lui Hagi


awwent
 Share

Recommended Posts

.

Alexandru Borbei (15 ani) a debutat cu gol in nationala U16 a Romaniei. Pana aici nimic neobisnuit! Doar ca el este portar!

Tanarul portar Alexandru Borbei, in varsta de 15 ani, de la ASU Poli Timisoara, a debutat cu gol in nationala U16 a Romaniei. El a marcat din poarta in poarta, dupa o degajare, in meciul contra Ciprului, incheiat 1-1.

La scurt timp dupa, el a fost ofertat de FCSB!

Tatal lui Alex Borbei a confirmat oferta primita de la FCSB: "Cineva de acolo l-a sunat pe fiul meu", a spus Gabriel Borbei pentru ProSport.

Debut cu gol la nationala: N-am avut nicio emotie

 

Alex Borbei a vorbit si el dupa golul marcat pentru nationala U16.

"M-am simtit foarte bine la primul meci la U16. N-am avut emotii. Sincer, prima data nu mi-a venit sa cred ca am reusit sa marchez. Am fost foarte bucuros dupa ce mi-am dat seama ca a intrat mingea in poarta. Am mai dat asa la antrenament, dar niciodata intr-un meci. In prima faza, nici colegilor nu le-a venit sa creada, apoi m-au felicitat cu totii", a spus el pentru ProSport

fcsb-l-a-ofertat-pe-portarul-care-a-debutat-cu-gol-la-nationala-u16-a-romaniei-raspunsul-primit-pe-loc_size2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • uSp locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.