Jump to content

Recomandare/ Parere SSD.


Recommended Posts

                 Neata B-zone! Am observat ca in ultimul timp SSD-ul meu se misca tot mai incet, in special start-upurile sunt mult mai incete decat erau candva si nici loading-ul din jocuri nu este cel mai bun.
                  Asa ca am decis sa ii fac un upgrade.

  1. Care este bugetul maxim în care vrei să te încadrezi? 600 de lei plus/minus
  2. Configuratia actuala: 

    CPU: Intel Core i7-6700 Skylake 3.4GHz /4.0GHz (OC) 8MB

    GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB 256-bit

    Motherboard: ASUS Z170 PRO Gaming 
    RAM: Corsair 16GB (2x8GB) Vergeance LPX Black 3200MHz CL16 
    HDD: WD Blue 1TB 7200rpm 64mb Cache

    SSD: HyperX Fury 120GB 
    PSU: Thermaltake Smart SE 730W
    Case: Zalman Z11 Plus

  3. Ce titluri de jocuri veti juca, in caz ca este de Gaming?: Tot ce este nou si imi face cu ochiul
  4. Când intenţionezi să faci achiziţia? (se va menționa data sau un număr de zile): Saptamana aceasta
  5. Alte precizari: M-am gandit la https://www.pcgarage.ro/ssd/intel/660p-series-1tb-pci-express-30-x4-m2-2280/?gclid=Cj0KCQjwoInnBRDDARIsANBVyAREtMbWALl8s5dAx-Y-0_FVOJsdj3OrkjYTfNouNpJJ1xLXVMC4S_caApgREALw_wcB . M-am documentat si am inteles ca din punct de vedere al tipului de memorie folosita nu este neaparat, dar eu nu am de gand sa il folosesc in mod profesional asa ca nu cred ca ma va supara acest lucru. 
    Am nevoie de ajutorul vostru pentru a ma asigura ca este compatibil cu placa mea de baza. Mai mult, daca aveti alte recomandari le astept cu nerabdare. Credeti ca este o alegere buna? Se va simti diferenta de viteza daca imi mut Windowsul pe acest SSD?
Link to comment
Share on other sites

  • RISKY locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.