Jump to content

Bug Poker


MariusG

Recommended Posts

Bug-ul afisat de tine e ceva destul de ciudat. Mai exact, uitandu-ma in log, serverul vede ca ati fi avut alte carti fata de ce se afla in ss-ul tau.

O sa mai analizez problema, momentan ramane deschis.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, MariusG said:

De acum o sa filmez când merg sa joc poker ca sa vedeți si* in filmare ce se întâmpla .

Ai observat vreo matifestare de schimbare a cartilor?

De exemplu la inceptu sa fie niste carti pe masa si apoi sa se schimbe, sa apara altele la un moment dat?

Exact ceva de genul s-a intamplat, serverul avea in memoria lui sa zicem cartea K, iar tie iti afisa cartea A (e doar un exemplu).

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2019 at 8:31 AM, Adi007 said:

Ai observat vreo matifestare de schimbare a cartilor?

De exemplu la inceptu sa fie niste carti pe masa si apoi sa se schimbe, sa apara altele la un moment dat?

Exact ceva de genul s-a intamplat, serverul avea in memoria lui sa zicem cartea K, iar tie iti afisa cartea A (e doar un exemplu).

Nu am observat acest lucru . Ce făceam eu , atunci când vedeam sigur ca aveam o mâna buna din primele 3 sau 4 cărți băgăm All-in și pățeam câteodată sa pierd cumva și eram sigur de acea mâna .

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2019 at 9:04 AM, MariusG said:

Rezolvare ?

Ti-am explicat cum a fost treaba, serverul stia ca ai alte carti in mana, in timp ce pe ecran ti se afisau vizual alte carti, asta s-a intamplat de fapt. Nu stiu cum s-a intamplat, asa ca topicul ramane deschis si mai astept cazuri de genul cand vi se mai intampla ca sa mai pot analiza.

Link to comment
Share on other sites

A mai pățit și vreun alt jucător așa ceva de când a fost semnalat acest bug și până acum, eventual să și filmeze?

 

Dacă bugul e de tipul „o singură dată” și nu se reproduce sau n-a mai avut loc, nu avem ce să-i facem iar acest topic va fi arhivat.

Link to comment
Share on other sites

On 3/20/2019 at 4:26 PM, MariusG said:

Nick-ul tău: .TwisT[]
Server: RPG4
Descrierea bugului: nu a ales castigatorul bine
Screenshot (s): imgur.com/a/SUr6QUW

Ciudat, desi el a pierdut detasat la carti, a luat toti bani...

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.