Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Problema cu ping-ul pe servere


MadaPisi23

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Buna, am si eu o problema cu ping-ul pe servere atunci cand sunt conectata la internet prin WI-FI. Prin cablu merge totul bine, dar prin Wireless imi sare ping-ul cam la 5-10 minute la 1500+ si ma deconecteaza.
Screenshot (în caz că este necesar):

Alte precizări: 

Sunt toate driverele la zi.

Am laptop HP 15-da0139nq

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, zL Arhix said:

Bună @MadaPisi23,

 

Ești suficient de aproape de router? S-ar putea ca distanța mare combinată cu pereții camerelor să genereze această problemă.

 

Încearcă un test de viteză prin WIFI pe https://www.speedtest.net/ și lasă o poză cu testul aici.

 

La 1 metru de el. 

8223825907.png

 

3 hours ago, Scotocell said:

Conteaza foarte mult in aceasta perioada si de la cine ai internet... (RDS, Telekom etc...) 

 

Digi

 

11 minutes ago, BlackSwordGaming said:

Se poate sa fie de la router. Incearca sa scoti firul de la internet din router si sa il bagi din nou. Daca nici asa nu merge, scoate timp de 30 minute routerul din priza.

 

Am facut asta. La fel.

Link to comment
Share on other sites

Nu prea ai ce face. Sunt fluctuatii deoarece tot mai multi oameni au routere si undele acelea intercaleaza uneori. De obicei e inevitabil sa nu se intemple problema asta dupa o perioada anume. O solutie provizorie este re-setupul routerului, un mic reset. De obicei stabilizeaza problema pentru o perioada pana cand incepe sa faca iar fente.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.