Jump to content

[PORTOFOLIU] mihay111


MiHaY111
 Share

Recommended Posts

Salut! Aici voi posta creatiile mele. Tin sa precizez ca sunt incepator. Accept orice critica si multumesc oricui ma sfatuieste.

offset.png.964055c9d76bde80319f68282fa8ef46.png Beaw4RI.pngOPUjkB1.png

awewQ2v.pngks7yhAU.png

Edited by MiHaY111
Link to comment
Share on other sites

Cu ce editezi? Paint?

Înțeleg că ești începător, dar totuși, nici eu n-am facut avatare m-ai urâte ca astea.

 

Poftim link de la un photoshop: http://www.mediafire.com/file/hptxqbrfm7ay8po/Adobe+Photoshop+CS6+Starck+HD.rar

Poftim link si de la un tutorial: 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, TheVirus said:

Cu ce editezi? Paint?

Înțeleg că ești începător, dar totuși, nici eu n-am facut avatare m-ai urâte ca astea.

 

Poftim link de la un photoshop: http://www.mediafire.com/file/hptxqbrfm7ay8po/Adobe+Photoshop+CS6+Starck+HD.rar

Poftim link si de la un tutorial: 

 

vezi ca tutorialu ala e "m-ai" prost putin

daca eu nu vreau sa pun chestiile alea nu le pun, e ca si cum ar fi ceva normal sa pui doar chestiile alea

oricum mersi

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MiHaY111 said:

vezi ca tutorialu ala e "m-ai" prost putin

daca eu nu vreau sa pun chestiile alea nu le pun, e ca si cum ar fi ceva normal sa pui doar chestiile alea

oricum mersi

 

Atunci invata sa redimensionezi corect avatarele si sa pui un text mai frumos si o culoare mai potrivita.

Link to comment
Share on other sites

Recomand la inceput,sa inveti esentialul,ce inseamna asta? 

Avatarele se fac pe rezolutia "150x250" pixeli,redimensionarea este facuta prin ctrl+t,apesi pe un colt si tii apasat shift,apoi tragi de el,am foarte multe de explicat,daca vrei imi poti da add pe discord

YSL dragos#3006
 
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ysldragos said:

Recomand la inceput,sa inveti esentialul,ce inseamna asta? 

Avatarele se fac pe rezolutia "150x250" pixeli,redimensionarea este facuta prin ctrl+t,apesi pe un colt si tii apasat shift,apoi tragi de el,am foarte multe de explicat,daca vrei imi poti da add pe discord

YSL dragos#3006
 

mersi mane

stiu toate astea

n-am nevoie de alte explicatii, asa consider, imi place sa descopar eu ce-i pe acolo

deja am invatat mai multe si, dupa cum vezi, cele mai multe le fac pe 150x250, iar altele nu deaorece asa vreau

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ficus FANTASTIK said:

dc am impresia ca pozele astea sunt facute la caterinca..

incearca niste culori la texte care sa dea bine ochiului si care sa aibe o legatura cu poza

sa zicem ca redimensionarea incepi sa o prinzi

 

eu incerc sa pun texte care sa aibe legatura cu imaginea, dar nu rpea gasesc culorile

oricum mersi pe tine te pup esti un smecher

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, MiHaY111 BahaosFAMILY said:

de ce? nu inteleg, le fac 150x250, cat pentru forum

Nu la rezolutie ma refer. La redimensionare, uita-te cum stau ele, zici ca-s turtite.. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, ReluSEO said:

Nu la rezolutie ma refer. La redimensionare, uita-te cum stau ele, zici ca-s turtite.. 

aaaa, mersi

13 hours ago, Adelin Bahaos said:

treci la slabit si lasa avatarele

treci la ingrasat si lasa sampu

Link to comment
Share on other sites

 Groaznice, oribile.

Pune stroke 1px negru, redimensioneaza prin ALT SHIFT si tragi de colt, Invata sa bagi blur si efecte asa cum se face, ce faci tu nu se numeste photoshop, ci mai degraba paint, si pe telefon editez poze mai bine.

Cauta niste font-uri pe https://www.dafont.com/ si invata sa le faci sa arate cat mai ok, shadow, gradient, etc.

Poate te ajuta cu ceva

Edited by oPANARAMA
Link to comment
Share on other sites

Decat sa fii incapatanat la fiecare critica care ti se aduce mai bine ai lua acel comentariu in considerare si ai incerca sa faci mai bine data viitoare , de ce te mai chinui sa pui acele imagini pe care ai adaugat doar 1 text , alea nu sunt creatii , sunt poze in paint cu un font default si culoare random , ti-au mai spus mai sus , sa tii apasat ctrl+shift cand redimensionezi , ai zis ca stii dar nu te intereseaza , atunci de ce crezi ca pe altii ii intereseaza aceste lucrari care pur si simplu sunt o batjocora pentru cei ce lucreaza in photoshop/ae/ill .

Inteleg ca esti la inceput dar fata de acum 10 ani cand trebuia sa ne dam seama ce efecte sa adaugam pe o lucrare , acum sunt sute de tutoriale ( daca nu vrei alea ce tin de blur e strict treaba ta , dar tutoriale ce tin de basic tools use e un lucru necesar daca vrei sa avansezi incet incet, trebuie sa inveti macar baza , sa stii la ce se foloseste fiecare chestie oricat de neinsemnata ar fi ) Ia acest comentariu cum doresti , nu prea ma intereseaza desi eu am luat orice critica cu maxim respect cand eram la inceput deoarece stiam ca faceam doar caricaturi.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DanutSoldatu said:

n-o sa evoluezi niciodata daca o sa fii in continuare incapatanat si n-o sa accepti o critica.

nu ca n-am acceptat nicio critica, le-am acceptat pe toate, doar am zis ca as dori sa invat pe cont propriu

in plus, am tinut cont de aproape toate chestiile folositoare din comentarii

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.