Jump to content

National Guard - Cereri aderare echipe / Team membership requests


DerVectron
 Share

Recommended Posts

N6bnlyS.jpg&key=11639f00110200c202b4bc42

 

KwctU5z.png&key=bf74be6a1f478310bcf387b9

 

 

Departamentul National Guard are in componenta 6 echipe formate din membrii de rank 3+:

Testeri, Antrenori, Rapoarte de activitate, Teste grade, Instructori si Rank 3-4

 
In acest topic puteti face o cerere de aderare intr-o echipa daca liderul considera ca este necesar;

 

Cititi cu atentie rolul fiecarei echipe si ganditi-va bine inainte sa postati o cerere;
 

Fiecare membru va fi acceptat in functie de comportament si activitate, nu dupa ordinea cererilor;
 

Topicul va fi deschis doar cand liderul va anunta ca este nevoie de un membru intr-o anumita echipa.

 

Informatii despre activitatea fiecarei echipe:

Testeri - Se ocupa cu sustinerea testelor de intrare in factiune. Echipa este formata de regula din 6-7 membri de rank 5, acestia pot sustine doar proba teoretica, proba de arme fiind sustinuta cu un membru rank 6+ sau un membru care detine gradul secundar "Commander". Cel mai activ tester intr-o luna primeste un bonus in valoare de $200.000.

Antrenori - Se ocupa cu organizarea antrenamentului lunar avand grija sa coordoneze membrii pe toata desfasurarea acestuia iar la final sa faca evidenta membrilor prezenti, intarziati si absenti. Echipa este formata din doi antrenori principali si doi antrenori secunzi, fiecare formand la randul lor o echipa (principal+secundar). 

Rapoarte de activitate - Se ocupa cu realizarea evidentelor rapoartelor de activitate in fiecare saptamana, evidente care ajuta la identificarea celor mai activi jucatori pentru acordarea anumitor bonusuri. Echipa este formata din doi membri si un lider de echipa, membrii avand obligatia de a realiza evidentele rapoartelor dupa un calendar stabilit de catre conducerea factiunii, 2 saptamani un membru iar 2 saptamani celalalt membru. Rolul liderului de echipa este acela de a corecta eventualele greseli ale evidentelor. Membrii echipei au timp de luni pana miercuri sa faca evidentele respective. Cel care reuseste sa faca evidenta pana luni la ora 22:00 primeste un bonus in valoare de $100.000, din care se vor scadea cate $10.000 pe fiecare greseala constata de liderul echipei.

Teste grade - Se ocupa cu sustinere testelor de arme in vederea avansarii in grad a membrilor. Echipa este formata din lider, sublideri, antrenori si cei care detin gradul "Commander". Testele de grade au loc in fiecare miercuri la ora 21:00 si duminica la ora 16:00. Cel mai activ membru la testele de grade intr-o luna primeste un bonus in valoare de $100.000.

Instructori - Se ocupa cu instructajul pentru membrii de rank 1 si 2 pentru a sti ce trebuie sa faca in diferite situatii cand isi desfasoara activitatea in factiune si pentru a afla eventuale informatii care nu au fost regasite in intrebarile din testul de intrare. Fiecare membru care primeste rank 4 va fi automat introdus in echipa instructorilor daca exista locuri libere. Cel mai activ instructor intr-o luna primeste un bonus in valoare de $100.000.

Rank 3-4 - Se ocupa cu organizarea activitatilor in factiune din duminicile 2, 3 si 4 ale lunii. Fiecare membru care primeste rank 3 va fi automat introdus in aceasta echipa. Membrii nu sunt obligati sa organizeze activitati mereu, insa cei care vor avea activitate slaba vor fi sanctionati. Exista 15 locuri in aceasta echipa, cei care primesc rank 3 atunci cand nu exista locuri in echipa vor fi pusi pe o lista de asteptare, urmand a fi introdusi in echipa atunci cand se elibereaza un loc. Statistica pentru activitatea membrilor se face o data la 3 luni de catre liderul echipei.

Model de postare

Veti mentiona numele din joc, rank-ul, numele echipei pentru care aplicati, motivul pentru care aplicati si echipa din care faceti parte la momentul actual (daca este cazul)

 
Nume:
Rank:
Aplic pentru echipa:
Motiv:
Fac parte din echipa: 

 
Fiind membru intr-o echipa aveti sansa sa demonstrati ca sunteti activi si ca meritati sa fiti promovati.

 

 

4zs53BZ.png&key=ba4a25726b987cc480d08204

 

 

The National Guard Department consists of 6 teams of rank 3+ members:

Testers, Trainers, Activity reports, Grade tests, Instructors and Rank 3-4

 

In this topic you can make a team membership request if the leader deems it necessary;

Read carefully the role of each team and think well before posting a request;

Each member will be accepted according to behavior and activity, not according to the order of the requests;

The topic will only be open when the leader announces that a members is required in a particular team.

 

Information about the activity of each team

 

Testers - The team is in charge of supporting the faction entrance tests. The team is usually formed of 6-7 rank 5 members, who can only support the theoretical test, with the weapon test supported by rank 6+ or a member who owns "Commander" grade. The most tester in a month receives a $200.000 bonus.

Trainers - They are responsible for organizing the monthly training with the care to coordinate the members throughout its performance and finally make the present, late and absent members log. The team consists of two main trainers and two secondary trainers, each of them forming a team (tmain+secondary).

Activity reports - They are responsible for keeping track of activity reports every week, which helps to identify the most active players for certain bonuses. The team consists of two members and a team leader, members having the obligation to make the statistics according to a schedule established by the faction leadership, 2 weeks a members and 2 weeks the other member. The role of team leader is to correct any mistakes in the statistics. Team members have the time to make their respective statistics from Monday to Wednesday. The member who manages to make it out until Monday at 22:00 gets a $100.000 bonus, of which $10.000 will be deducted for each mistake found by the team leader.

Grade tests - They are in charge of supporting weapons tests to advance members in secondary grades. The team is made up of leader, subleaders, trainers and "Commander" members. The grade tests take place every Wednesday at 21:00 and Sunday at 16:00. The most active member in grade tests in a month gets a $100.000 bonus.

Instructors - They are in charge of training rank 1 and rank 2 members to know what to do in different situations when performing their activity in faction and to find out any information that was not found the questions of the entrance test. Each member who get rank 4 will be automatically entered into the team of instructors if there are free places. The most active instructor in a month receives a $100.000 bonus. 

Rank 3-4 -  They are in charge of organizing the faction activities on Sundays 2, 3 and 4 of the month. Each member who get rank 3 will be automatically entered into this team. Members are not obliged to organize activities always, but those who have poor activity will be sanctioned. There are 15 slots in this team, those who get rank 3 when there are no team slots will be put on a waiting list and will be introduced to the team when a slots is issued. Members activity statistics are made once every three month by the team leader.

 

Posting model

You will mention the name, the rank, the name of the team you are applying for, the reason why you apply and the team you belong to at the moment (if any)


Name:
Rank:
I apply for:
Reason:
I'm part of the team:


Being a member of a team, you have the chance to demonstrate that you are active and deserving of being promoted.

 

 

 

 

 

 

Edited by General DerVectron
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, uN iMarius said:

Nume: IMarius. 
Rank: 3
Aplic pentru echipa: rapoarte 
Motiv: vreau sa ajut 
Fac parte din echipa: - 

Acceptat. Vei fi adaugat in PM si pe Discord (unde te rog sa-mi dai pm cu numele ca sa-ti pot da invite).

Link to comment
Share on other sites

Aplicatii deschise pentru recrutarea unuia sau a maxim doi membrii in echipa de Rapoarte, cât și a doi sau trei membrii pentru echipa Instructori. Respectati modelul de postare si cititi cu atentie ce presupun aceste echipe, implicarea voastra fiind luată in considerare pe viitor.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, KyubyZEM RPG said:

Nume: KyubyZEM
Rank: 3
Aplic pentru echipa: Rapoarte de activitate
Motiv: vreau sa ajut 
Fac parte din echipa: -

Esti acceptat in echipa Rapoarte, vei fi adaugat in PM si pe discord iti voi acorda gradul respectiv.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MoxZEM said:

Nume: MoxZEM
Rank: 3
Aplic pentru echipa: Instructor
Motiv: Vreau sa ajut.
Fac parte din echipa: - 

 

5 hours ago, KyubyZEM RPG said:

Nume: KyubyZEM
Rank: 3
Aplic pentru echipa: Instructor
Motiv: Vreau sa ajut cât de mult se poate.
Fac parte din echipa: Rapoarte

 

Sunteti amandoi acceptati in echipa Instructori, am facut o exceptie de data aceasta pentru ca normal instructorii sunt de la rank 4+. Va voi adauga in PM si pe discord va voi acorda gradul.

 

Deocamdata nu se mai cauta membrii pentru nicio echipa. Vom anunta in caz de ceva.

Link to comment
Share on other sites

Aplicatii deschise pentru recrutarea unui membru in echipa de Rapoarte, cât și a doi sau trei membrii ( RO - minim rank 3 ) pentru echipa Instructori. Respectati modelul de postare si cititi cu atentie ce presupun aceste echipe, implicarea voastra fiind luată in considerare pe viitor.

Link to comment
Share on other sites

Nume:bbomber83.
Rank:3.
Aplic pentru echipa:Instructori.
Motiv: Am observat ca membrii noi intrati nu se descurcă si doresc sa ii ajut.
Fac parte din echipa: Antrenori.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, LDV VenZi said:

Nume: venziPUNISHER
Rank:3
Aplic pentru echipa: rapoarte de activitate
Motiv: vreau sa ajut
Fac parte din echipa: rank 3-4 team, teste grade si antrenor (secund) 

Esti acceptat in echipa Rapoarte, vei fi adaugat in PM si pe discord iti voi acorda gradul respectiv.

 

9 hours ago, bbomber83 said:

Nume:bbomber83.
Rank:3.
Aplic pentru echipa:Instructori.
Motiv: Am observat ca membrii noi intrati nu se descurcă si doresc sa ii ajut.
Fac parte din echipa: Antrenori.

Esti acceptat in echipa Instructori, vei fi adaugat in PM si pe discord iti voi acorda gradul respectiv.

 

In continuare mai aștept 2 aplicatii pentru instructori, cine este doritor, va rog sa urmați modelul de mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Salut, venzi sunt, aplicatiile pentru echipa Rapoarte de activitate au fost deschise. Ceea ce cautam sunt doi membri capabili sa poata lucra in duo si sa indeplineasca cerintele acestui team. Activitatea in aceasta echipa este luata in considerare la rank-up. Respectati modelul de postare!

Mai multe detalii despre acest TEAM, mai jos : 

 

"Rapoarte de activitate - Se ocupa cu realizarea evidentelor rapoartelor de activitate in fiecare saptamana, evidente care ajuta la identificarea celor mai activi jucatori pentru acordarea anumitor bonusuri. Echipa este formata din doi membri si un lider de echipa, membrii avand obligatia de a realiza evidentele rapoartelor dupa un calendar stabilit de catre conducerea factiunii, 2 saptamani un membru iar 2 saptamani celalalt membru. Rolul liderului de echipa este acela de a corecta eventualele greseli ale evidentelor. Membrii echipei au timp de luni pana miercuri sa faca evidentele respective. Cel care reuseste sa faca evidenta pana luni la ora 22:00 primeste un bonus in valoare de $100.000, din care se vor scadea cate $10.000 pe fiecare greseala constata de liderul echipei." 

 

O zi frumoasa! 

Edited by LDV VenZi
Link to comment
Share on other sites

Nume: 20CMRec0rd
Rank: 1
Aplic pentru echipa: Rapoarte de activitate
Motiv: Deoarece vreau să ajut cu această evidență, am experiență in acest domeniu și din cate vad nu exista o limita de rank.
Fac parte din echipa: Nu fac parte din alta echipa.

Link to comment
Share on other sites

Nume: DeiuS
Rank: 1
Aplic pentru echipa: Rapoarte de activitate
Motiv: Vreau sa ma implic pe cât pot eu de mult in aceasta factiune precum am facut si in celelalte, iar timpul imi permite sa fac asta.
Fac parte din echipa: Nu fac parte din alta echipa.

Link to comment
Share on other sites

Nume: Asulica 
Rank: 2
Aplic pentru echipa: Rapoarte de activitate
Motiv: Vreau sa ajut și eu acest departament, și mi-ar plăcea sau o fac și în felul acesta, pe lângă prezenta mea în joc! 
Fac parte din echipa:
 Nu fac parte din nicio echipa.

Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2020 at 8:26 PM, zL 20CMRec0rd said:

Nume: 20CMRec0rd
Rank: 1
Aplic pentru echipa: Rapoarte de activitate
Motiv: Deoarece vreau să ajut cu această evidență, am experiență in acest domeniu și din cate vad nu exista o limita de rank.
Fac parte din echipa: Nu fac parte din alta echipa.

 

20 hours ago, DeiuS said:

Nume: DeiuS
Rank: 1
Aplic pentru echipa: Rapoarte de activitate
Motiv: Vreau sa ma implic pe cât pot eu de mult in aceasta factiune precum am facut si in celelalte, iar timpul imi permite sa fac asta.
Fac parte din echipa: Nu fac parte din alta echipa.

 

@zL 20CMRec0rd, @DeiuS, deoarece voi doi ati pus primele 2 aplicatii, ati fost acceptati. Va voi baga in PM si va voi explica ce trebuie sa faceti. Felicitari!

Link to comment
Share on other sites

Nume: luci.lpv
Rank: 3
Aplic pentru echipa: Antrenor secund.
Motiv: Vreau sa ma implic cât de mult posibil in acest departament și sa nu stau doar pentru rang up.
Fac parte din echipa:
 Nu fac parte din alta echipa.

 
Edited by Pirosca Lucian Valentin
Greseli de scriere
Link to comment
Share on other sites

On 5/31/2020 at 9:27 PM, PirgaruDavidRPG said:

Nume: Roraku
Rank: 3
Aplic pentru echipa: Instructor
Motiv: Doresc sa ajut membrii noi veniti in acest departament
Fac parte din echipa: Nu fac parte din alta echipa.

Imi pare rau dar doar rank 4+ pot fi antrenori.

 

On 5/31/2020 at 9:43 PM, Pirosca Lucian Valentin said:

Nume: luci.lpv
Rank: 3
Aplic pentru echipa: Antrenor secund.
Motiv: Vreau sa ma implic cât de mult posibil in acest departament și sa nu stau doar pentru rang up.
Fac parte din echipa:
 Nu fac parte din alta echipa.

 

 Imi pare rau dar acceptam in echipa principala minim rank4+.

Link to comment
Share on other sites

Nume: Reedorf
Rank: 4
Aplic pentru echipa: Rapoarte de activitate
Motiv: Am vazut c-au mai fost inainte niste baieti si nu mi se pare foarte greu, poate are nevoie venzi de-un mic ajutor.
Fac parte din echipa: Rank 3-4 team.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.