Jump to content

FRANTA - ROMANIA FED CUP | Simona Halep, prima reactie dupa victoria FABULOASA cu Caroline Garcia! "De asta sunt aici, sa lupt pana in ultima clipa"


.Vlad
 Share

Recommended Posts

FRANTA - ROMANIA FED CUP | Simona Halep, prima reactie dupa victoria FABULOASA cu Caroline Garcia! "De asta sunt aici, sa lupt pana in ultima clipa"
 

Simona Halep a invins-o pe Caroline Garcia si castiga al doilea punct al Romaniei.

Simona Halep a castigat un meci spectaculos cu Caroline Garcia, dupa un meci de aproape trei ore. Halep a adus si punctul doi al echipei Romaniei inainte de al patrulea meci de dublu. Simona a spus ca este pregatita sa joace si dublu, daca va fi nevoie si ca va lupta pana in ultima clipa.

 

"Stiam ca va fi mai dificil astazi, a jucat acasa, a avut publicul de partea ei. Cand esti acasa joci mai bine, dar si eu m-am simtit ca acasa. Ma bucur ca am reusit sa castig acest meci pentru suporterii care au venit alaturi de noi.
 

A stat foarte bine la inceputul meciului, a lovit mingea foarte repede. Eu am fost putin mai lenta, am incercat sa ma relaxez, sa ma lupt si sa imi recapat energia.

De asta sunt aici, sa lupt pana in ultima clipa. Bratele ma dor, am si o problema la coapsa, sa speram ca nu o sa mai avem nevoie si de un al treilea meci.

(N.red. Joci la dublu?) Sunt gata de orice!", a spus Simona Halep la finalul meciului pentru Digi Sport.

Sursa: sport.ro

Link to comment
Share on other sites

  • .Vlad locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.