Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Bug work ilegale


PresuPusu

Recommended Posts

Nick-ul tău: PresuPusu
Server: RPG1
Descrierea bugului: Dupa ce ajungi la numarul maxim de stele nu te mai lasa sa termini livrarea. Stiu sigr ca am incercat si cu arms si facea la fel . Acum eram cu drugs. Cand iau prima data 3 stele e ok. Dar la a 2a livrare deja nu ma mai lasa. Nu cred ca trebuie sa am maxim de stele. Cred ca nu trebuie sa am nicio stea ca sa ma lase sa livrez.
Screenshot (s): sa-mp-042.thumb.png.efd3cc90b408f39c2060ae91e8001776.png

Am incercat reloguri multiple chiar si modpackul l-am schimbat de 2 ori. Nu e ceva ce tine de mine.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, PresuPusu said:

Nick-ul tău: PresuPusu
Server: RPG1
Descrierea bugului: Dupa ce ajungi la numarul maxim de stele nu te mai lasa sa termini livrarea. Stiu sigr ca am incercat si cu arms si facea la fel . Acum eram cu drugs. Cand iau prima data 3 stele e ok. Dar la a 2a livrare deja nu ma mai lasa. Nu cred ca trebuie sa am maxim de stele. Cred ca nu trebuie sa am nicio stea ca sa ma lase sa livrez.
Screenshot (s): sa-mp-042.thumb.png.efd3cc90b408f39c2060ae91e8001776.png

Am incercat reloguri multiple chiar si modpackul l-am schimbat de 2 ori. Nu e ceva ce tine de mine.

Inainte sa dai al 2-lea /work la Drugs Dealer, ai facut ceva la misiunea lui Dimitri?

Sau in timp ce erai la work la Drugs Dealer, ai facut altceva care implica checkpoint-uri?

 

Incerc sa-mi dau seama unde a fost problema (problema nu este de la wanted).

Link to comment
Share on other sites

@Adi007 Nu am facut nimic. Aveam 0 wanted. Am dat work /+3 stele. Am dus dropu, m-am intors cu masina la crackhouse, au trecut 5  minute am dat work iar +3 stele -6 wanted, duc la drop. Nu merge. Am zis eh, cine stie , s-o fi buguit. Relog si incerc iar, si tot asa de 3 ori. Si cum ziceam nu e prima data. Nu stiu neaparat daca doar la drugs mi-a facut asa dar am impresia ca si la arms. O sa incerc si la arms acum si revin cu update.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, PresuPusu said:

@Adi007 Nu am facut nimic. Aveam 0 wanted. Am dat work /+3 stele. Am dus dropu, m-am intors cu masina la crackhouse, au trecut 5  minute am dat work iar +3 stele -6 wanted, duc la drop. Nu merge. Am zis eh, cine stie , s-o fi buguit. Relog si incerc iar, si tot asa de 3 ori. Si cum ziceam nu e prima data. Nu stiu neaparat daca doar la drugs mi-a facut asa dar am impresia ca si la arms. O sa incerc si la arms acum si revin cu update.

Ok, astept, mersi.

Link to comment
Share on other sites

@Adi007Am retestat pe 3 curse de arms si din LS si din SF. Au mers toate de data aceasta. Am retestat si pe 3 curse de drugs si in SF si in LS. Ma gandeam ca are legatura cu locatia poate. A mers sa intru in drop. Ma gandesc sa nu fie ceva legat de intervalul orar ca eu lucram dimineata acolo dupa cum vezi. O sa incerc sa reiau bugu dupa ora 2 si pana in 8, poate are vreun impact in intervalul acela orar.

Link to comment
Share on other sites

Am facut si cursele de seara. Problema nu a mai avut loc . Nu stiu care a fost baiu prima data. Daca se mai intampla o sa deschid alt topic in cazul in care il inchizi pe acesta. Apropo, daca vorbesti cu Bobo, ii poti te rog readuce aminte de lista pe care i-am trimis-o? Mersi in avans.

Link to comment
Share on other sites

Update 3#. Mi s-a întâmplat iar sa nu pot întra în cp cu mașina. De aceasta data la jobul car jacker. Asta s-a întâmplat  după ora 5,cand se face refresh la server. Poate aceasta este cauza. Nu am retestat dacă problema persista și după vreun relog. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/22/2019 at 4:00 PM, PresuPusu said:

Update 3#. Mi s-a întâmplat iar sa nu pot întra în cp cu mașina. De aceasta data la jobul car jacker. Asta s-a întâmplat  după ora 5,cand se face refresh la server. Poate aceasta este cauza. Nu am retestat dacă problema persista și după vreun relog. 

La urmatorul update o sa adaug comanda /cpdebug.

Te rog frumos s-o tii minte si s-o tastezi atunci cand intampini problema asta cu faptul ca nu poti intra in checkpoint-uri si sa faci SS la ceea ce ti se va afisa in chat si sa revii cu mesaj in acest topic.

Te anunt eu in topic aici cand am adaugat comanda (in principiu la urmatorul update).

Link to comment
Share on other sites

@Kelton Am reintalnit bugul iar prima zi dupa ce am postat prima data. https://imgur.com/l7QSUDV

Pana cand a fost introdusa comanda de Adi am mai avut 2 tangente cu el dar n-am mai facut poza.

https://imgur.com/QqXrSJF Aici s-a intamplat si comanda era activa asa ca am activat-o, am intrat in cp, am iesit din cp am activat iar ,nimic nu s-a intamplat. A trebuit sa dau relog sa-si revina.

In decursul ultimei saptamani cand a fost jobul Garbage man job of the day faceam o cursa in plina zi si am ajuns la un checkpoint la care povestea s-a repetat, n-am bagat comanda de acea data, dar am dat report de stuck, nu stiu daca mi-a raspuns cineva dar deodata mi-am luat slap cu tot cu masina, cred, iar ulterior am reusit sa intru in checkpoint. Nu stiu daca sa consider ca are vreo legatura cu vreun tip de desync. In total am folosit comanda lui Adi de 3 ori cand s-a intamplat si rezultatul a fost mereu cel din ss si nu a functionat cp-ul dupa.

Link to comment
Share on other sites

Comanda nu e facuta ca sa functioneze CP-ul dupa ce o tastezi. Comanda e facuta ca sa iti arate in chat ce ID de checkpoint aveai asociat pe server, se pare ca aveai checkpoint ID 0, adica serverul stia ca nu ai niciun CP activ in acel moment. Trebuie sa caut acul in carul cu fan sa vad unde in script ID-ul de CP ti se seteaza aiurea la 0.

Nu mai are rost sa tin topicul deschis, se va rezolva cand gasesc partea eronata din script.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.