Jump to content

[Tutorial]Rezolvarea problemei "Task Manager a fost dezactivat de catre administrator "


Alexandru M. Nicolae
 Share

Recommended Posts

Sistem de operare : Windows 10 PRO (64 biti)

Pe acest sistem de operare am intampinat si rezolvat problema.

---------------------------------------------------------------------------------------

Probabil ca unii dintre voi au vrut la un momentdat sa intre in "Task Manager" si le-a aparut o eroare de tipul : "Task Manager a fost dezactivat de catre administrator".

Windows-ul meu este in limba engleza dar am tradus in limba romana ca sa fie pe intelesul tuturor.

---------------------------------------------------------------------------------------

Simtome: Imposibilitatea de a intra in Task Manager

---------------------------------------------------------------------------------------

Rezolvare(Metoda folosita de mine) :

1. Apasati simultan tastele "Win+R"

2. Scrieti: "gpedit.msc"

3. Apasati tasta "ENTER"

4. Va duceti la bara numita: "User Configuration"

5. Va duceti in subfolderul : "Administrative Templates

6. Va duceti in subfolderul : "System"

7. Va duceti in subfolderul : "Ctrl + Alt + Del Options

8. In fisierul selectat o sa identificati o optiune cu numele : "Remove Task Manager

9. Setati optiunea "Disable"

10. Apasati pe "Apply"

11. Inchideti ambele file.

---------------------------------------------------------------------------------------

Asta este metoda pe care am folosit-o eu. Daca intampinati probleme le puteti posta in sectiuena de comentarii.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Ocaust locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.