Jump to content

Opinie PC 1500 lei.


Recommended Posts

Salut, m-am gandit sa-mi achizitionez un PC, din pacate nu vreau sa investesc mult in el, asa ca am ales un buget doar pentru sa:mp, il iau la mana a doua, folosit doar 3 luni, PC-ul are un i3 gen a 4. 8GB Ram, GTX 750 TI 2/4 GB(Numai stiu exact cat VRAM are, asa ca am zis 2/4 GB). SSD + HDD, sursa certificata in Bronze, toate la pretul de 1500 de lei + garantie de la el de 60 de zile. Ce ziceti? se merita?

Link to comment
Share on other sites

@FowlerIubituThau  Am citit mai bine ce ai scris tu și pc ul e decent din punct de vedere al componentelor dar parcă nu prea mi vine sa cred că a fost folosit doar 3 luni având în vedere că componentele respective nu se mai găsesc de cumpărat de aproximativ 2 ani. Daca nu-l cunoști pe vânzător nu ți recomand sa-l cumperi, in banii ăștia poți lua un pc mai ok de la Str3su (https://www.youtube.com/user/Str3sU) și ai garanția că vanzatorul este serios și nu umbla cu tepe. Baiatu' se ocupa de ceva timp cu asta după cum vezi și în stream-urile lui, in plus a făcut și pc-uri pentru alți streameri gen ImoGen, Alexa TV, etc. Are în descrierea fiecărui video pc-urile pe care le are la vânzare și chiar are unul în 1500lei cu i3-6100t si gtx 1050 care sunt componente mai noi și mai ok decât ce ai văzut tu inițial. Bafta. 

Edited by RISKY
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, RISKY said:

@FowlerIubituThau  Am citit mai bine ce ai scris tu și pc ul e decent din punct de vedere al componentelor dar parcă nu prea mi vine sa cred că a fost folosit doar 3 luni având în vedere că componentele respective nu se mai găsesc de cumpărat de aproximativ 2 ani. Daca nu-l cunoști pe vânzător nu ți recomand sa-l cumperi, in banii ăștia poți lua un pc mai ok de la Str3su (https://www.youtube.com/user/Str3sU) și ai garanția că vanzatorul este serios și nu umbla cu tepe. Baiatu' se ocupa de ceva timp cu asta după cum vezi și în stream-urile lui, in plus a făcut și pc-uri pentru alți streameri gen ImoGen, Alexa TV, etc. Are în descrierea fiecărui video pc-urile pe care le are la vânzare și chiar are unul în 1500lei cu i3-6100t si gtx 1050 care sunt componente mai noi și mai ok decât ce ai văzut tu inițial. Bafta. 

Da, dar buget-ul este de 1500 de lei si da, il cunosc pe vanzator dar nu pot zice ca la folosit doar 3 luni.. avand in vedere ca la primit.. acuma nu stiu, cred ca o sa ma interesez si de Str3sU, multumesc oricum.

Link to comment
Share on other sites

On 4/29/2019 at 9:44 AM, FowlerIubituThau said:

Salut, m-am gandit sa-mi achizitionez un PC, din pacate nu vreau sa investesc mult in el, asa ca am ales un buget doar pentru sa:mp, il iau la mana a doua, folosit doar 3 luni, PC-ul are un i3 gen a 4. 8GB Ram, GTX 750 TI 2/4 GB(Numai stiu exact cat VRAM are, asa ca am zis 2/4 GB). SSD + HDD, sursa certificata in Bronze, toate la pretul de 1500 de lei + garantie de la el de 60 de zile. Ce ziceti? se merita?

salut, asta nu se merita mai ales la mana a 2 a, eu mi am achizitionat un pc recent cu un procesor  AMD FX 8150 16GB (comparativ cu un i5 6000 nush cat)  si cu placa video ATI Radeon 560 RX series de 8GB ( comparativ cu un GTX 1030-50 ), SSD + HDD, carcasa iluminata, 4 ventilatoare, sursa noua, duce orice joci pe high, gen metro exodus, outlast 2, gta 5, cs go, si am doar 13 mil pe el la mana a 2 a..iti recomand sa mai cauti pe net

Link to comment
Share on other sites

nu, nu merita 1500 de lei pentru ce specificatii are. nici macar 1000 de lei nu face

in primul rand, procesoarele i3 a 4 a generatie sunt total depasite in jocuri, avand doar doua nuclee si 4 ani vechime

stiu ca magazinele care vand pc-uri sh ofera un 1 an sau chiar 2 de garantie, iar la tine 60 de zile sunt egal cu 0, mai mult ca sigur dupa ce trece garantia o sa crape

Link to comment
Share on other sites

Daca era un i5 sa zic ca s-ar fi meritat, dar cu i3 nu prea. Eu am un i5 gen 4 cu restul tau de configuratie de 4 ani cu mici upgrade-uri si se observa ca e cam slabut.

Link to comment
Share on other sites

  • Vlad locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.