Jump to content

Problema CMD Cleo


.Narcis.

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Salut! Am facut un CMD pentru politisti, iar la comenzile cu ID, cand le pun imi inchide jocul, doar la cele cu ID, la cele fara ID nu imi inchide jocul, de ce?
Screenshot (în caz că este necesar): NU e nevoie

Alte precizări: Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, R e l u said:

Da-mi SS din Sanny Builder sa vad ce si cum ai facut, poate nu ai facut cum trebuie si iti pot zice ce si cum.

 

bandicam 2019-05-04 14-00-43-190.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ba, stii ce-ai gresit? 

Ai pus @21 la amandoua, si la aia cu #d, si la aia cu %s, pune 1@ la aia cu %s si-ti merge, ca se incurca intre ele tu nu vezi

la get player nickname pune 1@ si la scan_string aia 21@

Link to comment
Share on other sites

sa zicem ca ai o comanda sa saluti pe X

 

:sal

SAMP.IsCommandTyped(20@)

if

0AD4: 20@ scan_string 20@ format "%d" 20@ 21@ / 21@ e pentru id

then

0B36: samp 1@ geT_player_nickname 1@ / aici 1@ e pentru a lua numele, nu tot 21@ ca 21@ e la id

si dupa faci

 samp say_msg "&s, ai fost surprins cu viteza mai mare de bla bla" 1@ / / 1@ e pentru ca primu de acolo e numele, adica 1@ ce e in dreptul comenzii pentru nume

sau

samp say-smg "%s (%d), ai fost surprins cu droguri" 1@ 21@ // 1@ primul pentru ca e numele si e primul in mesaj, apoi 21@ pentru a pune id-ul si pentru ca e al doilea in lista

si tot asa, daca %d e primu, pui 21@ 1@ intelegi, depinde cum sunt puse in mesaj

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.