Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[PORTOFOLIU] mihay111


MiHaY111
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Înțeleg că ești începător în photoshop, dar nu se potrivește nimic cu nimic, textul e pus aiurea, culoarea, nu înteleg, le faci în paint? Încearcă măcar să urmărești un tutorial pe YouTube în care-ți explică ce să faci pas cu pas, dacă continui așa nu o să iasă niciodată ceva frumos, doar o poză aiurea, urâtă, și un text cu o culoare aiurea pusă pe unde apuci sau cum îți vine la ochi. 

Edited by TLG Salvator
Link to comment
Share on other sites

Nu le mai ingusta atat, daca incape in standardul 150x250 netras de par, il faci. Daca nu, nu te mai apuci de el. Cum au mai spus si altii, folosesti CTRL + T si tragi tinand ALT apasat. Apoi, pune-le niste efecte sa nu para atat de simple, dai click dreapta pe layer si apoi blending options. Acolo faci ce vrei cu efectele pana inveti sa le pui cum trebuie.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, AIM RaresNr1 said:

Nu le mai ingusta atat, daca incape in standardul 150x250 netras de par, il faci. Daca nu, nu te mai apuci de el. Cum au mai spus si altii, folosesti CTRL + T si tragi tinand ALT apasat. Apoi, pune-le niste efecte sa nu para atat de simple, dai click dreapta pe layer si apoi blending options. Acolo faci ce vrei cu efectele pana inveti sa le pui cum trebuie.

mersi, am incercat sa pun efecte si altele, dar la unele nu aratau bine si na

primele erau urate ca nu stiam sa redimensionez, dar am incercat si arata mai bine ultimele, dar nu toate

mersi

Edited by MiHaY111 BahaosFAMILY
Link to comment
Share on other sites

O chestie am de zis: nu este niciun concurs "care aplica cele mai multe efecte pe un stock". Keep it simple, stylish.
Invata despre color grading, sunt o gramada de tutoriale pe youtube.
Cat despre text, recomand sa-ti cauti font-uri care sa se potriveasca cu stock-ul ales si nu-l incarca cu tot felul de prostii.

Link to comment
Share on other sites

Încearcă să pui mai mult decât un text, care nu prea se potrivește nici ăla pe nici o poză, învață să asortezi textul cu background-ul, un background transparent e un bun început să înveți să folosești fonturile bine.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Madalin said:

Încearcă să pui mai mult decât un text, care nu prea se potrivește nici ăla pe nici o poză, învață să asortezi textul cu background-ul, un background transparent e un bun început să înveți să folosești fonturile bine.

singura poza pe care vad eu ca nu se potriveste bine textul e asta pentru ca am gresit ceva si nu am mai facut textulzNBMtMu.gif

la cea cu masina l-am asortat cu roata

la celelalte 2 ideea e sa se vada de cine e facuta imaginea nu sa se vada textul

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.