Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

Propun ca în cazul liderilor, sa se facă un vot, iar membrii votează pe cine vor ca lider, iar cel cu mai puține voturi sa primească sublider, și gen sa fie 3 sublideri pana când fostul lider se decide sa pună demisie, atunci revenind la 2 sublideri 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tupi said:

Foarte adevarat + cand vine vorba de o decizie, acolo apar controverse.

Daca-s lider maturi si cu "cap" se pot intelege la orice decizie, crede-ma.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand majoritatea de pe 2 vor fuziune cu 3 si de pe 3 chiar ca cam toti vor cu 2, deci ar fi o prostie mare sa se uneasca 2 cu 4.

In al 2-lea rand faza cu 2 lideri sau vechime ar fi o bataie de joc pentru liderii de pe rpg1 si rpg2, pe serverele 3 si 4 se iau mult mai usor functiile, n-ai cum sa nu zici asta. Pe 2 si 1 chiar trebuie sa ai ore multe si nivel si fh calumea. Pe 4 mai ales dar si pe 3 sunt cerinte foarte mici pentru lider si in cateva luni poti lua lider foarte usor. Eu de exemplu am o vechime foarte mare pe RPG2 si am avut toate functiile posibile, momentan am lider la mafie si nu-mi convine sa se bage peste mine sau sa-mi ia functia un lider cu nivel mic si putine ore jucate.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, D a n n said:

Daca-s lider maturi si cu "cap" se pot intelege la orice decizie, crede-ma.

Nu e ceea ce pare, fiecare gandeste diferit si vrea altceva, trust me

Edited by Tupi
Link to comment
Share on other sites

Salutare Kelton, Bobo, Supervisori si restul adminilor 6 si nu numai,

 

Va inteleg perfect munca parcursa si eu la randul meu am detinut de foarte multe ori functia de helper si functia de admin pe acelasi server RPG si din motive personale si din cauza numarului scazut de jucatori am renuntat de fiecare data de la functia de admin insa sunt pregatit sa revin dintr-un motiv bine intemeiat, acesta fiind fuzionarea serverelor si sunt foarte sigur ca si restul jucatorilor, helperilor, adminilor si chiar liderilor vor dori sa revina. Aveti dreptate, RPG4 unde am jucat cel mai mult si unde am detinut aceste functii este cel mai mic server cu cei mai putini jucatori. Pe timpul meu era imposibil sa-ti faci un punct la helper si erai nevoit sa scoti dovezi din pamant acestea fiind si adevarate ca sa poti bana un codat, momente foarte grele.

 

Am citit articolul dvs si vin si eu cu cateva idei daca se poate:

 

1. Legat de lideri, helperi si admini, acestia au muncit sa ajunga la functia pe care o detin cat si supervisorii si daca pe un server va ramane un supervisor si celalalt supervisor de pe serverul secundar va deveni admin 5 atunci ar fi bine si la lider ca sa se aleaga liderul cu cea mai buna activitate in factiune, pe forum si la activitatea in sine. Deja ai dreptate, helperii si admini au muncit pentru functia lor si va fi nesimitire din partea voastra sa le scoateti functia astfel nu va incurca pe nimeni daca vor fi pusi unii peste altii astfel se vor lega prietenii intre colegi si mult mai multe lucruri de facut, demult nu a fost o interactiune intre membrii staff si aceasta fuziune va fi un bine si membrilor staff, crede-ma. 

 

2. Legat de case si bizuri care este cel mai complicat lucru de facut eu as crede ca ar fi mai bine sa acordati jucatorilor aceeasi bani pe care ei au platit pe aceste case sau bizuri si peste 1-2 saptamani sa faceti licitatii la fiecare dintre ele, va reveni aceeasi pofta din partea jucatorilor sa faca bani alaturi de prieteni, sa fie cate 20 la farmer, la trucker sa faca bani pentru casa respectiva si sa transfere banii la un prieten de incredere, nu au fost aceste momente de foarte mult timp si daca reusiti sa implementati sistemul de farmer inainte de a face acesta fuziune, crede-ma ca este un drag din partea noastra jucatori vechi care sunt din 2015 pe serverele b-zone si nu numai sau chiar si mai vechi sa vada drumul blocat la farmer sau la trucker :)) momente foarte frumoase care cred ca pot fi retraite incaodata.

 

3. Eu de exemplu am venit pe rpg4 de pe rpg2 dar avand in vedere ca RPG1 are pe zi maxim 450, RPG2 are maxim pe zi 350, RPG3 are maxim pe zi 250 si RPG4 are maxim pe zi 200 ar fi de preferat sa se uneasca RPG1 cu RPG4 si RPG3 cu RPG2.

 

Deja sunt si eu de acord cu majoritatea ideilor alese de voi si legat de conturi, de clanuri ar fi cu mult mai bine ca sa fie la fiecare jucatori, lider de clan cate un free change nickname sau free clan change nickname sau cum i se mai zice :)) 

 

Sanatate si sper sa duceti cont de ideile mele, sunt pregatit sa aduc mult mai multe idei daca imi permiteti deoarece imi bubuie capul de idei doar pentru a face 2 servere cat mai placute.

 

Numai bine!

 

 

Edited by P R O C O P E
Link to comment
Share on other sites

Just now, eB Swau said:

In primul rand majoritatea de pe 2 vor fuziune cu 3 si de pe 3 chiar ca cam toti vor cu 2, deci ar fi o prostie mare sa se uneasca 2 cu 4.

In al 2-lea rand faza cu 2 lideri sau vechime ar fi o bataie de joc pentru liderii de pe rpg1 si rpg2, pe serverele 3 si 4 se iau mult mai usor functiile, n-ai cum sa nu zici asta. Pe 2 si 1 chiar trebuie sa ai ore multe si nivel si fh calumea. Pe 4 mai ales dar si pe 3 sunt cerinte foarte mici pentru lider si in cateva luni poti lua lider foarte usor. Eu de exemplu am o vechime foarte mare pe RPG2 si am avut toate functiile posibile, momentan am lider la mafie si nu-mi convine sa se bage peste mine sau sa-mi ia functia un lider cu nivel mic si putine ore jucate.

exact cum a zis el, 2-3 e mai bine iese mai in avantaj.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DiamantulSUPREM said:

Propun ca în cazul liderilor, sa se facă un vot, iar membrii votează pe cine vor ca lider, iar cel cu mai puține voturi sa primească sublider, și gen sa fie 3 sublideri pana când fostul lider se decide sa pună demisie, atunci revenind la 2 sublideri 

e clar ca cei de pe 1, 2 o sa-i voteze pe ai lor, iar cei de pe 3, 4 o sa-i voteze pe ai lor.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, sincer sa fiu, mi se pare ok sa ramana cu functia de lider cel de pe serverul principal ( RPG1 | RPG2 ) sau sa ramana 2 lideri, dupa parerea mea fiecare lider a muncit in felul lui pentru a obtine functia, prin activitate, prin implicarea in factiune si etc

 

Cat despre fuziune, as vrea RPG1 cu RPG4

Edited by Edward din AIM
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DiamantulSUPREM said:

Propun ca în cazul liderilor, sa se facă un vot, iar membrii votează pe cine vor ca lider, iar cel cu mai puține voturi sa primească sublider, și gen sa fie 3 sublideri pana când fostul lider se decide sa pună demisie, atunci revenind la 2 sublideri 

Nu are rost, aia de pe 1 vor vota cu aia de pe 1 si aia de pe 2 vor vota cu aia de pe 2

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jackus said:

Astia de pe 3 sau 4 care o sa se fuzioneze cu RPG 1, vedeti ca noi suntem gazdele si voi oaspetii, nu invers.

Le-ai zis-o m3n.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jackus said:

Astia de pe 3 sau 4 care o sa se fuzioneze cu RPG 1, vedeti ca noi suntem gazdele si voi oaspetii, nu invers.

i auzi, vezi ca vin si te bat la deagle, ok?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ralucy said:

Sa vezi ce bine mai gândiți după ce or sa apăra certurile :))

hai ralucy leave subleader let the big mans do their job playng time is over

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nici vorba de 2 lideri, o sa se bata cap in cap cand e vorba de rank sau fw clear, ca poate un lider tine cont de activitate, in ce mod s-a implicat in factiune si considera ca X nu merita rank sau fw clear la timp si celalalt sa dea doar la minim, parerea mea e ca sa ramana liderul de pe serverul principal, urmand ca dupa ce lasa liderul actual sa fie adaugat si liderul de pe serverul secundar pe lista, sau sa primeasca lider fara vot.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea sa faceti sondaje dupa ce hotarati ce servere fuzionati, daca o sa fie 1 cu 3, faceti sondaje pe rpg 1 si rpg 3 sa voteze doar liderii si vedeti ce se alege.

Eu unul sunt cu un lider, unde sunt doi deja incep certuri, cel de pe RPG 1 poate vrea sa l promoveze pe unu, ala de pe RPG 3 nu vrea si tot asa, sau cand vor fi certuri pe /f, fiecare lider va trage pentru membrul lui, logic..chiar daca ar trebui sa fii obiectiv in cazuri de genu'.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DaNNy ToV said:

Nici vorba de 2 lideri, o sa se bata cap in cap cand e vorba de rank sau fw clear, ca poate un lider tine cont de activitate, in ce mod s-a implicat in factiune si considera ca X nu merita rank sau fw clear la timp si celalalt sa dea doar la minim, parerea mea e ca sa ramana liderul de pe serverul principal, urmand ca dupa ce lasa liderul actual sa fie adaugat si liderul de pe serverul secundar pe lista, sau sa primeasca lider fara vot.

Bine punctat. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, eB Gab1op said:

Sau mai bine sa se puna un vot, unde membrii sa iși aleagă ce lider vor. Ori de pe rpg2 ori de pe RPG 4

Nu are rost, aia de pe 1 vor vota cu aia de pe 1 si aia de pe 2 vor vota cu aia de pe 2

Link to comment
Share on other sites

Daca stai sa te gandesti pe rpg 1 si 2 sunt peste 35 in factiune si pe 3 si 4 sunt sub 20 si normal la vot daca se face normal ca vor iesi cei de pe 1 si 2 la members VOT.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unlocked this topic
  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.