Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Miami Roleplay - A new era of roleplay.


epanomy
 Share

Recommended Posts

Miami Roleplay

De ce fac acest proiect ?

Vreau sa revolutionez sa-mp-ul din Romania.

 

Cum am ajuns sa fac acest proiect ?

Pai, intr-o zi ca oricare alta, jucand pe un server de Roleplay din Romania, m-am intrebat:

"Doar rusii pot face gamemode-uri atat de unice si bine optimizate?"

Si.. m-am gandit sa incep si eu un proiect de la 0, iar gamemode-ul sa fie optimizat si unic.

 

Ce o sa fac cu gamemode-ul ?

Probabil ca am sa-l vand sau o sa il folosesc pentru un nou proiect.

 

Server Updates

Miami RP v1.0a - Adaugat un sistem de inregistrare & logare pe textdraw. (https://www.youtube.com/watch?v=WvoTQu0W5qg)

Acest gamemode este creat in totalitate de pawnDaddy.

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar, daca rusii au servere de RP asa de interesante, cu sistemele si mappingul ala de te lasa gura casca, noi de ce nu am putea avea? Mi-ar placea mult sa vad cum evolueaza acest proiect, mult succes, e nevoie de mult timp si rabdare sa faci un GM de la 0 cu sisteme complexe.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DaNNy ToV said:

Intr-adevar, daca rusii au servere de RP asa de interesante, cu sistemele si mappingul ala de te lasa gura casca, noi de ce nu am putea avea? Mi-ar placea mult sa vad cum evolueaza acest proiect, mult succes, e nevoie de mult timp si rabdare sa faci un GM de la 0 cu sisteme complexe.

Exact, asta vreau sa zic. Gamemode-ul v-a fi postat pe net si o sa fie 100% disponibil pentru toata lumea. Chiar nu mai vreau sa vad tot acelasi mod de joc de x servere, crede-ma. Cine-va trebuie sa schimbe pana la urma si sa-mp-ul romanesc.

Edited by pawnDaddy
Link to comment
Share on other sites

Observ ca GM-ul este unul bine lucrat, as putea contribui si eu cu ceva Mapping pentru acest proiect, insa daca timpul imi permite sa ma impart si pentru B-Zone, si pentru acest proiect, as face-o cu mare placere. Chiar as vrea sa vad si eu, vorba lui Danny, un server de asta in Romania.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Syconic said:

Observ ca GM-ul este unul bine lucrat, as putea contribui si eu cu ceva Mapping pentru acest proiect, insa daca timpul imi permite sa ma impart si pentru B-Zone, si pentru acest proiect, as face-o cu mare placere. Chiar as vrea sa vad si eu, vorba lui Danny, un server de asta in Romania.

Adauga-ma pe Discord: pawnDaddy#2422

Link to comment
Share on other sites

On 6/14/2019 at 11:52 AM, pawnDaddy said:

Miami Roleplay

De ce fac acest proiect ?

Vreau sa revolutionez sa-mp-ul din Romania.

 

Cum am ajuns sa fac acest proiect ?

Pai, intr-o zi ca oricare alta, jucand pe un server de Roleplay din Romania, m-am intrebat:

"Doar rusii pot face gamemode-uri atat de unice si bine optimizate?"

Si.. m-am gandit sa incep si eu un proiect de la 0, iar gamemode-ul sa fie optimizat si unic.

 

Ce o sa fac cu gamemode-ul ?

Probabil ca am sa-l vand sau o sa il folosesc pentru un nou proiect.

 

Server Updates


Miami RP v1.0a - Adaugat un sistem de inregistrare & logare pe textdraw. (https://www.youtube.com/watch?v=WvoTQu0W5qg)

Acest gamemode este creat in totalitate de pawnDaddy.

Este secțiune de Programming, respectiv Creations, unde-i creația? Nu ne ajută cu absolut nimic că-ți faci tu reclamă la gamemode.

 

P.S. Dacă, chiar munceai la el, nu-l vindeai; îl țineai confidențial. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Madalin said:

Este secțiune de Programming, respectiv Creations, unde-i creația? Nu ne ajută cu absolut nimic că-ți faci tu reclamă la gamemode.

 

P.S. Dacă, chiar munceai la el, nu-l vindeai; îl țineai confidențial. 

Stai ca nu inteleg. Ce este o creatie? Mie mi se pare ca acest GM a fost facut de @pawnDaddy care, chiar daca nu e foarte complex momentan, este o creatie.

Totusi da, ai dreptate, daca era intradevar facut de el l-ar fi tinut doar pentru el. Sa se joace el si bunica-sa pe server...

 

Ai auzit vreodata de open-source? Nu toata lumea creeaza software pentru bani.

 

PS: Nu sunt atat de interesant de aceasta creatie, dar mi-e greu sa inteleg de ce te-ai bagat unde nu e treaba ta.

Link to comment
Share on other sites

Totusi.. nu am mai lucrat 3 saptamani la proiect-ul asta, dar m-am decis sa-l continui si spre multumirea ta, am sa-l pun open-source (sa vada si scripterii romaniei cum ii pe la rusi), k?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.