Jump to content

Interviu #77 - Ionut - RPG4 Admin 5


Rolland
 Share

Recommended Posts

Rolland: Salut.Iti multumesc pentru ca mi-ai acceptat invitatia, Alin! In primul rand, ne poti spune cate ceva despre tine ? (Nume, oras, varsta, etc)

Ionut: Salut Rolland, multumesc de invitatie. Ma numesc Ionut, am varsta de 17 ani si locuiesc in Braila.

Rolland: Cum arata o zi din viata ta?

Ionut: Pai, ma trezesc in jur de ora 7, ma duc la liceu, in jur de ora 15 ma intorc acasa, ies pe afara si seara ma ocup de functie.

Rolland: Cum au fost primele zile pentru tine alături de comunitatea B-Zone?

Ionut: Primele zile pe B-Zone au fost prin anul 2015, apucandu-ma cu un coleg de clasa pe serverul RPG3. Faceam job, DM si tot felul de nebunii. Mi-ar placea sa mai traiesc acele momente.

Rolland: Ai mai jucat pe alt RPG, înainte să joci pe RPG4?

Ionut: Da, am jucat pe RPG3 de pe la inceputul anului 2015, pana la deschiderea RPG4.

Rolland: Ce emoţie ai avut când ai fost promovat la functia de admin?

Ionut: Nu a fost chiar o emotie fiindca oarecum ma asteptam, nu eram multi helperi nivel 2 in acel moment si era nevoie de admini, dar bineinteles ca m-am bucurat. 

Rolland: Poti sa ne spui cu ce  te ocupi tu pe RPG4 ca si admin 5?

Ionut: Ma ocup in principal cu cererile de unban, reclamatii admini / lideri / helperi, supravegherea / promovarea adminilor.

Rolland: Care a fost prima ta facţiune şi cât de  greu a fost să intri in ea?

Ionut: Prima mea factiune a fost Tow Truck Company, pe RPG3. Tin si acum minte cat am invatat pentru a trece testul.

RollandAi facut ilegale, si daca da, poti da niste exemple?

Ionut: Nu prea cred ca exista jucator care nu ar fi facut ilegale, de exemplu pe RPG3 am incercat sa imi vand contul si am primit ban.

Rolland: Te-a ajutat cineva sa primesti o functie?

Ionut: Nu, tot ce am realizat a fost pe barba mea, insa colegii au fost langa mine si m-au ajutat cand am avut nelamuriri. #Respect

Rolland: Ai facut ceva anume ca sa primesti functia de admin?

Ionut: Nu am facut nimic special decat sa imi vad de treaba de helper si sa am un comportament exemplar.

Rolland: Cat  ai de gand sa ti functia de admin?

Ionut: Nu ma gandesc sa renunt la aceasta functie. Momentan timpul imi permite sa ma ocup de ea.

Rolland: Ce sfaturi oferi jucatorilor care doresc să obţina o funcţie pe RPG?

Ionut: Nu va tineti de prostii, incercati sa aveti un comportament exemplar si o activitate buna.

Rolland: Când și cum ai auzit de B-Zone? 

Ionut: De comunitatea B-Zone am auzit in urma cu 5 ani de la un coleg de clasa, m-am distrat foarte mult in aceea perioada.

Rolland: Care crezi ca este situatia pe RPG4?

Ionut: Depinde la ce te referi, eu consider ca totul merge bine.

Rolland: Am vazut ca se alege greu supervisor-ul, cine crezi ca o sa fie ales?

Ionut: Kelton se ocupa in mod special de serverul RPG4, neavand un Supervizor. Momentan se descurca singur pana la alegerea viitorului supervizor.

Rolland: Cum ai dobândit rank-ul de VIP?

Ionut: Acest rank l-am primit, ajungand la 1 an de cand am fost promovat la admin.

Lamporo: Ce vrei sa faci dupa ce termini liceul?

Ionut: Dupa ce termin liceul planuiesc sa fac un curs de calificare pentru obtinerea certificatului de marinar, la Galati.

Lamporo: Ai sa mai joci SA:MP dupa ce faci 18 ani?

Ionut:Desigur ca voi mai juca SA:MP, voi incerca sa ma ocup de functie ca acum.

Rolland: Pentru final, vreau să îți mulțumesc pentru acceptare invitaţiei şi timpului acordat.

Ionut: Si eu iti multumesc pentru invitatie, ne mai auzim.

Link to comment
Share on other sites

Frumos!
Vreau si eu unul, +1

Edited by AdriaN B Zone
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.