Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Problema postare comentariu la aplicatie clan


Richard VODA

Recommended Posts

Nick-ul tau: Richard[VODA]
Server: RPG 1
Descrierea bugului: Aproape de fiecare data cand incerc sa trimit un raspuns la una din aplicatiile clanului din care fac parte, imi arata ca pagina se tot incarca si intr-un final imi apare mesajul "504 GATEWAY TIME-OUT" (vezi ss). In acest timp, orice actiune incerc sa fac pe site-ul RPG nu functioneaza (toate paginile se incarca la nesfarsit). Vreau sa mentionez ca site-ul in general merge bine, nu sunt probleme cu incarcarea. Problema apare numai cand raspund la o aplicatie de clan. Inca o mentiune ar fi ca raspunsurile mele sunt postate cu success, in ciuda acestei probleme.
Screenshot(s): https://imgur.com/a/5EERGKX

 

 

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Totul se intampla acolo din cauza lipsei de optimizare a notificarilor. S-ar putea face, doar ca inca nu am gasit o modalitate de a optimiza acest lucru. Vom vedea in viitor. Momentan nu afecteaza functionalitatea.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, kobo said:

Salut,

 

Totul se intampla acolo din cauza lipsei de optimizare a notificarilor. S-ar putea face, doar ca inca nu am gasit o modalitate de a optimiza acest lucru. Vom vedea in viitor. Momentan nu afecteaza functionalitatea.

Salut,

 

Nu stiu cat de mult ar ajuta, dar o idee ar fi sa nu se mai trimita notificari la toata lumea din clan de fiecare data cand un membru posteaza un comentariu. N-am nevoie de 10 notificari toate ducandu-ma la aceeasi aplicatie, e suficient sa am acea notificare care ma anunta ca s-a primit o aplicatie noua in clan. Mereu am o pagina intreaga de notificari la care le tot dau clear fiindca nu prea ma anunta nimic nou. Dar asta e deja mai mult o sugestie decat un bug fix :)

Link to comment
Share on other sites

Și la mine e tot la fel, după ce postez comentarii, aștept puțin și-mi dă o eroare.

Link to comment
Share on other sites

Mai simplu ar fi sa nu mai dati click pe notificare, ci intrati la clan > applications si comentati de acolo... Eu nu mai primesc niciun tip de eroare procedand astfel.

@Richard VODApoti dezactiva acel tip de notificare din website (view all notifications > options > one of your clan applications got more comments)

Link to comment
Share on other sites

Eu am o problema asemanatoate tot cu acest mesaj, cand dau sa intru pe site sa ma loghez imi apare asta. Probabil multe persoane intra pe site in acel moment si se incarca hostul

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.