Jump to content

Interviu #79 - Auras - RPG2 Admin 5


Rolland
 Share

Recommended Posts

Rolland: Salut. Iti multumesc pentru ca mi-ai acceptat invitatia, Gabi! In primul rand, ne poti spune cate ceva despre tine? (Nume, oras, varsta, etc)

 Auras: Salutare! Intai de toate doresc sa iti multumesc pentru invitatie. Ma numesc Aurelian, am 19 ani si sunt din Braila.

Rolland: Cum arata o zi din viata ta?

Auras: Recent am terminat liceul si programul mi se schimba putin, insa pana acum ma trezeam de dimineata, ma duceam la liceu, veneam acasa si dupa fugeam la pregatire. Pot spune ca a fost un an destul de obositor care a trecut destul de repede.

Rolland: Cum au fost primele zile pentru tine alături de comunitatea B-Zone?

Auras: Discutam cu prietenii pe care ii am inca de cand am inceput sa ma joc acest joc si ma gandesc cu placere la acele zile. Am fost ca orice jucator la inceput de drum, cu putin ajutor dar am incercat sa deslusesc singur acest joc.

Rolland: Ai mai jucat pe alt RPG, înainte să joci pe RPG2?

Auras: Nu, nu am mai jucat pe alt RPG deoarece aici juca un prieten care juca de la deschidere si am zis sa fim amandoi pe acelasi server.

Rolland: Ce emoţie ai avut când ai fost promovat la functia de admin?

Auras: Desigur ca orice om am avut emotii in momentul respectiv, insa pot spune ca ma si asteptam deoarece eram helper de o perioada destul de lunga si am muncit ca sa primesc functia. Asta s-a intamplat prima data cand am fost promovat, a doua oara chiar nu ma asteptam sa primesc admin dupa 3 saptamani de helper, chiar asteptam sa implinesc o luna in functie si sa ma las de server.

Rolland: Poti sa ne spui cu ce te ocupi tu pe RPG2 ca si admin?

Auras: In principal munca mea este pe website: reclamatii, cereri de unban si cerery de recovery. Pe langa website ma ocup si de STAFF si de nevoile lor. 

Rolland: Care a fost prima ta facţiune şi cât de greu a fost să intri in ea?

Auras: Prima factiunea in care am intrat a fost Paramedics de azi. Nu pot spune ca a fost foarte greu deoarece ma pregatisem bine. 

Rolland: Ai facut ilegale, si daca da, poti da niste exemple?

Auras: Consider ca nu exista jucator care sa nu fi facut macar o data o afacere ilegala. Nu consider ilegal ce am facut eu, mai mult bug abuse. Primul update facut cu sistemul de clanuri a generat un bug foarte mare prin care te puteai loga pe acelasi cont de 2 ori si puteai sa iti inmultesti banii. De acest bug m-am folosit si drept urmare am ramas fara avere.

Rolland: Te-a ajutat cineva sa primesti o functie?

Auras: Prima functie pe care am dobandit-o, lider Avispa Rifa, am obtinut-o cu putin ajutor din partea lui uuc1mnL, care pe acea vreme era admin insa daca eu nu munceam ca sa o obtin, propunerea lui era inutila.

Rolland: Cat  ai de gand sa ti functia de admin?

Auras: In prezent detin functia de 3 ani si jumatate si nu stiu cat o sa mai raman in functie. 

Rolland: Ce sfaturi oferi jucatorilor care doresc să obţina o funcţie pe RPG2?

Auras: Intotdeauna am sfatuit jucatorii sa isi vada de treaba si sa fie seriosi daca vor sa primeasca o functie importanta. Sa stai intr-o factiune si sa iti dedici timpul, inseamna ca iti doresti sa avansezi si desigur ca la un moment dat, o sa vina si promovarea.

Rolland: Cum ai dobandit rank-ul VIP?

Auras: Raspunsul la aceasta intrebare doar Kelton sau Bobo ti-l poate oferi, insa din punctul meu de vedere a fost implicarea de care am dat dovada cand am fost admin in 2014, deoarece de atunci am acest grad.

Konny: Legat de jucătorii ce-și doresc funcții, ce sfat le-ai da? 

Prin ce ai trecut pentru a ajunge la funcția de Admin 5?

Auras: Functia de admin nu este pentru oricine, mai ales o functie atat de inalta. Trebuie sa iti placa si sa iti doresti sa avansezi, dar poti face acest lucru doar muncind si implicandu-te in dezvoltarea serverului. In afara de timpul de asteptare, nu am avut niciun alt obstacol pentru a obtine promovarea.

AndreWT: Care sunt liderii carora le-ai oferit functia si care au dovedit ca au facu treaba faina? 

Auras: Timp de 1 an, cat am am avut admin nivel 4 si m-am ocupat direct in promovarea liderilor, au fost multi oameni care au facut o treaba excelenta. O sa numesc doar cativa: [CBN]Cristi, PrimaL, Jokye, Arhix, uuc1mnL.

oC ChampyxD: Ai facut vreodata ilegale ca admin?

Auras: Nu am avut nevoie sa fac astfel de afaceri deoarece m-am multumit cu salariul pe care l-am avut pe shop.

Rolland: Ce te motiveaza sa iti continui munca ca si admin?

Auras: Pentru cea mai mare perioada de timp, munca pe care am depus-o pentru comunitate am facut-o din placere dar si din dorinta de a dezvolta serverului, dar totodata si eu deoarece am avut si eu de invat de la unii oameni cu care am intrat in contact.

Rolland: Pentru final, vreau să îți mulțumesc pentru acceptare invitaţiei şi timpului acordat.

Auras: Placerea a fost de partea mea si iti urez mult succes cu acest proiect. Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Interviu #79 - Auras - RPG2 Admin 5
  • Adrian28 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.