Jump to content

Nea Mirel Wanted. Detalii aici

Recrutăm Designeri Audio și Video. Detalii aici

eB DaNiElSaN

Aplica pentru functia de tester / Apply for the tester function

Recommended Posts

@A N D R E I, aplicația ta a fost analizată de către conducerea News Reporters, iar răspunsul este unul pozitiv. Te astept în joc pentru a susține testul de acordare a funcției de tester.

APLICATIILE PENTRU FUNCTIA DE TESTER SUNT INCHISE.

Nume: DaNiElSaN..

Am sustinut testul cu: D[a]N

Rezultat proba teoretica: 1/3

Rezultat proba practica: 0/3

Rezultat final: Primesti raspunsul cand toti candidatii au sustinut testul

Alte precizari: -

Am sustinut testul cu: Madalin

Rezultat proba practica: 0.5/3

Am sustinut testul cu: .Lizard

Rezultat proba teoretica: 0.5/3

Rezultat proba practica: 1.5/3

Nume: Ejaka33

Am sustinut testul cu: Akyy

Rezultat proba teoretica: 3/3

Rezultat proba practica: -

Rezultat final: Respins.

Am sustinut testul cu: Takeoff.

Rezultat proba teoretica: 0/3

Rezultat proba practica: 0.5/3

Aloha, aici aveti statistica candidatilor pentru functia de tester.

jXyvL9M.png

Precizari: Testerii au fost alesi in functie de punctajul total. Cu cat punctajul total este mai mic, cu atat candidatul are mai multe sanse.

Mult succes celor ce au esuat, cat si urmatorilor candidati, la urmatoarea recrutare!

Aplicatii pentru functia de tester sunt deschise!

Locuri disponibile: 1-2.

Cititi cu atentie TOT ceea ce este scris in primul post si aplicati dupa modelul corespunzator.

Aplicatiile vor fi deschise pentru 24 de ore, daca aplicati dupa ce aceastea vor fi inchise, aplicatia va va fi respinsa automat.

Succes!

Nume (real): Mădălin.

Varsta: 17 ani. 

Nume in joc si rank in factiune: Madalin, rank 5.

De ce doresti sa aplici pentru functia de tester? (minim 2 randuri): Doresc această funcție din mai multe motive: 1. Mereu mi-a plăcut să ajut facțiunea în care mă aflu necondiționat, 2. Să pot da teste cu viitorii candidați și să le dau verdictul aferent rezultatelor sale, 3. Facțiunea News Reporters a fost prima mea facțiune, în 2015, și a rămas facțiunea mea de suflet, din care nu îmi doresc să mai ies. 

De ce te crezi potrivit pentru aceasta functie si de ce ar trebui sa te acceptam pe tine si nu pe alt candidat?: Activitatea, perseverența, seriozitatea si experiența pe care am dobândit-o de pe toate serverele RPG pe care am jucat mi-au oferit multe șanse la funcția de tester și chiar m-am descurcat, în unele zile dădeam cate 6-7 teste pe oră. 

Cu ce crezi ca poti ajuta News Reporters odata cu primirea functiei de tester? (minim 2 randuri): Cred că aș ajuta conducerea facțiunii, este destul de ocupată cu evidențe, supravegherea mebrilor, oferirea de simulări pentru reporter calificat, ș. a. m. d. Se adună destul de mulți candidați și cred că este nevoie de anumite persoane care să se asigure că, candidații au minimul de cunoștințe pe care trebuie să-l aibă un reporter pentru a se descurca cu munca sa zi de zi. 

Care sunt sursele pe care te vei baza atunci cand adresezi unui candidat o intrebare? (enumera minim 2 topicuri): Regulamentul facțiunii și Regulamentul General Al Facțiunilor Pașnice

Iti vei accepta pedeapsa in cazul in care vei incalca regulamentul factiunii si regulile impuse pentru functia de tester?: Bineînțeles. 

Alte precizari: O zi/seară bună vă doresc! Toate cele bune! 

@Madalin, aplicația ta a fost analizată de către conducerea News Reporters, iar răspunsul este unul negativ. Ai fost scos din functie recent, momentan nu primesti o alta sansa.

Nume (real): Anamaria

Varsta: 20 de ani

Nume in joc si rank in factiune: Anne, rank 4

De ce doresti sa aplici pentru functia de tester? (minim 2 randuri): Doresc sa aplic pentru functia de tester deoarece vreau sa ajut factiunea News Reporters cat pot de mult. Mi-ar face o mare placere sa pot sa ii testez pe cei care vor sa devina reporteri. Cred ca am suficienta experienta de pe celelalte servere ale comunitatii. 

De ce te crezi potrivit pentru aceasta functie si de ce ar trebui sa te acceptam pe tine si nu pe alt candidat?: Am suficienta rabdare, incerc sa fiu tot timpul corecta, nu suport frauda, adica inteleg, vrei sa fii in aceeasi factiune cu prietenii tai, ei bine, pune mana si invata-l daca nu stie regulamentul, tot timpul cand mi-am vrut prietenii in factiune intai i-am invatat tot ce trebuie ca sa ''supravietuiasca'', nu sa fie scosi in 10 minute din cauza ca nu stiu cu ce se mananca.

Cu ce crezi ca poti ajuta News Reporters odata cu primirea functiei de tester? (minim 2 randuri): Pai, avand in vedere ca sunt foarte activa mai mereu, voi fi activa si ii voi respinge pe cei ce nu stiu, cu mare drag.  Ma consider o fire suficient de matura cand e vorba de treburi serioase, imi place sa ma implic in tot ce mi se pune pe tava.

Care sunt sursele pe care te vei baza atunci cand adresezi unui candidat o intrebare? (enumera minim 2 topicuri): Ghidul Incepatorului, Regulamentul Intern si Regulamentul Factiunilor Pasnice.

Iti vei accepta pedeapsa in cazul in care vei incalca regulamentul factiunii si regulile impuse pentru functia de tester?: Categoric.

Alte precizari: Multumesc! xD

@A n n e, aplicația ta a fost analizată de către conducerea News Reporters, iar răspunsul este unul pozitiv. Te astept în joc pentru a susține testul de acordare a funcției de tester.

Aplicatiile pentru functia de tester sunt inca deschise pentru o perioada nedeterminata de timp.

Am sustinut testul cu: Anne

Rezultat proba practica: x/3

Rezultat final: Admisa

Aplicatiile pentru functia de tester sunt inchise!

Aplicatiile pentru functia de tester sunt deschise!

Cititi cu atentie TOT ceea ce este scris in primul post si aplicati dupa modelul corespunzator.

Aplicatiile vor fi deschise pentru 24 de ore, daca aplicati dupa ce aceastea vor fi inchise, aplicatia va va fi respinsa automat.

Succes!

Nume (real): Mădălin.

Nume in joc si rank in factiune: Madalin, rank 5.

De ce doresti sa aplici pentru functia de tester? (minim 2 randuri): Doresc această funcție din mai multe motive: 1. Mereu mi-a plăcut să ajut facțiunea în care mă aflu necondiționat, 2. Să pot da teste cu viitorii candidați și să le dau verdictul aferent rezultatelor sale, 3. Facțiunea News Reporters a fost prima mea facțiune, în 2015, și a rămas facțiunea mea de suflet, din care nu îmi doresc să mai ies. 

De ce te crezi potrivit pentru aceasta functie si de ce ar trebui sa te acceptam pe tine si nu pe alt candidat?: Activitatea, perseverența, seriozitatea si experiența pe care am dobândit-o de pe toate serverele RPG pe care am jucat mi-au oferit multe șanse la funcția de tester și chiar m-am descurcat, în unele zile dădeam cate 6-7 teste pe oră. 

Cu ce crezi ca poti ajuta News Reporters odata cu primirea functiei de tester? (minim 2 randuri): Cred că aș ajuta conducerea facțiunii, este destul de ocupată cu evidențe, supravegherea mebrilor, oferirea de simulări pentru reporter calificat, ș. a. m. d. Se adună destul de mulți candidați și cred că este nevoie de anumite persoane care să se asigure că, candidații au minimul de cunoștințe pe care trebuie să-l aibă un reporter pentru a se descurca cu munca sa zi de zi. 

Care sunt sursele pe care te vei baza atunci cand adresezi unui candidat o intrebare? (enumera minim 2 topicuri): Regulamentul facțiunii și Regulamentul General Al Facțiunilor Pașnice

Iti vei accepta pedeapsa in cazul in care vei incalca regulamentul factiunii si regulile impuse pentru functia de tester?: Bineînțeles. 

Alte precizari: O zi/seară bună vă doresc! Toate cele bune! 

@Madalin, aplicația ta a fost analizată de către conducerea News Reporters, iar răspunsul este unul pozitiv. Te astept în joc pentru a susține testul de acordare a funcției de tester.

Nume: Quentin.

Am sustinut testul cu: Madalin

Rezultat proba teoretica: 0.5/3

Rezultat proba practica: x/3

Rezultat final: Admis

Alte precizari: Felicitari, @Madalin!

Aplicatiile pentru functia de tester sunt deschise!

Cititi cu atentie TOT ceea ce este scris in primul post si aplicati dupa modelul corespunzator

Succes!

Nume (real): Alin.

Nume in joc si rank in factiune: Deathworm, rank 5.

De ce doresti sa aplici pentru functia de tester? (minim 2 randuri): Aplic pentru a face ceva nou in cadrul factiunii. Nu am mai avut tester si vreau sa stiu cum e sa dau un test si sa ma gandesc la faptul ca aplicantul e pus sub presiune in momentul respectiv si asteapta sa vada ce intrebari o sa ii adresez. Ar fi o experienta interesanta.

De ce te crezi potrivit pentru aceasta functie si de ce ar trebui sa te acceptam pe tine si nu pe alt candidat?: Ma consider potrivit deoarece am petrecut mult timp in factiune si am dobandit experienta pe care o pot pune in practica prin testarea aplicantilor.

Cu ce crezi ca poti ajuta News Reporters odata cu primirea functiei de tester? (minim 2 randuri): Dau teste in locul liderului/subliderilor pentru ca ei sa aiba timp sa se ocupe de treburile pe care le mai au si pe care doar ei pot sa le rezolve.

Care sunt sursele pe care te vei baza atunci cand adresezi unui candidat o intrebare? (enumera minim 2 topicuri): Regulamentul factiunii si Regulamentul General al Factiunilor Pasnice.

Iti vei accepta pedeapsa in cazul in care vei incalca regulamentul factiunii si regulile impuse pentru functia de tester?:  Da, imi asum orice greseala!

Alte precizari: O seara frumoasa in continuare!

Nume (real): John

Varsta: 16

Nume in joc si rank in factiune: jmuscalu, rank 4.

De ce doresti sa aplici pentru functia de tester? (minim 2 randuri): Doresc sa aplic pentru aceasta functie deoarece vreau sa capat experienta si pe partea de tester. Ar fi o experienta frumoasa din care as avea foarte multe de invatat. Un alt motiv ar fi ca sunt destul de putini testeri, fiind greu pentru ceilalti sa testeze atatia candidati. Cred ca pentru aceasta functie ai nevoie de seriozitate si responsabilitate, exact calitatile pe care eu le am.

De ce te crezi potrivit pentru aceasta functie si de ce ar trebui sa te acceptam pe tine si nu pe alt candidat?: In general, nu-mi place sa ma compar cu altii, practic, sa-i trag pe ei in jos si sa spun despre mine ca sunt bun sau alte lucruri, insa, consider ca principalele mele calitati sunt seriozitatea, responsabilitatea si desigur, sunt o persoana de incredere.

Cu ce crezi ca poti ajuta News Reporters odata cu primirea functiei de tester? (minim 2 randuri): Prin primirea functiei de tester ajut factiunea direct prin testele pe care le dau deoarece testez jucatori, cine este demn de factiune intra, cine nu este, nu intra. Consider ca pentru a intra in News Reporters trebuie sa stii regulamentul bine, sa nu existe lucruri pe care sa le omiti atunci cand citesti regulamentul si sa stii foarte bine gramatica. 

Care sunt sursele pe care te vei baza atunci cand adresezi unui candidat o intrebare? (enumera minim 2 topicuri): Regulamentul Intern, Informatii si din Ghidul Reporterului.

Iti vei accepta pedeapsa in cazul in care vei incalca regulamentul factiunii si regulile impuse pentru functia de tester?: Da, platesc pentru orice greseala desi voi incerca cat de mult pot sa nu gresesc.

Alte precizari: Niciuna. Multumesc pentru timpul acordat aplicatiei mele.

@AlinFARAONU, aplicația ta a fost analizată de către conducerea News Reporters, iar răspunsul este unul pozitiv. Te astept în joc pentru a susține testul de acordare a funcției de tester.

@John M, aplicația ta a fost analizată de către conducerea News Reporters, iar răspunsul este unul pozitiv. Te astept în joc pentru a susține testul de acordare a funcției de tester.

Nume (real): Tudor Holerga

Varsta: 22

Nume in joc si rank in factiune: Creedo, rank 4.

De ce doresti sa aplici pentru functia de tester? (minim 2 randuri): Doresc sa aplic pentru functia de tester deoarece m-am indragostit de aceasta factiune, imi doresc sa dau teste cu jucatorii acceptati. Nu am avut niciodata functia de tester si chiar imi doresc sa incerc ceva nou, sunt deschis la orice. 

De ce te crezi potrivit pentru aceasta functie si de ce ar trebui sa te acceptam pe tine si nu pe alt candidat?: Cred ca sunt potrivit pentru aceasta functie deoarece am dobandit suficienta experienta in aceasta factiune si sunt suficient de activ pentru a fi demn de aceasta oportunitate.

Cu ce crezi ca poti ajuta News Reporters odata cu primirea functiei de tester? (minim 2 randuri): Vreau sa usurez munca celor din conducerea factiunii  pentru a da teste cu jucatorii noi acceptati. Vreau ca in factiune sa fie doar membri capabili de aceasta. Imi place sa ofer sanse egale tuturor jucatorilor. #farapile

Care sunt sursele pe care te vei baza atunci cand adresezi unui candidat o intrebare? (enumera minim 2 topicuri): 

Sursele pe care o să mă axez când vine vorba de a pune întrebări, pe lângă cunoştiinţele mele, sunt topicurile: Informaţii Regulament Intern Regulament Server Regulamentul General al Facţiunilor Paşnice Regulamentul Liderilor.

Iti vei accepta pedeapsa in cazul in care vei incalca regulamentul factiunii si regulile impuse pentru functia de tester?: Imi asum tot ceea ce fac!

Alte precizari: Multumesc pentru atentia acordata!

Nume: Quentin.

Am sustinut testul cu: Deathworm

Rezultat proba practica: x/3

Alte precizari: Felicitari, @AlinFARAONU!

Am sustinut testul cu: jmuscalu

Rezultat proba practica: x/3

Alte precizari: Felicitari.

@CREED0, dupa cum am zis inainte sa aplici tu, aplicatiile sunt momentan inchise.

Aplicatii pentru functia de tester sunt deschise!

Locuri disponibile: 3.

Succes!

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.