Jump to content

Fuziune Servere


Kelton
 Share

Recommended Posts

Ideea cea mai buna este ramanerea in functie a celor doi lideri. Subliderii, si ei, trebuie gasita o solutie de mijloc, multi au muncit si isi doresc acea functie.

 

Fuziunea este un lucru logic si bun in multe zone ale serverului, trebuie facuta. Costurile de intretinere sunt mari pentru intreaga comunitate, nu doar serverele de SAMP. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, AXI said:

Consider ca aceasta fuziune e o mare prostie, dacă veți face acest lucru jucătorii se vor supăra și vor părăsi comunitatea, vor fii mai putini jucatori decât acum, vor rămâne doar copiii de 12 ani și jocul nu ar mai avea sens, consider o mare prostie aceasta fuziune.

Adica tie-ti place sa te joci cu 50 jucatori, si restul pe /sleep, nu? Foarte multi sunt de acord cu aceasta fuziune, mai ales daca nu sunt pierderi semnificative. Iti pierzi casa, business-ul, atat. In rest, primesti bani pe ele, poate putin mai mult decat valoarea ei, "ca un bonus".

 

ON: Mi se pare mai ok sa fie doi lideri intr-o factiune. Daca nu reusesc sa se inteleaga, pot interveni adminii 4 sa-i ajute.

Link to comment
Share on other sites

Sunt in totalitate PRO acestei Fuziuni, imi place ideea, asa  poate ajungem iarasi macar la 800-900 ON, cat despre cei 2 lideri, ar fi un lucru fain, mai devreme sau mai tarziu, unul dintre ei tot va lasa functia, deci nu vad de ce nu.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, loNuTz said:

Interesanta ideea cu liderii. Se pot baga 2 lideri iar la momentul potrivit unul va ceda, va fi scos din functie sau cine stie ce se mai poate intampla. Si dupa va reveni la normal, cu un singur lider. Asa cred ca nimeni nu se va supara, nu isi pierd munca, si mai ales ca au ocazia sa isi pastreze si un sub lider din cei 2 deja existenti. Abia astept fuziunea, sa stau 30 de minute sa ma conectez =)! Hai cu acele vremuri!

Adica sa lasa cate 4  sub la fiecare factiune daca au 2 lideri

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ErwynOfficial said:

La case sa fie mai multe owner-uri (2) nu doar 1. 

+1. Mi se pare corect, la fel ca la lideri, pana cand renunta un proprietar, dupa sa revina la normal.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa fie despagupiti proprietarii de biz-uri cam cu cat ar valora acel biz si sa nu mai fie nimeni proprietar la vreun biz, cand se face fuziunea se baga licitatii si cam aia e.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca ar fi ok ca factiunile si aibe 2 lideri si cand unul din ei decide sa renunte, totul sa revina la normal usor usor cu un singur lider.

La bizuri ati putea face chiar ca 2 jucatori sa l poata detina si venitul sa se acorde fiecaruia dar nu injumatatit.

Faza cu casele nu prea ar merge exact ca la un biz, dar eu zic ca e ok sa achitati banii dati pe casa de fiecare jucator si pentru a vedea exact valoarea acesteia sa va uitati in income sau pe economy facandu va o idee la preturile oferite acolo.

La faza cu numele la fel de pe ambele servere eu zis sa se pastreze numele cel mai vechi sau cu cel mai mare nivel si ore jucate si celuilant sa i se acorde change nick name free.

Link to comment
Share on other sites

Este o idee buna, incep sa o privesc cu ochi bun aceasta decizie pe care normal are si ea la randul ei avantaje si dezavantaje. Insa aducand toti playerii de pe RPG3 si RPG4 aveti datoria ca cei din staff sa scripteze cat mai multe case pe aceste 2 server ca sa facem oarecum "loc" pestru cei veniti.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, South South said:

hai ralucy leave subleader let the big mans do their job playng time is over

 

 

Well, how dare you talking to Ralucy like this considering the fact that you were crying at me when your family ignored you because you will fail your exams? Really? Just move on kid and stop being arrogant. It doesn't suit you. Remember when you were crying at me because you cannot be accepted in uS? No, of course you don't. Do you remember when I helped you and now you have a stupid childish behaviour? Go back to your first classes and learn how to talk and how to treat a girl like Ralucy. Shut up until you will have a life and you stop living in a game older than you. Go back to LSPD and let NG members do their work.  

Edited by Milagros
Link to comment
Share on other sites

Sincer din punctul meu de vedere este o prostie sa existe doi lideri, imposibil sa nu existe conflicte, iar motivele ar fi: 

- Membrii asculta de liderul de pe serverul precedent / nou

- Un lider acorda o sanctiune unui membru de pe celalalt server

- Subliderul de pe un server nu asculta de liderul de pe celalt server si tot asa.

P.s: Ar trebui optata pentru optiunea in care liderii / subliderii de pe celalte servere mai nepopulate (RPG3 / RPG 4) sa primeasca rank 5 (pentru sublideri in functie de vechime), iar in cazul liderilor care au primit rank 5 acestia sa primeasca un mic "privilegiu" acesta fiind punerea obligatorie in lista pentru votare (de catre membrii) in factiunile de acel TIP! pana cand acesta va primi o astfel de functie (doar daca este dornic). 

Link to comment
Share on other sites

As vota cu ideea de a se păstra liderul de pe rpg1 la Mafii,Deoarece daca analizam statistic liderii de mafii de pe 1 au fost mai buni,sau mai perseverenți decat altii se pe alte servere.In concluzie cel mai bine ar fii sa se păstreze liderul de pe 1 iar dupa ce aceasta renunța sa urmeze ceilalți de pe alt server 

Edited by OlteanulKING
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, D a n said:

Eu zic sa fie despagupiti proprietarii de biz-uri cam cu cat ar valora acel biz si sa nu mai fie nimeni proprietar la vreun biz, cand se face fuziunea se baga licitatii si cam aia e.

Este o prostie mare, cel mai bine ar fi ca cei de pe RPG 1 si respectiv 2 sa ramana cu bunurile lor, gandeste-te fra ca pe RPG 3 si 4 sunt 2-3 persoane care detin monopolul si au toate Biz-urile bune si toate casele de pe server. tie ti se pare normal? Acolo sunt 3 care au tot serverul, atat, pe 1 sau pe 2 nu exista asa ceva,

Link to comment
Share on other sites

Just now, OlteanulKING said:

As vota cu ideea de a fii 2 Lideri in factiune,Deoarece unii lideri poate ca aveau planuri de viitori( sa cucerească 24,72,48 de turf uri) iar aceasta dorința sa le fie năruită deodarece vine altcineva peste ei ?  Eu sper ca se va ajunge la varianta de a rămâne doi lideri.

Normal ca vrei functia ca abia ai luat-o :))))

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, South Panda said:

Este o prostie mare, cel mai bine ar fi ca cei de pe RPG 1 si respectiv 2 sa ramana cu bunurile lor, gandeste-te fra ca pe RPG 3 si 4 sunt 2-3 persoane care detin monopolul si au toate Biz-urile bune si toate casele de pe server. tie ti se pare normal? Acolo sunt 3 care au tot serverul, atat, pe 1 sau pe 2 nu exista asa ceva,

Adica eu muncesc sa iau o casa de 3kk si dupa sa o pierd ca asa vreti voi? Hai sa nu, sa fie 2 owneri si gata.

Link to comment
Share on other sites

Just now, FuNN said:

2 lideri frate dar in LVPD sa ramana cel de pe RPG 3/4 ca ed[w]ard trebuie sa admin 4 nasule.

Da, e bine 2 lideri, poate asa o sa se ia rank exact la timp in Hitmen :)))

Link to comment
Share on other sites

Sincer din punctul meu de vedere este o prostie sa existe doi lideri, imposibil sa nu existe conflicte, iar motivele ar fi: 

- Membrii asculta de liderul de pe serverul precedent / nou

- Un lider acorda o sanctiune unui membru de pe celalalt server

- Subliderul de pe un server nu asculta de liderul de pe celalt server si tot asa.

P.s: Ar trebui optata pentru optiunea in care liderii / subliderii de pe celalte servere mai nepopulate (RPG3 / RPG 4) sa primeasca rank 5 (pentru sublideri in functie de vechime), iar in cazul liderilor care au primit rank 5 acestia sa primeasca un mic "privilegiu" acesta fiind punerea obligatorie in lista pentru votare (de catre membrii) in factiunile de acel TIP! pana cand acesta va primi o astfel de functie (doar daca este dornic). 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked and unlocked this topic
  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.