Jump to content

Spring Marathon [RPG Event]


Kelton
 Share

Recommended Posts

Cum sa dai 3000-4000 materiale in ziua 19 si 24? Asta chiar e bataie de joc, apoi vreti sa va cumparam PRO Pass ca sa faceti si voi niste banuti ca munca-i grea pentru persoanele ca voi... Lipsa de respect fata de cei care joaca aici, voi sa iesiti castigati ca pe restu da-i... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KiNNd3R said:

Cum sa dai 3000-4000 materiale in ziua 19 si 24? Asta chiar e bataie de joc, apoi vreti sa va cumparam PRO Pass ca sa faceti si voi niste banuti ca munca-i grea pentru persoanele ca voi... Lipsa de respect fata de cei care joaca aici, voi sa iesiti castigati ca pe restu da-i... 

Singura lipsă de respect vine doar din partea ta. Maratonul ar trebui luat per total, nu ca premiu individual dintr-o singură zi. Per total câștigul la ambele variante este cu mult peste măsura banilor pe care un jucător îi dă sau nu pe maraton.

 

N-am obligat pe nimeni niciodată să își cumpere ceva în joc. Fiecare o face din propria inițiativă. Ce facem noi se numește și asta muncă. Că unii aleg să muncească cu capul și alții aleg să muncească fizic e decizia fiecăruia. Fiecare muncește cu ce poate. Oare ceilalți developeri de jocuri online, că-s cu milioanele de jocuri, nici ei nu muncesc?

 

Așa că pe viitor gândește, apoi vino cu jigniri la adresa noastră. Mulțumim de înțelegere.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kelton said:

Singura lipsă de respect vine doar din partea ta. Maratonul ar trebui luat per total, nu ca premiu individual dintr-o singură zi. Per total câștigul la ambele variante este cu mult peste măsura banilor pe care un jucător îi dă sau nu pe maraton.

 

N-am obligat pe nimeni niciodată să își cumpere ceva în joc. Fiecare o face din propria inițiativă. Ce facem noi se numește și asta muncă. Că unii aleg să muncească cu capul și alții aleg să muncească fizic e decizia fiecăruia. Fiecare muncește cu ce poate. Oare ceilalți developeri de jocuri online, că-s cu milioanele de jocuri, nici ei nu muncesc?

 

Așa că pe viitor gândește, apoi vino cu jigniri la adresa noastră. Mulțumim de înțelegere.

Dacă tu te simti ofensat si crezi ca am adus injurii asupra voastră te înșeli. Nu aduce în discuție alți developeri care au milioane de jucători si le oferă benefici pentru care merită să plătești. 

 

Voi vă vedeți developeri? Amuzant dacă este așa... Voi nu ati creat niciun joc, doar un server care are în jur de 2-3 mii de jucători zilnic. Dacă vă pasă de noi nu aveam update uri la luna, nu aveam staff incompetent sa faca ceva, nu aveam persoane cu 10 conturi pe sleep ca doar asa facem si noi 500 pe seara. A stai... vorbesc eu prostii si dau doar hate... Păcat ca nu sunt singura persoana care e de aceiasi parere ca si mine. 

 

Va bateti joc de noi prin update -uri si regulile modificate doar în favoarea voastră. În fine, B-Zone Games o sa isi faca primul joc ca doar sunteti developeri! Asteptam ceva unic si wow prin care sa ne arătați că va pasa si nu doar pentru a produce sume imense din acel joc. Aaa si inca ceva, asta nu-i un job ceea ce faci tu, fa o de plăcere prietene... Ca sigur o sa rămâi fără cașcaval cat de curând!

 

Așa că pe viitor, înainte de a face ceva, fa o pentru întreaga comunitate si nu doar pentru "pay to win". Multumesc de intelegere "sefule" Kelton!

Edited by KiNNd3R
Link to comment
Share on other sites

A,  n-aduci jigniri. Ok, atunci nu o să te superi dacă nici eu nu-ți dau suspend pentru jignirile pe care nu le-ai făcut la adresa comunității. Nu pot să suport genul ăsta de nesimțire, îmi pare rău.

 

Dacă tu nu ești capabil să înțelegi analogia făcută nu prea am ce să-ți fac. E normal să aduc în discuție developeri când vorbim de jocuri. Doar nu joci pe samp stock, nu? Ori poate nici nu joci și faci doar troll, asta doar tu știi. Cei care au milioane de jucători au și încasări de milioane ca să aibă resursele necesare să ofere jucătorilor lucruri pentru care merită cu adevărat să plătești, și chiar și așa, până și de acele jocuri sunt persoane care se plâng.


Da, noi ne vedem developeri. Nu știu ce ți se pare ție atât de amuzant în lucrul ăsta cât timp altul lucrează. Ia încearcă să faci și tu chestia asta să vezi cum e :). Ți-aș recomanda să lucrezi și tu de plăcere acolo unde o faci, că doar în lumea reală așa se lucrează, nu pe bani. Taxele, mâncarea, consumabilele doar se plătesc cu plăcere și eu sunt ăla prost.

 

Aproape orice joc de tip multiplayer e are la bază facilități de plată, altfel n-ar avea cum să se susțină și nu s-ar merita developerilor să-l facă de la bun început, să-i aducă update-uri și așa mai departe. N-are rost să explic mai multe că oricum nu cred că vei înțelege astfel de lucruri. Momentan ești încă la vârsta de copil, poate abia ai reușit să fii la primul tău job. Vorbim peste vreo 10 ani de zile dacă e, să vedem dacă mai vezi tu lucrurile cu „fă-o de plăcere”.

Link to comment
Share on other sites

Mult mai frumos era in 2014, atunci te duceai la job sa iti iei o masina, acum iti faci 10 conturi, faci 2-3 misiuni si ți-ai luat. Vremuri mai bune ca alea nu o sa mai fie.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DuKe said:

Mult mai frumos era in 2014, atunci te duceai la job sa iti iei o masina, acum iti faci 10 conturi, faci 2-3 misiuni si ți-ai luat. Vremuri mai bune ca alea nu o sa mai fie.

De aceea trebuie crescuta economia, sa fie echilibrata balanta între ceea ce câștigi și ceea ce plătești. Speram sa vina cât mai repede...

Link to comment
Share on other sites

Eu consider că  trebuie in primul rand crescute preturile masinilor din dealership (TOATE), Fee-urile cum si o sa fie crescute, si Fara Bani la misiuni! Doar MP-uri.

Just now, Mlg69SwagLord said:

Eu consider că  trebuie in primul rand crescute preturile masinilor din dealership (TOATE), Fee-urile cum si o sa fie crescute, si Fara Bani la misiuni! Doar MP-uri.

 

1 hour ago, AnSeCoNd said:

De aceea trebuie crescuta economia, sa fie echilibrata balanta între ceea ce câștigi și ceea ce plătești. Speram sa vina cât mai repede...

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AnSeCoNd said:

De aceea trebuie crescuta economia, sa fie echilibrata balanta între ceea ce câștigi și ceea ce plătești. Speram sa vina cât mai repede...

Ceea ce ai spus tu acum e total gresit si prostesc =)) cand au bagat drq update-urile astea nu s-au gandit ca jucatorii disperati de samp o sa strice economia? In loc sa scoata drq misiunile si sa scoata din joburile care chiar nu folosesc la nimic, ca jucatorii sa fie nevoiti sa munceasca la truck, avocat, curier, cariera si alte joburi, unde odata stateai 10-20 de minute sa prinzi loc ca sa dai un /work. Te rog sa nu mai gandesti asa, pt ca influentezi mult daca iti spui parerea gresit, eu privesc update-urile astea din alta perspectiva. Update-urile care strica economia, adica alea care au bagat bizuri noi, alea cu vip, cu joburile noi, cu sistemul de event si tot felul de update-uri care d.p.m.d.v sunt implentate chiar aiurea.

2 hours ago, Mlg69SwagLord said:

Eu consider că  trebuie in primul rand crescute preturile masinilor din dealership (TOATE), Fee-urile cum si o sa fie crescute, si Fara Bani la misiuni! Doar MP-uri.

 

 

Cea mai proasta idee pe care am auzit-o in viata mea, vrei sa mai fie 50/1000 de jucatori pe samp? inainte sa iti dai cu parerea te rog sa gandesti, pt ca uite, sunt admini care chiar vor sa bage ceea ce vreti voi

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, WediN North said:

Ceea ce ai spus tu acum e total gresit si prostesc =)) cand au bagat drq update-urile astea nu s-au gandit ca jucatorii disperati de samp o sa strice economia? In loc sa scoata drq misiunile si sa scoata din joburile care chiar nu folosesc la nimic, ca jucatorii sa fie nevoiti sa munceasca la truck, avocat, curier, cariera si alte joburi, unde odata stateai 10-20 de minute sa prinzi loc ca sa dai un /work. Te rog sa nu mai gandesti asa, pt ca influentezi mult daca iti spui parerea gresit, eu privesc update-urile astea din alta perspectiva. Update-urile care strica economia, adica alea care au bagat bizuri noi, alea cu vip, cu joburile noi, cu sistemul de event si tot felul de update-uri care d.p.m.d.v sunt implentate chiar aiurea.

Cea mai proasta idee pe care am auzit-o in viata mea, vrei sa mai fie 50/1000 de jucatori pe samp? inainte sa iti dai cu parerea te rog sa gandesti, pt ca uite, sunt admini care chiar vor sa bage ceea ce vreti voi

2014 2015 A fost vremea cand B-zone exploda, pentru ca chiar aveai ce sa faci. Acum exista mai multe infernusuri decat   Burrito-uri, vehicul pentru care munceam la greu la gunoier in 2014.  Pe alte servere nu este asa. NIMENI   nu mai merge la un Gunoier,  muncitor la cariera si joburile la care JUCAI frate cu prietenii. Vremea cand munceai de placere si mai erau multi pe langa tine a disparut.  

Edited by Mlg69SwagLord
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mlg69SwagLord said:

2014 2015 A fost vremea cand B-zone exploda, pentru ca chiar aveai ce sa faci. Acum exista mai multe infernusuri decat   Burrito-uri, vehicul pentru care munceam la greu la gunoier in 2014.  Pe alte servere nu este asa. NIMENI   nu mai merge la un Gunoier,  muncitor la cariera si joburile la care JUCAI frate cu prietenii. Vremea cand munceai de placere si mai erau multi pe langa tine a disparut.  

Gandeste-te ca si serverul are o anumita vechime. Ce ai vrea acuma sa se faca pentru a fi ca  in 2014-2015? Singura varianta ar fi wipe, si crede-ma, nu vrei sa se intample asta. Nu ai cum sa te plangi ca exista foarte multe inf-uri cand serverul 1 are ani buni de zile. Nu face comparatii cu servere deschise de un an de zile.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Mlg69SwagLord said:

2014 2015 A fost vremea cand B-zone exploda, pentru ca chiar aveai ce sa faci. Acum exista mai multe infernusuri decat   Burrito-uri, vehicul pentru care munceam la greu la gunoier in 2014.  Pe alte servere nu este asa. NIMENI   nu mai merge la un Gunoier,  muncitor la cariera si joburile la care JUCAI frate cu prietenii. Vremea cand munceai de placere si mai erau multi pe langa tine a disparut.  

Varianta cea mai buna este sa revina la GM-ul din 2014, adica sa scoate din joburi, sa scoata misiunile, cutiile, sistemul de event, casele de lvl 999 sa le poti cumpara cu bani in joc, acum toate s-au facut in asa fel ca sa donezi, exemplu la maraton, case, cutii si multe alte chestii. Iti dai seama ca cei mai multi care au donat sunt cu un nivel peste un jucator normal, e urat. Mno, aia e, a avut perioada ei de glorie, pacat ca a fost stricata de update-urile negandite

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, WediN North said:

Varianta cea mai buna este sa revina la GM-ul din 2014, adica sa scoate din joburi, sa scoata misiunile, cutiile, sistemul de event, casele de lvl 999 sa le poti cumpara cu bani in joc, acum toate s-au facut in asa fel ca sa donezi, exemplu la maraton, case, cutii si multe alte chestii. Iti dai seama ca cei mai multi care au donat sunt cu un nivel peste un jucator normal, e urat. Mno, aia e, a avut perioada ei de glorie, pacat ca a fost stricata de update-urile negandite

Ar fi o idee,  insa totusi acum doar nu o sa scoata cam tot ce a fost implementat pana in prezent, ca e totusi aiurea sa iti bagi joc in ultimul hal de munca unor scripteri. Totodata, nu poti prezice efectele unui update pe o perioda lunga de timp

Link to comment
Share on other sites

ro32.png

 

Maratonul de Primăvară se încheie aici. Mai aveți până mâine inclusiv să-l terminați.

Sperăm că v-a plăcut primul sezon. Va urma cu siguranță și un sezon următor puțin diferit de acesta în funcție de feedbackul primit din partea voastră.

 

uk32.png

 

The Spring Marathon ends here. You have until tomorrow to finish it.

We ope that you liked the first season. There will surely be a next season a little different from this one depending on the feedback we received from you.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.